Προς το περιεχόμενο

ανακτηση bios απο καρτα γραφικων στην αρχικη κατασταση......


REDMAN-X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξαναφλασαρες;

ναι και τωρα δεν μου εχει το λαθος βιος ειναι κενο κατι ειναι αυτο πιστευω αλλα ακομα κανω αλλα τιποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε απεγκατασταση οτι πρόγραμμα εχεις για o.c πχ trixx, msi afterburner.

 

Κάνε αππεγκατασταση τους drivers της κάρτας με ddu.

 

Restart και ξαναπερνας τους drivers.

 

Μόλις σου εμειναν 250 ευρώ για σουβλάκια!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε απεγκατασταση οτι πρόγραμμα εχεις για o.c πχ trixx, msi afterburner.

 

Κάνε αππεγκατασταση τους drivers της κάρτας με ddu.

 

Restart και ξαναπερνας τους drivers.

 

Μόλις σου εμειναν 250 ευρώ για σουβλάκια!!

δοκιμαζω και αν πετυχη  κερναω σουβλακια   και αν εχεις σκυλο  θα σου κανω δωρο μια ειδικοτιτα χαχαχ  ξανα ερχομε

Κάνε απεγκατασταση οτι πρόγραμμα εχεις για o.c πχ trixx, msi afterburner.

 

Κάνε αππεγκατασταση τους drivers της κάρτας με ddu.

 

Restart και ξαναπερνας τους drivers.

 

Μόλις σου εμειναν 250 ευρώ για σου

δυστηχως τιποτα  μπας και φταει οτι οταν το εκανα αυτο ειμουν σε  win 10? εκνα φορματ τα 7αρια....τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμαζω και αν πετυχη  κερναω σουβλακια   και αν εχεις σκυλο  θα σου κανω δωρο μια ειδικοτιτα χαχαχ  ξανα ερχομε

δυστηχως τιποτα  μπας και φταει οτι οταν το εκανα αυτο ειμουν σε  win 10? εκνα φορματ τα 7αρια....τι λες?

οχι δεν παιζει να φταιει αυτο , αν δεν εχεις προλαβει να βαλεις πολυ πραμα μεσα και ειναι ευκολο ριξε μια επανεγκατασταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τιποτα ρε,τα πρωτα 5 φλασαρισματα ειναι λιγο μπερδεμα,μετα του παιρνεις τον αερα οπως ειπε και ο cliobaccarra.Εγω ειχα τουβλιασει την 5870 που την ειχα παρει αν θυμαμαι καλα κοντα στα 400€ και την ειχα 7 μερες.Ηταν custom υλοποιηση Sapphire και πηγα να της βαλω bios απο  custom MSI :eek: .Μετα ομως απο καμια 15αρια φλασαρισματα,ειχα μαθει να το κανω και με κλειστα ματια.Τεσπα,καταρχην το stock bios δεν το κρατησες?Αν οχι εκανες μεγαλη πατατα.Θα βρεις πιο bios ταιριαζει με την καρτα σου αλλα απλα θελει πολλες προσπαθειες μεχρι να πετυxεις το σωστο.Διακοπτακι δεν εχει να γυρισεις στο αλλο bios?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν παιζει να φταιει αυτο , αν δεν εχεις προλαβει να βαλεις πολυ πραμα μεσα και ειναι ευκολο ριξε μια επανεγκατασταση.

 εκανα αλλα τιποτα!! 

Δεν ειναι τιποτα ρε,τα πρωτα 5 φλασαρισματα ειναι λιγο μπερδεμα,μετα του παιρνεις τον αερα οπως ειπε και ο cliobaccarra.Εγω ειχα τουβλιασει την 5870 που την ειχα παρει αν θυμαμαι καλα κοντα στα 400€ και την ειχα 7 μερες.Ηταν custom υλοποιηση Sapphire και πηγα να της βαλω bios απο  custom MSI :eek: .Μετα ομως απο καμια 15αρια φλασαρισματα,ειχα μαθει να το κανω και με κλειστα ματια.Τεσπα,καταρχην το stock bios δεν το κρατησες?Αν οχι εκανες μεγαλη πατατα.Θα βρεις πιο bios ταιριαζει με την καρτα σου αλλα απλα θελει πολλες προσπαθειες μεχρι να πετυxεις το σωστο.Διακοπτακι δεν εχει να γυρισεις στο αλλο bios?

μα το κατεβασα απο την ρυθμιση του gpu-z εχω κανει τουλαχιστον 100+ στην κυριολεξεια προσπαθειες.δεν εχω κανει ueif format εμενα εχει ενα κουμπακι σε το s και οταν το παταω γινετε μπλε αλλα αφου δεν εχω δευτερο bios πως? να βαλω το σιντι της 270-χ που το εχω  γιατι της 280 πεθανε!! μπας και?

λοιπον κατεβαζω απο power το atiflasing h to atiwinflsheg το ανοιγω με εκτελεση διαχειριστη  ανογει το προγραμα

κανω κλικ στο κουτακι load image και παταω το ρομ....

 

εχω κανει και  φλασινγ  με γραμη εντολων και τιποτα με usb συγνωμη για τα ορθογραφικα αλλα 3 μερες εχω κουραστη επανω σε μια οθονη.... ΝΑΙ  ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ δεν κρατησα το παλιο bios pote!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω η καρτα σου εχει διακοπτη με 2 bios.

 

6210_08_sapphire_radeon_r9_280_dual_x_3g

 

Γιατι βασανιζεσαι και δε το γυρνας στο 2ο?

ποιο κουμπει ωρε  το τετραγονο με το s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εκανα αλλα τιποτα!! 

μα το κατεβασα απο την ρυθμιση του gpu-z εχω κανει τουλαχιστον 100+ στην κυριολεξεια προσπαθειες.δεν εχω κανει ueif format εμενα εχει ενα κουμπακι σε το s και οταν το παταω γινετε μπλε αλλα αφου δεν εχω δευτερο bios πως? να βαλω το σιντι της 270-χ που το εχω  γιατι της 280 πεθανε!! μπας και?

λοιπον κατεβαζω απο power το atiflasing h to atiwinflsheg το ανοιγω με εκτελεση διαχειριστη  ανογει το προγραμα

κανω κλικ στο κουτακι load image και παταω το ρομ....

 

εχω κανει και  φλασινγ  με γραμη εντολων και τιποτα με usb συγνωμη για τα ορθογραφικα αλλα 3 μερες εχω κουραστη επανω σε μια οθονη.... ΝΑΙ  ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ δεν κρατησα το παλιο bios pote!!

Πες μου κατι, πρακτικα αυτην την στιγμη το προβλημα σου ποιο ειναι; Οτι δεν βλεπει τα ρολογια το gpuz?

 

Mε τον διακοπτη κανεις εναλλαγη απο uefi σε legacy bios. Οποτε για δοκιμασε το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου κατι, πρακτικα αυτην την στιγμη το προβλημα σου ποιο ειναι; Οτι δεν βλεπει τα ρολογια το gpuz?

 

Mε τον διακοπτη κανεις εναλλαγη απο uefi σε legacy bios. Οποτε για δοκιμασε το

το εχω κανει αλλα ελεγα μπας και αυτο το λευκο μικρο μου ελεγε ο   αδερφος επανω που ειναι μεσα στι κουμπι του s .διαφορετικα ναι το γνωριζω το κουμπι αλαζει γινετε μπλε αλλα αυτο δουλευει μαλλον οταν εχεις uefi format!εγω δεν εχω κανει .αλλα ενοητε οτι το γυρναω για τεστ αλλα δεν κανει τιποτα δυστηχως!!σαν να μην υπαρχει

Πες μου κατι, πρακτικα αυτην την στιγμη το προβλημα σου ποιο ειναι; Οτι δεν βλεπει τα ρολογια το gpuz?

 

Mε τον διακοπτη κανεις εναλλαγη απο uefi σε legacy bios. Οποτε για δοκιμασε το

το προβλημα ειναι 1 δεν κανει ινσταλ τους οδηγους h amd h ati...... γραφει οτι δεν υπαρχει συστημα 2 δεν παιζη ουτε τα ποιο απλα παιχνιδια δεν εχει dx  και που το κατεβασα παλι δεν εγινε τιποτα απλα ειπε οτι μπηκε 3 ταινιες ολες κολανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...