Προς το περιεχόμενο

OpenSignal: 25η σε 87 χώρες η Ελλάδα ως προς την ταχύτητα του mobile internet


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Με 6 ευρώ τα 600mb με 50mbps τελιωνουν σε 2 λεπτα. Οπότε κάτι ξέρουν και τα χρεώνουν για χρυσό.

Αν κάνεις ότι έκανες και με τα 10Mbps τότε ίδιο θα ξοδέψεις ακόμα κι αν έχεις 1Gbps. Το ότι αλλάζεις χρήση είναι το πρόβλημα, όχι η αύξηση του bandwidth...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι είστε τυχεροί εγω ακόμα στο σπίτι έχω 6-7mbps ανάλογα με τα κέφια της γραμμής και του παρόχου, όσο για το mobile ναι οπου έχουν σήμα οι εταιρίες έχει καλο mobile internet ομως υπάρχουν πολλές περιοχές μεσα στην Αττική δεν λεω για επαρχεία χωρίς καλο σήμα ή χωρίς καθόλου σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ποιο απόμακρο χωριό της ελλαδας.... πέρσι έβαλαν αποτρλεους adsl....κλειδώνει 24570.....οτε.....τιποτα άλλο δεν λέω.... Φυσικά από 3g ούτε για πλάκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταχύτητα δεν είναι πρόβλημα (τουλάχιστον σε πολλά σημεία)...

 

το ότι το πουλάνε χρυσάφι είναι το πρόβλημα...

 

 

Ούτε και εμένα δεν με προβληματίζει η ταχύτητα που έχω στα 20Mbps.

Τα προβλήματα θα ξεπεραστούν μόνο όταν θα έχουμε απεριόριστο mobile internet  με 4G ή 5G ταχύτητες, στην τιμή του οικιακού ίντερνετ. Έχουμε δρόμο ακόμα.

Όμως μου φαίνεται υπερβολικό, προς το παρόν, όταν θέλουμε Spotify και Youtube όταν δεν έχουμε wifi. Οι επιλογές για να ακούσουμε μουσική σ ένα ταξίδι νομίζω είναι αρκετές. (ραδιο, mp3) και σπάνιες για τους πολλούς.

Αλλιώς ή έχεις το χρήμα και δεν σε νοιάζουν οι χρεώσεις ή βολεύεσαι μ αυτά που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως ούτε καν 4g δεν χρειαζόμαστε οι περισσότεροι. Τι ουσιώδες δεν μπορείς να κάνεις στο δρόμο με 3g δηλαδή; Όπως είπαν και οι προηγούμενοι το πρόβλημα είναι κυρίως οι χρεώσεις για αυτούς που θέλουν να είναι συνεχώς on line και να καταναλώνουν data. Με λίγο προσεκτική χρήση ούτε αυτό είναι πρόβλημα.

 

Η 25η θέση από τις 87 αρκετά καλή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι στρατό έχω με κάτι 9 gb με 8.87 ευρώ πριν το βάλω έτρωγε 50 ευρώ με τη γελοίες τιμές της κοσμοτε

Μια χαρά είναι 9€ τα 9gb! Ποια εταιρεία το έχει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πιστεύω πως ούτε καν 4g δεν χρειαζόμαστε οι περισσότεροι. Τι ουσιώδες δεν μπορείς να κάνεις στο δρόμο με 3g δηλαδή; 

 

Όταν πέσεις σε πιταρισμένη κεραία επειδή υπάρχουν πολλοί συνδρομητές στην περιοχή τα ξαναλέμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονίκη πάντως με HCN καλά ήμαστε με την 50άρα αν και λίγο τσιμπημένη στα 50€. Τώρα για το δίκτυο τις Cosmote που είμαι εγώ έχει αρκετά καλές ταχύτητες με 50+ Mbps..

 

http://www.speedtest.net/result/6088545140.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...