Προς το περιεχόμενο

Σπίτι σχεδόν εξ ολοκλήρου από 3D εκτυπωτή κατασκευάστηκε σε 24 ώρες


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι σιγουρα θα μειωσει το κοστος, ετσι οπως μειωσαν το κοστος των τραπεζικων συναλλαγων το e-banking. Πληρωνω για την πιστωτικη μου καρτα και διαφορους λογαριασμους και μου χρεωνει προμηθεια, μαλλον για τους ανθρωπους που απασχολησα να γραψουν τον κωδικα, γιατι ταμεια σιγουρα δεν απασχολησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, επειδή εσάς σας πιάσανε τον κ@λο, δεν σημαίνει ότι είναι όλοι έτσι :)

σε ολους τους ιδιοκτητες κατοικιας στην ελλαδα ...τον κωλο πιασανε Κυριε dali οτι να'ναι !!!εσυ που ζεις ??σε αλλη διασταση ??για τα δεδομενα της χωρα μας μιλαμε ,δεν μιλαμε για τα δεδομενα αλλου κρατους ...στην ελλαδα η παπατζα στην οικοδομη ελαβε και εδωσε και τωρα ετελειωσε ...η γκρινια σου για σπιτι μεσω 3D εκτυπωσης παιρνει και δινει ....ή μπετατζης εισαι ή μηχανικος ή εχεις σχεση με τις οικοδομες τελος παντων και κοπηκαν ξαφνικα τα μαυρα δευτερα και χοροπηδας απο αγανακτηση !!!δεν υπαρχει αλλη εξηγηση για τα δεδομενα της εμπαθειας σου σε ενα τετοιο εγχειρημα ....στην ελλαδα η "οικογενεια" της οικοδομης ,χρεωνε ασυστολα οτι τους κατεβαινε και εκλεβε ασυστολα απο τις πορτες,τα αλουμινια ,τα μπετα ,το σιδερο ,τα πλακακια κλπ κλπ ,μεχρι και ο γειτονας εκλεβε τουβλα απο διπλα και εχτιζε και κανα φραχτη....τωρα τι λες εσυ ,μονο στην σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας σου Κυριε dali οτι να'ναι (επειδη σε ενοχλησε η προσφωνηση "ΤΥΠΕ" ελπιζω να μην σε πειραξει και αυτο )!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρι μου, χαλάρωσε και μάθε να διαβάζεις. Όχι, δεν είχα την τύχη να είμαι στην οικογένεια της οικοδομής. Το ότι κάποιοι εκφράζουν πιθανούς προβληματισμούς σημαίνει ότι σκέφτονται και δεν είναι πρόβατα. Τέλος, στη δική μας οικοδομή που έσπασε ο κεντρικός αγωγός του νερού και πλημμύρισαν όλες οι αποθήκες στο υπόγειο μαζί με τους καυστήρες, έγινε σκάψιμο 5 μέτρα, αντικατάσταση του μεταλλικού αγωγού με πλαστικού και ξανατοποθετήθηκαν οι πλάκες στην πυλωτή με 370€ από συνεργείο 4 ατόμων. Κατάλαβες τώρα ή να το μασήσω; Με 1000€ παίρνεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο πλέον, όχι να τα δώσεις γι αυτή την εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρι μου, χαλάρωσε και μάθε να διαβάζεις. Όχι, δεν είχα την τύχη να είμαι στην οικογένεια της οικοδομής. Το ότι κάποιοι εκφράζουν πιθανούς προβληματισμούς σημαίνει ότι σκέφτονται και δεν είναι πρόβατα. Τέλος, στη δική μας οικοδομή που έσπασε ο κεντρικός αγωγός του νερού και πλημμύρισαν όλες οι αποθήκες στο υπόγειο μαζί με τους καυστήρες, έγινε σκάψιμο 5 μέτρα, αντικατάσταση του μεταλλικού αγωγού με πλαστικού και ξανατοποθετήθηκαν οι πλάκες στην πυλωτή με 370€ από συνεργείο 4 ατόμων. Κατάλαβες τώρα ή να το μασήσω; Με 1000€ παίρνεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο πλέον, όχι να τα δώσεις γι αυτή την εργασία.

εμας για να αλλαξουν την μονωση σε ταρατσα πολυκατοικιας εμβαδου 150 τμ επειδη εμπαζε υγρασια στο διαμερισμα του πεμπτου και επειδη ειναι κοινοχρηστος χωρος και πρεπει να πληρωσουμε ολοι οι ιδιοκτητες ....κατω απο 28χιλιαρικα δεν βρεθηκε κανεις να δωσει προσφορα ....και μαυρα φυσικα ,αλλιως η τιμη με αποδειξη και αδειες και ενσημα και κλπ κλπ πηγαινε μακρια η βαλιτσα ....ειπες κατι ?? 12 προσφορες εχουμε στα χερια μας ...η μικροτερη 28 χιλιαρικα η μεγαλυτερη 36 χιλιαρικα .....για μια μονωση ταρατσας εν ετη 2017 ....ειπες κατι ??? μιλαμε για κερατσινι περιοχη και οχι φιλοθεη ....και συνεχιζουμε φυσικα μπας και βρεθει κανεις φθηνοτερος γιατι τα ποσα που ζητανε τα λαμογια ολα τους ειναι υπερβολικα ....καταλαβες τωρα ή να το μασησω ?? εσας με 370 πρπει να παιξετε λοττο που πεσατε στην φθηνια ....να υποθεσω μαυρα αυτα που τους δωσατε !!!!για να μην σου πω ποσο μας ζητησανε για βαψιμο εξωτερικο πολυκατοικιας .....αστο καλυτερα !!!μαλλον στο κερατσινι που μενω εχουν μυριστει τα μαστορια οτι παιζει πλουτος του Μήδα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι και άτυχος βρε παλικάρι μου, στο Κερατσίνι μεγάλωσα. Συγκρίνεις τα υλικά για μόνωση με τα υλικά για αντικατάσταση σωλήνας; Παρεμπιπτόντως, αν και είμαστε off-topic προ πολλού, με μια απλή αναζήτηση στο Google: https://www.monodomiki.gr/ell/categories/ΜΟΝΩΣΕΙΣ-ΤΑΡΑΤΣΩΝ-ΤΙΜΕΣΚαι όλες μαζί να τις κάνεις τις μονώσεις, 28 χιλιάρικα δεν φτάνεις.

 

Σταματήστε λοιπόν να λέτε αρλούμπες για να μην πω κάτι πιο βαρύ και μας κόψει το ΕΣΡ. Άντε καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει , εδώ προσκυνάω ... δεν ξερω αν εχετε αντιληφθεί τι γίνετε εδώ ...

για πες γιατί και γω καινούριος είμαι δεν ξέρω αν πρέπει να κράξω ή να θαυμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι μηχανικός, πες μου πού βρίσκεται το γραφείο σου. Θα σου φέρω αύριο 20.000 ευρώ και θα μου χτίσεις έχα σπίτι 40 τ.μ.

 

 

Ρε παιδιά χτίζεται σπίτι με 40 τ.μ. κ με λιγότερα από 20.000.Απλά θα είναι με πανελ πολυουρεθάνης και σιδηροκατασκευή και δε θα έχει καμια σχέση με το όμορφο σπιτάκι (κατ εμε) που έφτιαξαν οι Ρώσοι. Οι περισσότεροι που γράφουν εδώ δεν έκαναν ΚΑΝ τον κόπο να δούν ΟΛΟ το βίντεο. Το βίντεο μιλάει για το κόστος κατασκευής! Δε μιλάει ούτε για άδειες ούτε για τίποτα. Και το παίρνεις με το κλειδί στο χέρι. 10.000 για μονοκατοικία λειτουργική από τέτοια υλικά; Αυτό είναι επίτευγμα. Μα πόσο μίζεροι είστε τελοσπάντων; (Καλόγερε δε πάει προσωπικά σε σένα το τελευταίο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...