Προς το περιεχόμενο

Restart κατα την διαρκεια gaming


th3ofilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια προσφατα αναβαθμισα σε rx480, ολα καλα μεχρι την στιγμη που επαιζα Battlefield 1 και ξαφνικα κανει restart o υπολογιστης , μου το εχει κανει 2-3 σημερα, θερμοκρασιες ειναι κανονικες ξερετε τι μπορει να φαιει??? Το συστημα ειναι της υπογραφης μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αυτό το τροφοδοτικό σου, φίλε μου.. είσαι ένα κλικ πάνω από το Turbo-X.

 

Λογικά είναι το PSU σου. Δεν φτάνουν τα watt.

 

Κάνε ένα stress test στη κάρτα γραφικών σου να φτάσει τη μέγιστη κατανάλωση και αν σου κάνει rr ή shutdown, ξέρεις ότι είναι αυτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.trust.com/en/product/14888-570w-pro-psu-dual-fan-pw-5500

 

αλλαξε τροφοδοτικο.εκει μαλλον ειναι το προβλημα

 

Αν είναι αυτό το τροφοδοτικό σου, φίλε μου.. είσαι ένα κλικ πάνω από το Turbo-X.

 

Λογικά είναι το PSU σου. Δεν φτάνουν τα watt.

 

Κάνε ένα stress test στη κάρτα γραφικών σου να φτάσει τη μέγιστη κατανάλωση και αν σου κάνει rr ή shutdown, ξέρεις ότι είναι αυτό.

 

Ναι παιδια αυτο ειναι το psu, εχω και ενα 2ο στο αλλο συστημα, coolermaster ειναι, αλλα ειναι και αυτο παλιο

 

 gallery_248717_633_62329.jpg

 

Με ποιο προγραμμα να κανω stress??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3dmark, όλα τέρμα. θα έχεις καμιά 5fps αλλά δεν μας απασχολεί αυτό... να τερματίσεις τη κάρτα θέλουμε.

Δοκίμασε να βάλεις το 600άρι στη 480 και ξανά δοκίμασε να παίξεις BF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα τρεξω bench και ξαναποσταρω


3dmark, όλα τέρμα. θα έχεις καμιά 5fps αλλά δεν μας απασχολεί αυτό... να τερματίσεις τη κάρτα θέλουμε.

Δοκίμασε να βάλεις το 600άρι στη 480 και ξανά δοκίμασε να παίξεις BF.

 

 Κατεβαζω ενα 3d mark free που ειναι 3,7 gb , αυτο ειναι ετσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το τεστ δεν μου εκανε τπτ, το stree test ηταν κλειδωμενο λογω demo, εβαλα το coolermaster επαιξα λιγο δεν μου εκανε, λογικα αυτο ηταν, μου εκανε εντυπωση γιατι ειχα βαλει το starcraft σε ελαχιστοποιηση και ειχα φορτωση το withcer να δω σε στρεσαρισμα τι κανει , και δεν εκανε ουτε rr ουτε shutdown... τεσπα, βλεπουμε τις επομενες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το τεστ δεν μου εκανε τπτ, το stree test ηταν κλειδωμενο λογω demo, εβαλα το coolermaster επαιξα λιγο δεν μου εκανε, λογικα αυτο ηταν, μου εκανε εντυπωση γιατι ειχα βαλει το starcraft σε ελαχιστοποιηση και ειχα φορτωση το withcer να δω σε στρεσαρισμα τι κανει , και δεν εκανε ουτε rr ουτε shutdown... τεσπα, βλεπουμε τις επομενες μερες

Αν αλλάξεις τροφοδοτικό, να διαλέξεις ένα επώνυμο με 80+ πιστοποίηση. Προσωπικά θα πήγαινα με 80+ gold και πάνω για καλύτερη απόδοση και περισσότερα χρόνια εγγύησης.

Καλή συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη προταση ειναι και αυτη https://www.skroutz.gr/s/4633378/EVGA-SuperNOVA-750-G2.html

απλα δνε ξερω αν χρειαζεσαι τοσα Watt...και με 650 θα ησουν κομπλε ακομα και για μελλοντικες αναβαθμισεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη προταση ειναι και αυτη https://www.skroutz.gr/s/4633378/EVGA-SuperNOVA-750-G2.html

απλα δνε ξερω αν χρειαζεσαι τοσα Watt...και με 650 θα ησουν κομπλε ακομα και για μελλοντικες αναβαθμισεις!

 

Ναι θα το κοιταξω μολις αποφασισω να αγορασω θα ξαναποσταρω

Κατι αλλο τωρα, ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου ανεβαζει τα volt

gallery_248717_633_35888.jpg

 

gallery_248717_633_41402.jpg

 

χωρις να παιζω καποιο παιχνιδι, ετσι πρεπει να ειναι? Ειναι φυσιολογικο να σηκωνει τοσα volt???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα το κοιταξω μολις αποφασισω να αγορασω θα ξαναποσταρω

Κατι αλλο τωρα, ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου ανεβαζει τα volt

gallery_248717_633_35888.jpg

 

gallery_248717_633_41402.jpg

 

χωρις να παιζω καποιο παιχνιδι, ετσι πρεπει να ειναι? Ειναι φυσιολογικο να σηκωνει τοσα volt???

αν σκέφτεσαι γ καλο τροφοδοτικό και φτηνό μην το ψαχνεις thermaltake smart se 630 τρομερο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...