Προς το περιεχόμενο

Ξυλόσμπα σε τζάκι !


xrist0s4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο κουφο και λίγο άκυρο σε αυτό το φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάπου αλλού να ρωτησω.Σκευτομαι να κανω την εξης τεχνοτροπία σπιτι: να παρω αυτη τη σόμπα http://www.biofan.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________5042fd8e41164.jpg

και να τη βαλω σπιτι αλλα οοοχιιι σκετη!(γιατι με τρωει...) μεσα σε ενα πλαισιο τζακιου(ψευτικου τζακιου) οπως αυτο δηλαδη https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/5a/80/59/5a8059e363f046aac8cc78e14906b545.jpg

Στο περίπου αυτη ειναι η σκεψη μου και θα ηθελα να μου πειτε γνωμες η αν καποιος εχει καποια τιπς να μου πει.Το ''τζακι'' που θα ειναι μεσα η σομπα λεω να το φτιαξω με ίτονγκ και απο εκει και πανω να μου το φτιαξει ενας γυψοσανιδας. Επίσης εχει να μου προτεινει κανεις παρόμοια ξυλοσομπα ορθια με φουρνακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό τζάκι τι σε χαλάει;

2) Γιατί δεν το αναβαθμίζεις σε ενεργειακό;

Εκεί που θα μπει αναγκαστικα γιατι δεν εχω αλλου να τη βαλω η καμίναδα κανει γωνια μεγαλη αποσταση κ μετα ανεβαινει πανω,οσοι το ειδαν μου ειπαν οτι στο τζακι δεν μπορεις να κανεις την καμιναδα τοσο γωνια ενωη ξυλοσομπα δεν εχει προβλημα.(εχετε δει καφενεια που ειναι στη μεση κ η καμιναδα στριβει απο πανω και 4-5μετρα) Δεν εχω τζακι φιλε μου γενικα για το 2ο που με ρωτας και για να μην την βαλω σκετη σκευτομαι να μπω στη διαδικασια να το κανω αυτο να ειναι πιο ομορφο. :-)

Μπορεις επισης να παρεις και ενεργειακη τζακοσομπα, εχει το σχημα τζακιου και κανει πολλη ζέστη. Ψαχ' το λιγο αν θες.

Αν ενοεις ενεργειακη με συνδεση με καλοριφερ ανεβαινει κατα πολυ το κοστολογιο.Για το χωρο που τη θελω ειναι μια χαρα και η μαντεμενια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...