Προς το περιεχόμενο

Στο Android από σήμερα το Super Mario Run


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Υπάρχει κάποιος που να μην είναι γκρινιάρης στο παρόν 

τόπικ?

 

Το παιχνιδάκι είναι πολύ καλό, για τους mario fans και μη. Η τιμή είναι τσιμπημένη για google store. λογική θα ήταν στα 5 ευρώ.

 

Αλλά οκ δεν απευθύνεται σε μπατήρηδες. 

Φίλε μου δεν έχει να κάνει με μπατίρηδες, έχει να κάνει με την ποιότητα του περιεχομένου. Σε iOS έχω δώσει άπειρα λεφτά για παινχίδια, Oceanhorn, Infinity Blade, The Room παιχνίδια όμως που προσφέρουν περιεχόμενο και όχι μόνο Tap Tap Jump μόνο και μόνο επειδή πρωταγωνιστεί ο Ιταλός υδραυλικός.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τύχη Nintendo, έχεις πάρει την κατηφόρα δίχως φρένα. Ποιος λογικός άνθρωπος θα δώσει 10€ για ένα Tap Tap παιχνίδι και σαν να μην φτάνει αυτό, στο iOS μπλόκαραν τους χρήστες με Jailbreak ώστε να μην μπορούν να χρησιμοποιήσουν την εφαρμογή. Περιμένω τα ίδια χάλια για τους Rooted.

δεν εχουν σε αλλες χωρες την νοοτροπια του τζαμπατζη ελληνα....και πολυ καλα εκαναν και μπλοκαραν τα jb iphone... εσενα αμα σου εκλεβαν τη δουλεια τι θα εκανες;....

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά το πιστεύεις αυτό; Τι και αν σου έλεγα ότι έχω Wii U σπίτι και αν θέλω μπορώ να πάω να το αγοράσω, αλλά δεν σκοπεύω να ξοδέψω 70€ για να παίξω ένα παιχνίδι που θα τρέχει στο U με ανάλυση γτπ.. και να τρώει FPS spikes. Εδώ στο Switch και τρέχει στα 900p. Η Nintendo περνάει τους πελάτες για μαλάκες, εγκατέστησε τον Dolphin Emulator στο PC και τρέξε ένα Wii παιχνίδι σε WQHD να δεις γραφικά και μετά θα καταλάβεις τι σου πουλάει η Nintendo για κονσόλες με 340+ € και χωριστά 70€ τα παιχνίδια. Ενώ τα παιχνίδια θα μπορούσαν να έχουν και γαμώ τις αποδόσεις σου πουλάει πετσοκομένο Hardware σε τιμές High End.

κατσε εσυ ασχολεισου με την αριθμολαγνεια και emulators και ασε το ιδιο το παιχνιδι (που χει σαρωσει τα παντα παγκοσμιως) στους πραγματικους gamers... μαλλον αγνοεις τι συμβαινει και πως λειτουργουν οι βιομηχανιες...R&D, καμπανιες, κοστη, πληρωμη εργαζομενων, ενοικιων, διαφημιση κτλ κτλ κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εδώ δίνουν τόσα λεφτά για να παίζουν zelda σε tablet 5 ετών! Ουψ! Στο cutting edge technology switch ήθελα να πω! 

αν ησουν gamer δεν θα ελεγες κατι τετοιο,,,, μα τι λεω ,οι πλειστοι νομιζουν οτι μονο το hadrware κανει την διαφορα χωρις game library,ειδαμε και τo ps vita με κορυφαιο για την εποχη hardware ποσο πηγε μακρυα,για το παιχνιδι στο android λεω οτι ειναι αρπακτη αλλα πουλαει ,το να συγκρινεται ομως gaming σε tablet pay to win με games με βαθος κλπ με αφηνει να αναρωτιεμαι τι ονομαζετε πλεον gaming....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν σε αλλες χωρες την νοοτροπια του τζαμπατζη ελληνα....και πολυ καλα εκαναν και μπλοκαραν τα jb iphone... εσενα αμα σου εκλεβαν τη δουλεια τι θα εκανες;....

Σοβαρά μιλάς τώρα; Γνωρίζεις μήπως τον σκοπό του Jailbreak? Αν ήθελα να βάλω παράνομα την εφαρμογή στο iPhone μπορώ να το κάνω και χωρίς Jailbreak και χωρίς καλώδιο μάλιστα. Τα λεφτά που έχω ξοδέψει στο AppStore δεν τα έχεις ξοδέψει ποτέ σε Smartphone.

 

κατσε εσυ ασχολεισου με την αριθμολαγνεια και emulators και ασε το ιδιο το παιχνιδι (που χει σαρωσει τα παντα παγκοσμιως) στους πραγματικους gamers... μαλλον αγνοεις τι συμβαινει και πως λειτουργουν οι βιομηχανιες...R&D, καμπανιες, κοστη, πληρωμη εργαζομενων, ενοικιων, διαφημιση κτλ κτλ κτλ

Δεν έχει να κάνει με αριθμολαγνεια αλλά με την ποιότητα και την απλή λογική. Είμαι κάτοχος Wii και Wii U και περίμενα τουλάχιστον τα Wii παινχίδια που τα πουλάει ακόμα 20€ το παιχνίδι, να υποστηρίζουν την ανάλυση του Wii U και τα γραφικά, αλλά όχι σε αντίθεση κάνει ένα άθλιο Emulation. Τα ίδια παιχνίδια τα έβαλα στο PC και ξέρεις κάτι; Τρέχουν με 60FPS σε WQHD με απίστευτη ποιότητα γραφικών που θα έπρεπε να υποστηρίζει η εταιρία από την αρχή όταν μου πούλησε την κονσόλα όσο ένα PS4 PRO. Όσο για τα κόστη, είμαι προγραμματιστής και τα γνωρίζω, οπότε αντί να το παίζεις έξυπνος κοίτα λίγο παραπέρα και ξανασκέψου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χολή, αηδία και ασχετοσύνη. Δυστυχως αυτή είναι η πραγματικότητα στα σχόλια του insomnia πλέον σε ΟΤΙ και αν ανέβει. Καταντάει κουραστικό δε βρίσκετε;

Βγαίνει είδηση για το scorpio, 9 στις 10 "Χαχα θα παίζει μόνο Netflix".

Βγαίνει είδηση για το Super Mario Run "χαχα nintendoomed ".

Περιεχόμενο που να σχετίζεται με τα θετικά και αρνητικά του τίτλου δεν βλέπω (πέραν της τιμής) και της κάθε είδησης.

Τι να πω;

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ησουν gamer δεν θα ελεγες κατι τετοιο,,,, μα τι λεω ,οι πλειστοι νομιζουν οτι μονο το hadrware κανει την διαφορα χωρις game library,ειδαμε και τo ps vita με κορυφαιο για την εποχη hardware ποσο πηγε μακρυα,για το παιχνιδι στο android λεω οτι ειναι αρπακτη αλλα πουλαει ,το να συγκρινεται ομως gaming σε tablet pay to win με games με βαθος κλπ με αφηνει να αναρωτιεμαι τι ονομαζετε πλεον gaming....

Είμαι gamer και επειδή είμαι gamer με κάποια χρόνια προϋπηρεσίας έχω απαιτήσεις.

Τώρα αν σε άλλους τους αρέσει να πληρώνουν χρυσάφι για υλικό 5 ετών και να παίζουν τα ίδια games 30 χρόνια τώρα πρόβλημα τους. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χολή, αηδία και ασχετοσύνη. Δυστυχως αυτή είναι η πραγματικότητα στα σχόλια του insomnia πλέον σε ΟΤΙ και αν ανέβει. Καταντάει κουραστικό δε βρίσκετε;

Βγαίνει είδηση για το scorpio, 9 στις 10 "Χαχα θα παίζει μόνο Netflix".

Βγαίνει είδηση για το Super Mario Run "χαχα nintendoomed ".

Περιεχόμενο που να σχετίζεται με τα θετικά και αρνητικά του τίτλου δεν βλέπω (πέραν της τιμής) και της κάθε είδησης.

Τι να πω;

Ευτυχώς που ήρθες και έβαλες τα πράγματα στην θέση τους δίνοντας μας μια εμπεριστατωμένη απάντηση επί του θέματος

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα το link στο play store το βγάζει εδώ και πολύ καιρό αλλα όταν το ανοιγω μου λεει ότι ¨Το αντικείμενο δεν βρέθηκε". Το ίδιο λεει και σήμερα.

 

Και οι δύο συσκευές που το εχω δοκιμάσει φοράνε custom rom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα το link στο play store το βγάζει εδώ και πολύ καιρό αλλα όταν το ανοιγω μου λεει ότι ¨Το αντικείμενο δεν βρέθηκε". Το ίδιο λεει και σήμερα.

 

Και οι δύο συσκευές που το εχω δοκιμάσει φοράνε custom rom

Αυτό φταίει! Και εμένα custom φοράει και δεν...

Ακόμα και το apk κατέβασα και το έκανα εγκατάσταση , και μόλις το τρέξεις ανοίγει η πρώτη σελίδα (κόκκινο φόντο που λέει super mario run) και μετά με πετάει έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω με heavyrain.

Βλέπω τα comments και γελάω. Κάθεστε και τρελαίνεστε με τα specs  και έχετε χάσει οι περισσότεροι την ουσία του gaming και fun το play. Τσιρίζετε όλη μέρα πια κονσόλα έχει τα καλύτερα specs πια δεν τα έχει και τι κάνει παραπάνω. Λες και αγοράζετε κονσόλα για να παίζεται με το hardware η ανταγωνισμός είναι ποιος έχει περισσότερα fps.


Οποιος έχει λεφτά το αγοράζει οποιος δεν τα έχει δεν το αγοράζει. ΟΙ προγραμματιστές και οι hardware enthusiast ας κάθονται να ανοίγουν ένα game να το παίζουν για 30 λεπτά στα 120 fps και μετά να χαίρονται με την αγορά που κάνανε.

 

Επίσης το nintendo switch το έχω παντού και πάντα και παίζω zelda στα 30 fps και γ@μ@..ι.  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας, το παιχνίδι είναι πολύ καλό... Ιδανικό για να περάσεις 10-20 λεπτά αναμονής στο τρένο ή στο ταξίδι. Το μόνο πραγματικά ενοχλητικό είναι η απαίτηση για μόνιμη σύνδεση στο internet... Όχι γιατί καταναλώνει πολλά δεδομένα (στο δικό μου τηλέφωνο μετά από τόσες ώρες έχει καταναλώσει μέχρι στιγμής 2,1 mb), απλά υπάρχουν μέρη που δεν πιάνει ούτε 3G σύνδεση και το παιχνίδι δεν σε αφήνει να μπεις καν στο μενού.

 

Για την τιμή, πιστεύω είναι θέμα του καθενός. Για κάποιον είναι πολλά, για άλλους δικαιολογούνται, όπως συμβαίνει με κάθε κονσόλα ή παιχνίδι. Ίσως οι 3 δωρεάν πίστες να μην το αναδεικνύουν επαρκώς, αν όμως παίξετε λίγο παραπάνω θα δείτε ότι το παιχνίδι είναι πραγματικά προσεγμένο και αρκετά μεγάλο σε διάρκεια. 

 

Για το θέμα του jailbreak πάντως, δε νομίζω ότι υπάρχει πειρατεία στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Ούτως ή άλλως πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό και είναι online-only, οπότε είναι δύσκολο να το σπάσει κάποιος για να παίξει τις επιπλέον πίστες. Ενδεχομένως έγινε για λόγους compatibility, καθώς ορισμένα προγράμματα σε jailbroken συσκευές παρουσιάζουν περίεργη συμπεριφορά (crashes, lockups κλπ). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...