Προς το περιεχόμενο

Η Apple λέγεται πως θα αντικαταστήσει το home button στο iPhone 8 με μία “function area”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι και να ειναι όταν θα βγει επίσημα iPhone 8,9,10... Πάλι θα ειναι παλιά η τεχνολογία γιατί οι ανταγωνιστικότητες θα έχουν παει πιο μπροστά από κάθε άποψη σε τεχνολογία. Το ξέρουμε καλα τωρα πια ότι το μάρκετινγκ τις apple ειναι δυνατό ξέρει να πουλάει καλα παλιά τεχνολογία σε τιμή χρυσό, επίσης η apple λέει ανοιχτά στο κοινό τι hardware έχει στα μοντέλα τής και fanboys το ξέρουν αλλα δεν τους νοιάζει η δεν το καταλαβαίνουν και για αυτο ειναι πρόθυμοι να πληρώσουν το μήλο χρυσό. Μπράβο apple :)

 

Ε πες μας ότι είσαι τρολ not που είσαι προγραμματισμένο να λέει τις λέξεις-κλειδιά "Apple" και "παλιά τεχνολογία" να μην μπαίνουμε στον κόπο να προσπαθήσουμε να κάνουμε διάλογο.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Από 5.8 σε 5.15 οφέλιμη... οκ :P

A... γειά σου.... Μα καλά.. κανείς δεν το παρατήρησε αυτό ? Δεν παρατηρήσατε ότι από τις 5.8" οι ωφέλιμες για θέαση είναι ΜΟΝΟ οι 5.15" ?

 

Αν επίσης θεωρήσουμε τετράγωνα pixels θα έχουμε και εδώ μια souper douper μακρόστενη υλοποίηση.

 

Καθόλου καλά νέα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, πάλι θα το αγοράσουν και θα κάνουν σα να μην έχει ξαναβγεί κινητό ποτε...

αφού δεν θα το πάρεις γιατί ενδιαφέρεσαι για εμένα 

φιλικά το λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθηστε πως μπορει να γινει αυτο με τις διαστασεις???  Το επερχόμενο iPhone 8 θα διαθέτει οθόνη OLED με διαγώνιο 5,8 ιντσών παρόλο που θα διαθέτει παρόμοιες διαστάσεις με το iPhone 7s με την οθόνη των 4,7 ιντσών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από την παλιά τεχνολογία που πουλάει η apple για χρυσό ενα ακομα πράγμα που δεν μου αρέσει ειναι το iTunes, θεωρώ ότι για να το μάθει κανεις πρέπει να βγάλει μεταπτυχιακό master legendary πτυχίο πάνω στα mac η και εγώ δεν ξέρω τι και προσωπικά δεν έχω την υπομονή να το κάνω αυτο, προτιμώ το copy paste 1000 φορες.

Μην το λες αυτο "για να το μάθει κανεις πρέπει να βγάλει μεταπτυχιακό master legendary πτυχίο πάνω στα mac" εδω το εμαθαν τα Αμερικανακια εμεις δεν θα το μαθουμε??? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παντως πειραματίστηκα με galaxy s7.

 

απορώ τόσα χρόνια ακόμα δεν εχουν φτιαξει το smoothness.

 

σκρολαρες και έκανε σνα καθυστερημένο, καθόλου natural.

 

γρηγορο ηταν στα multitask και αυτά αλλα τι να το κάνω αν δεν έχει ωραία εμπειρία χρήσης...

 

καλα προχθες επιασα και ενα galaxy s6 που μέχρι και να μπεις dialer λάγκαρε..

Πες αλήθεια ,τρολλαρεις ε?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες αλήθεια ,τρολλαρεις ε?

 

 

μπα τραβα σε ενα μαγαζι και συγκρινε το scroll και γενικα την εμπειρια του smoothness.

 

δεν λέω οτι ειναι για μπάζα

 

αλλά το iOS ειναι στο 100% ενώ το android γυρω στο 80% ακόμα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα τραβα σε ενα μαγαζι και συγκρινε το scroll και γενικα την εμπειρια του smoothness.

 

δεν λέω οτι ειναι για μπάζα

 

αλλά το iOS ειναι στο 100% ενώ το android γυρω στο 80% ακόμα.

Πιάσε στα χέρια σου κάνα Pixel ή Nexus (ακόμα και το Nexus 5) να δεις τι σημαίνει smooth λειτουργικό.

 

Όχι και να την πληρώνει το Android τώρα, επειδή η Samsung -ή και η οποιαδήποτε Samsung- το "κουράζει" με το TouchWiz της...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού δεν θα το πάρεις γιατί ενδιαφέρεσαι για εμένα 

φιλικά το λέω 

Πρώτον, δεν είπα ότι δε θα είναι στις επιλογές μου αν αξίζει :P. Απλά τη μάθαμε την πολιτική της και δεν κρατάω κανένα καλάθι για κεράσια πια. Δεν ενδιαφέρομαι για σένα ή τον καταναλωτή γενικά. Όλοι θύματα/πρόβατα είμαστε σε πράγματα που μας ενδιαφέρει. Ανήκω στο μικρό ποσοστό που θέλει να βλέπει την τεχνολογία να κάνει άλματα και κάθε χρόνο να βάζει τα γυαλιά στις καινοτομίες του χθες. Η Apple είναι μια εταιρία που δεν (θέλει να) προσφέρει τίποτα στην επιστήμη, την πρόοδο, την τεχνολογία και τέλος στους καταναλωτές. Τα ίδια κάνει και η Intel που το tick-tock της έγινε tick-tock-"tack" και αν συνεχίσει η AMD να κοιμάται, θα προστεθούν και άλλοι ήχοι ρολογιού. 

 

Η εξέλιξη της τεχνολογίας έχει μείνει στάσιμη εδώ και 2-3 χρόνια γιατί βλέπουν ότι αγοράζουμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Πριν 2 χρόνια βγήκαν επίσημα LG και Samsung και είπαν ότι η παραγωγή μιας (AM)OLED είναι πιο φθηνή έναντι μιας LCD. Σχεδόν όλοι οι "γνώστες" εδώ μέσα ούτε που μπήκαν στο άρθρο. Οι ίδιοι πήγαν και πήραν iphone 6/6s/7 με κλειστά μάτια χωρίς να αναρωτηθούν το ρημάδι το "ΓΙΑΤΙ". Κάθε χρόνο εγώ το ρωτάω. Όλοι ξέρουν πως καμία εταιρία δε δίνει το τέλειο, καμιά εταιρία δεν κοιτάει απόλυτα τη σχέση ποιότητας και τιμής, αλλά όταν η Apple κάνει σαν τη Μέρκελ και λέει δώστε περισσότερα χρήματα και πάρτε λιγότερα, τρελαίνομαι.

 

Ποιος πουλάει τις δύο κορυφαίες του συσκευές χωρίς να μπορείς να τις συνδέσεις μεταξύ τους σειριακά; Έχω πολλά τέτοια να πω, αλλά θα πέσουν να με φάνε, γιατί η Apple έχει πάρει τη μορφή θρησκείας. 

 

Συνοπτικά για να μην σε κουράζω, με νοιάζει ότι στην Apple πατάνε φρένο στις καινοτομίες και όχι γκάζι, όπως έκαναν πριν τον Cook. Ο καταναλωτής είναι η πηγή του κακού για μένα και γι'αυτό ενδιαφέρομαι και τα "χώνω" σε σένα (ως καταναλωτή), γιατί όλοι το αποδέχεστε με δάκρυα χαράς στα μάτια. 

 

Υ.Γ.: Ξέρω ότι δε σε άγγιξα και πολλοί θα πουν διάφορα, αλλά πρέπει κάπου να τα πω κι εγώ :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάσε στα χέρια σου κάνα Pixel ή Nexus (ακόμα και το Nexus 5) να δεις τι σημαίνει smooth λειτουργικό.

 

Όχι και να την πληρώνει το Android τώρα, επειδή η Samsung -ή και η οποιαδήποτε Samsung- το "κουράζει" με το TouchWiz της...

 

 

φιλε μπορει να εχεις δικιο (δεν αντιλέγω)

αλλα δεν με νοιαζει και ολας να κανω και ολοκρηρο research ποιο κινητό πάει οκ; (ελπιζω να με καταλαβαινεις δεν το λέω με hate).

 

εγώ έπιασα μια ναυαρχίδα και μετά τη τρίτη μέρα με κούρασε και έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μπορει να εχεις δικιο (δεν αντιλέγω)

αλλα δεν με νοιαζει και ολας να κανω και ολοκρηρο research ποιο κινητό πάει οκ; (ελπιζω να με καταλαβαινεις δεν το λέω με hate).

 

εγώ έπιασα μια ναυαρχίδα και μετά τη τρίτη μέρα με κούρασε και έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες.

Φίλε μου, εγώ δεν διαφωνώ στο ότι το S7 μπορεί να lagάρει.

 

Δεν το είχα ποτέ στη κατοχή μου, οπότε δε μπορώ να έχω άποψη. Αλλά ξέρω, ότι η Samsung αν και έχει το πιο πλήρες UI (σε αντίθεση με το UX της LG ή το αντίστοιχο της Sony πχ) από πλευράς δυνατοτήτων και λειτουργιών, το έχει κάνει, να είναι βαρύ.

 

Στα -τελευταίων ετών- Googlοτηλέφωνα, η εμπειρία χρήσης είναι κορυφαία.

 

Τέσπα, μην βγούμε άλλο off-topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα τραβα σε ενα μαγαζι και συγκρινε το scroll και γενικα την εμπειρια του smoothness.

 

δεν λέω οτι ειναι για μπάζα

 

αλλά το iOS ειναι στο 100% ενώ το android γυρω στο 80% ακόμα.

Να πάω σε μαγαζί ?,μαλλον πλακα κανεις ,απο το iPhone 3 μεχρι το iPhone 6s πηρα ολα τα μοντέλα (και όχι μονο στα κινητά )πούλησα το 6s για να πάρω το s7edge και ειλιγκρινα δεν καταλαβαίνω αυτα που λες και που τα είδες ,γιαυτο και ρώτησα αν τρολλαρεις ,ειναι μακραν καλυτερο (για την ακρίβεια καμία σχέση )με το 6s ,τώρα για το 7αρι δεν ξερω όποτε δεν εκφέρω άποψη αλλα ολοι έχουν την αίσθηση οτι ειναι ενα τικ πιο δυνατό απο το 6s και τιποτα παραπάνω α και οτι η souper ntoupi do έκδοση ξεβαφει λίγο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ότι και να πείτε, ο κόσμος θα πάει να το αγοράσει. Πολλοί θέλουν να φλασαρουν το μηλαρακι τους, να δείξουν... Κάτι τέλος πάντων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...