Προς το περιεχόμενο

Πληρωμή ΕΦΚΑ χωρίς τραπεζική προμήθεια


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω μεχρι στιγμης ειχα λογαριασμο live στην Eurobank και μου εδινε ΔΩΡΕΑΝ ΟΛΕΣ τις πληρωμες.

Μου ηρθε email ομως και λενε εκει οι εξυπνοι της Eurobank ότι από τον Απριλιο του 2021 προχωρανε σε καλυτερη πολιτικη και με χρεωση 1,5€ τον μηνα εχω τις δωρεαν συνναλαγες.

Δηλαδη μας "πνίξανε" πρωτα και τώρα θελουν να μας σώσουνε...


Αττικής      : 0,25€
Eurobank     0,30€
Alpha           0,30€
Εθνική         0,30€
Πειραιώς   0,60€

 

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον ΕΦΚΑ μπορω να τον πληρωσω στα γκισε των τοπικων υποκαταστηματων που εχει ο ίδιος ο ΕΦΚΑ
ή πληρώνεται αποκλειστικά μέσω τραπεζών ;

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση κρισεως: Μπορουμε  να εχουμε πανω απο εναν εμπορικο;;

Και 2η ερωτηση αν το εχει κανει καποιος: Τωρα λογω της καταστασης, μπορει η διαδικασια να γινει μεσω mail, η απαιτειται και παλι η φυσικη παρουσια σε καταστημα;

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, partblah1990 είπε

Τον ΕΦΚΑ μπορω να τον πληρωσω στα γκισε των τοπικων υποκαταστηματων που εχει ο ίδιος ο ΕΦΚΑ
ή πληρώνεται αποκλειστικά μέσω τραπεζών ;

Μόνο μέσω τράπεζας, για αυτό είναι άδικο να υπάρχει προμήθεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν ειναι δυνατον να μην μπορουμε να πληρωνουμε τις εισφορες του ΕΦΚΑ μεσα απο τα γκισε των καταστηματων ... ελεος ... Ελλαδα 2021 .. 100 χρονια πισω ειμαστε

Αναγκαζομαστε να πληρωνουμε τραπεζικες προμηθειες

 

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

από την Άλφα που πληρώνω πάντα τον ΕΦΚΑ, από τον επαγγελματικό λογαριασμό δεν υπάρχει χρέωση. βέβαια έχω και το POS εκεί και δεν ξέρω εάν παίζει κάποιο ρόλο

Στις 12/3/2021 στις 10:14 ΠΜ, partblah1990 είπε

αν ειναι δυνατον να μην μπορουμε να πληρωνουμε τις εισφορες του ΕΦΚΑ μεσα απο τα γκισε των καταστηματων ... ελεος ... Ελλαδα 2021 .. 100 χρονια πισω ειμαστε

Αναγκαζομαστε να πληρωνουμε τραπεζικες προμηθειες

 

το θέμα είναι πως δεν πρέπει αυτά να γίνονται στον γκισέ και ηλεκτρονικά να μην υπάρχουν προμήθειες. ας υπάρχουν προμήθειες όταν πας στο κατάστημα γιατί απασχολείς τον υπάλληλο. σε καμία άλλη χώρα στον κόσμο δεν υπάρχει τόσος κόσμος να περιμένει έξω από τις τράπεζες. πραγματικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει λόγος...

στο εξωτερικό πληρώνεις ένα φιξ ποσό ανά λογαριασμό και οι υπόλοιπες κινήσεις είναι δωρεάν. ακόμη και σε διαφορετικές τράπεζες. στην Ελλάδα έχει μικρότερη προμήθεια να στείλεις χρήματα στπ εξωτερικό παρά να τα στείλεις σε άλλη ελληνική τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...