Προς το περιεχόμενο

Πότε θα ενωθούν οι άνθρωποι; Η λύση...


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουμε πολυ δρομο ακομα

 

το 2026 θα γινει ο τριτος παγκοσμιος πολεμος

 

το 2063 θα γινει η πρωτη επιτυχημενη δοκιμη warp drive, η οποια θα μας φερει σε επαφη με τον πρωτο εξωγηινο πολιτισμο

 

αυτο το γεγονος θα ενωσει την ανθρωποτητα και με τη βοηθεια των Vulcans, μεσα σε μερικες δεκαετιες θα εξαλειψει τη φτωχια και τις αρρωστιες. οπως επισης θα καταργησει τις θρησκειες και το χρημα. η ανθρωποτητα θα μπει σε μια νεα εποχη οπου ολοι ενωμενοι θα δουλευουν οχι για την υλικη ανταμοιβη, αλλα για τη βελτιωση του εαυτου τους και του συνολου, για την επιστημονικη προοδο και την εξερευνηση του διαστηματος

 

φυσικα, ειναι ολα γραμμενα εδω

 

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Human_history

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενωμένοι άνθρωποι=Πολυπολιτισμός.

Αυτό που προσπαθούν να επιτύχουν οι...ξέρετε ποιοί.

 

 

Δεν διάβασες τον άρθρο μου. Το ακριβώς αντίθετο λέω. Να μην υπάρχουν θρησκείες και οι παραδόσεις που μας χωρίζουν και γι'αυτο απαγορεύεται η αθρόα είσοδος μεταναστών απο την Αφρική και την Ασία. Και αυτό ισχύει και για τις χαζοπαραδόσεις τύπου καρναβάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βρισκόμαστε στο 2017, στην εποχή των τεχνολογικών θαυμάτων και στην εποχή της δωρεάν γνώσης(ίντερνετ), αλλά δυστυχώς σε αρκετά μέρη του κόσμου ,αλλά και στην Δύση(στον πυρήνα της γνώσης) βασιλεύουν η δεισιδαιμονία, ο φανατισμός και η αμορφωσιά. 

Δυστυχώς για τον μέσο άνθρωπο δεν βρίσκεται στην εποχή της γνώσης, το αντίθετο μάλιστα! βρίσκεται σε μια εποχή που 10/10 σελίδες του διαδικτύου σπέρνουν προπαγανδιστικά μηνύματα.

 

Πέρα από τα προπαγανδιστικά έχουμε και ψεύτικες ειδήσεις όλη την ώρα για να πάρουν τα κλικ μας. Ακόμα και από κορυφαία Sites.

 

Λίγοι είναι αυτοί που έχουν δικιά τους κρίση και μπορούν να δουν αν μια πληροφορία ισχύει και κατά πόσο είναι ποιοτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σε νεότερη ηλικία έτσι σκεφτόμουν. 

Οταν όμως γνωρισα αρκετούς άθεους, κομουνιστές κλπ ιδεολόγους, κατάλαβα ότι πολλοί από αυτούς ήταν περισσότερο κολλημένοι και δογματικοί και από τους ταλιμπάν σε νοοτροπία.

Αν τολμούσες να αμφισβητήσεις την αθεία ή τον Λένιν και τον Τσε, ήταν σαν να τους έβρισες την Παναγία.

Αλλά ακόμη και οι αναρχικοί που υποτίθεται ότι δεν έχουν ινδάλματα, είναι στην πράξη οι μεγαλύτεροι τραμπούκοι.

 

Παρόλο που και εγώ δεν είμαι οπαδός θρησκειών, νομίζω ότι το πρόβλημα είναι περισσότερο η ανθρώπινη φύση.

Εδώ και χιλιάδες χρόνια δεν υπήρχε ποτέ ειρήνη. Προφανώς και δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση σε πολλά προβλήματα είναι η αγάπη όπως είπε κάποτε κάποιος που μας έμαθαν ότι ονομάζονταν Ιησούς.

 

Χωρίς εκμετάλλευση όμως. Γιατί αρκετοί έχουν συμφέροντα και σου λένε "αγάπη ρε". Μη σώσετε και με αγαπήσετε ποτέ εδώ μέσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...