Προς το περιεχόμενο

Η Canon ανακοίνωσε και τη mirrorless EOS M6


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώμη μου το ανταπτορακι είναι χρήσιμο αν έχεις ηδη μια συλλογη φακών σε ενα σύστημα και θέλεις να τους χρησιμοποιείς περιστασιακά και στο άλλο, αλλιώς δεν έχει νόημα και χάνεται και το πλεονέκτημα του μικρού μεγέθους


Ναι καλα. Tι υπερβολαρες ειναι αυτες που λετε μερικοι.

 

H καλη mirrorless ηταν η ΝΧ300 απο τη samsung, που ομως χωρις evf ειναι αχρηστη για Ελλαδα 5 μηνες το χρονο.

Σε πιστευω ρε φιλε αλλα η samsung το εκλεισε το μαγαζι .. αλλιως θα ηταν μεσα στην τριαδα με σοβαρες mirrorlessμε sony, fujifilm. Μπορεί να φανηκα λιγο sony fanboy (καμμια σχεση) αλλά το σχολιο που εκανα αφορα στο ποσο πληρης είναι ακόμα μια μηχανή του 2014 σε σχεση με καινουριες στην ίδια τιμή που δεν εχουν καν ενσωματωμένο evf πχ. Δεν αμφιβαλλω οτι δεν μπορει να υπαρχουν κι αλλες στην αγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κσυ υπερβαλεις λίγο, έχω ΝΧ300 πάνω από 2 χρόνια και πρόσφατα rx100V. Σε καμία από τις δύο δεν αντιμετώπισα μεγάλο πρόβλημα κάτω από τον ήλιο. Πραγματικά όμως η ΝΧ300 όπως λες είναι τέρας!

 

Εγω την εδωσα για αυτο το λογο, ολο το καλοκαιρι με ζοριζε απιστευτα. Εσυ κανεις χρηση σε πιο σκιωδη περιβαλλοντα, εγω δεν μπορουσα να καδραρω με τιποτα και βαρουσα στο περιπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούσαν, αλλά θα το δώσουν κάποια άλλη στιγμή ως upgrade. Σήμερα το πουλάνε ως έξτρα αξεσουάρ.

m6leak7.jpg

 

Παλιότερα έδωσε και η sony σε rx100 κάτι τέτοιο όμως το ενσωμάτωσε στην επόμενη γενιά.

Το πιθανότερο είναι να μη περπατούσε ήταν και πανάκριβο με όποιο κριτήριο και να το έβλεπες.

Βασικό υποσύστημα σε αξεσουάρ δεν περπατάει.

Εύκολα το χάνεις πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...