Προς το περιεχόμενο

Στο Android από σήμερα το Super Mario Run


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επί της ουσίας, το παιχνίδι είναι πολύ καλό... Ιδανικό για να περάσεις 10-20 λεπτά αναμονής στο τρένο ή στο ταξίδι. Το μόνο πραγματικά ενοχλητικό είναι η απαίτηση για μόνιμη σύνδεση στο internet... Όχι γιατί καταναλώνει πολλά δεδομένα (στο δικό μου τηλέφωνο μετά από τόσες ώρες έχει καταναλώσει μέχρι στιγμής 2,1 mb), απλά υπάρχουν μέρη που δεν πιάνει ούτε 3G σύνδεση και το παιχνίδι δεν σε αφήνει να μπεις καν στο μενού.

 

Για την τιμή, πιστεύω είναι θέμα του καθενός. Για κάποιον είναι πολλά, για άλλους δικαιολογούνται, όπως συμβαίνει με κάθε κονσόλα ή παιχνίδι. Ίσως οι 3 δωρεάν πίστες να μην το αναδεικνύουν επαρκώς, αν όμως παίξετε λίγο παραπάνω θα δείτε ότι το παιχνίδι είναι πραγματικά προσεγμένο και αρκετά μεγάλο σε διάρκεια. 

 

Για το θέμα του jailbreak πάντως, δε νομίζω ότι υπάρχει πειρατεία στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Ούτως ή άλλως πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό και είναι online-only, οπότε είναι δύσκολο να το σπάσει κάποιος για να παίξει τις επιπλέον πίστες. Ενδεχομένως έγινε για λόγους compatibility, καθώς ορισμένα προγράμματα σε jailbroken συσκευές παρουσιάζουν περίεργη συμπεριφορά (crashes, lockups κλπ). 

Όχι έγινε απλά γιατί η Nintendo δεν γουστάρει να τρέχουν τo παιχνίδι της σε μη ελεγχόμενες συσκευές. Μάλιστα η κοινότητα του Jailbreak έβγαλε tweak που προσπερνάει τον έλεγχο και σου επιτρέπει να το παίξεις. Το παιχνίδι είναι μια χαρά συμβατό απλά φοβούνται λογικά ότι θα βγει Tweak που θα σου επιτρέπει να παίζεις και Offline σαν φυσιολογικός άνθρωπος που δεν έχει σήμα ή δεδομένα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ευτυχώς που ήρθες και έβαλες τα πράγματα στην θέση τους δίνοντας μας μια εμπεριστατωμένη απάντηση επί του θέματος

 

Eίπε ο άνθρωπος με τα ατράνταχτα επιχειρήματα. Δε σου αρέσει μη το πάρεις. Μαγκιά σου. Όπως και η χολη σου. Καλοχώνευτη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι έγινε απλά γιατί η Nintendo δεν γουστάρει να τρέχουν τo παιχνίδι της σε μη ελεγχόμενες συσκευές. Μάλιστα η κοινότητα του Jailbreak έβγαλε tweak που προσπερνάει τον έλεγχο και σου επιτρέπει να το παίξεις. Το παιχνίδι είναι μια χαρά συμβατό απλά φοβούνται λογικά ότι θα βγει Tweak που θα σου επιτρέπει να παίζεις και Offline σαν φυσιολογικός άνθρωπος που δεν έχει σήμα ή δεδομένα.

 

Αυτό λέω και γω στην ουσία. Η Nintendo δεν θέλει να τρέχει το παιχνίδι της σε κινητό με "πειραγμένο" software. 

 

Επίσης, νομίζω το tweak αφορά το jailbreak detection... Αυτό το προσπερνάς, για το online όμως δε νομίζω να το γλιτώνεις καθώς το παιχνίδι είναι φτιαγμένο έτσι ώστε σε τακτά χρονικά διαστήματα να επικοινωνεί με τους servers. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάς τώρα; Γνωρίζεις μήπως τον σκοπό του Jailbreak? Αν ήθελα να βάλω παράνομα την εφαρμογή στο iPhone μπορώ να το κάνω και χωρίς Jailbreak και χωρίς καλώδιο μάλιστα. Τα λεφτά που έχω ξοδέψει στο AppStore δεν τα έχεις ξοδέψει ποτέ σε Smartphone.

 

 

Δεν έχει να κάνει με αριθμολαγνεια αλλά με την ποιότητα και την απλή λογική. Είμαι κάτοχος Wii και Wii U και περίμενα τουλάχιστον τα Wii παινχίδια που τα πουλάει ακόμα 20€ το παιχνίδι, να υποστηρίζουν την ανάλυση του Wii U και τα γραφικά, αλλά όχι σε αντίθεση κάνει ένα άθλιο Emulation. Τα ίδια παιχνίδια τα έβαλα στο PC και ξέρεις κάτι; Τρέχουν με 60FPS σε WQHD με απίστευτη ποιότητα γραφικών που θα έπρεπε να υποστηρίζει η εταιρία από την αρχή όταν μου πούλησε την κονσόλα όσο ένα PS4 PRO. Όσο για τα κόστη, είμαι προγραμματιστής και τα γνωρίζω, οπότε αντί να το παίζεις έξυπνος κοίτα λίγο παραπέρα και ξανασκέψου.

Κοίτα πάντως ακόμα και σαν ταμπλετ να το δεις το switch (που δεν είναι) είναι από τα δυνατότερα τα οποία και αυτά κοστίζουν αντίστοιχα και ίσως παραπάνω.Οπότε από πλευράς τιμής είναι σωστοί. Βρες μου τέτοια γραφικά σε τάμπλετ και πες μου πόσο κοστίζει.Βασικά αυτή είναι η πρώτη φορά μετά από καιρο που η Nintendo δεν πουλάει ξεπερασμένο hardware.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα πάντως ακόμα και σαν ταμπλετ να το δεις το switch (που δεν είναι) είναι από τα δυνατότερα τα οποία και αυτά κοστίζουν αντίστοιχα και ίσως παραπάνω.Οπότε από πλευράς τιμής είναι σωστοί. Βρες μου τέτοια γραφικά σε τάμπλετ και πες μου πόσο κοστίζει.

Το Switch έχει πλαστική οθόνη και όχι γυαλί = γρατζουνίζετε εύκολα, το σώμα κατασκευής του είναι ελεεινά ευαίσθητο, πολλοί από τους αγοραστές δήλωσαν νεκρά pixel στην LCD και η Nintendo γράφει στο site ότι τα νεκρά pixel είναι φυσιολογικά για μία LCD οθόνη και δεν είναι λόγος επιστροφής. Επίσης η Nintendo είναι γνωστή για τις τιμές στα παιχνίδια της οπότε το Zelda ή το Mario μην περιμένεις να τα δεις κάτω από τα 60€. Εδώ πουλάει ακόμα παιχνίδια WiiU στα 60€ και έχουν περάσει χρόνια από την κυκλοφορία τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατέβασα για πλάκα, έτσι για να δω τι γίνεται. Δεν είχα σκοπό να δώσω 10€ έτσι κι αλλιώς.

Βαρέθηκα να πατάω ok σε μηνύματα, και ξανά οκ και μετά sure κτλ κτλ.

Απεγκατάσταση και όλα εντάξει!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν σε αλλες χωρες την νοοτροπια του τζαμπατζη ελληνα....και πολυ καλα εκαναν και μπλοκαραν τα jb iphone... εσενα αμα σου εκλεβαν τη δουλεια τι θα εκανες;....

γιατί ως γνωστόν το jailbreak, root, cracks, torrents, σπασμένα apk, παράνομα markets κτλ τα ανακάλυψαν οι τεχνολογικά προηγμένοι ΕΛληνες 

 

διαδοσται!!!!

chemtrail-dinatos-gr.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Switch έχει πλαστική οθόνη και όχι γυαλί = γρατζουνίζετε εύκολα, το σώμα κατασκευής του είναι ελεεινά ευαίσθητο, πολλοί από τους αγοραστές δήλωσαν νεκρά pixel στην LCD και η Nintendo γράφει στο site ότι τα νεκρά pixel είναι φυσιολογικά για μία LCD οθόνη και δεν είναι λόγος επιστροφής. Επίσης η Nintendo είναι γνωστή για τις τιμές στα παιχνίδια της οπότε το Zelda ή το Mario μην περιμένεις να τα δεις κάτω από τα 60€. Εδώ πουλάει ακόμα παιχνίδια WiiU στα 60€ και έχουν περάσει χρόνια από την κυκλοφορία τους.

Οκ έχεις δίκιο για αυτά. Άλλα τα χρήματα που δώσαν οι άλλοι κατασκευαστές tablet σε ποιότητα στο switch έπρεπε να τα δώσουν κυρίως για τα joycons και λιγα ακόμα για το dock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ έχεις δίκιο για αυτά. Άλλα τα χρήματα που δώσαν οι άλλοι κατασκευαστές tablet σε ποιότητα στο switch έπρεπε να τα δώσουν κυρίως για τα joycons και λιγα ακόμα για το dock.

Όπως και να χει η Nintendo εκμεταλλεύεται τις καταστάσεις ξέροντας ότι είναι ο μοναδικός κατασκευαστής των νοσταλγικών παιχνιδιών και από εκεί κοιτάει να αρμέξει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια γιατί όταν δίνεις 300+ € αγοράζεις ποιότητα

plastic1.jpg

Εντάξει.

Όχι αντίστοιχη ποιότητα με τα 700+€.

 

 

1e46504330932e8d16fa9217aa3a3af7_XL.jpg

Είμαι gamer και επειδή είμαι gamer με κάποια χρόνια προϋπηρεσίας έχω απαιτήσεις.

Τώρα αν σε άλλους τους αρέσει να πληρώνουν χρυσάφι για υλικό 5 ετών και να παίζουν τα ίδια games 30 χρόνια τώρα πρόβλημα τους.

Επειδή ψάχνω μεταχειρισμένο tablet για τη μάνα μου μπορείς να μου δείξεις ένα 5 ετών με το SoC του Switch να το πάρω?

Τα games είναι ίδια επειδή έχουν ίδιο όνομα υποθέτω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει.

Όχι αντίστοιχη ποιότητα με τα 700+€.

 

 

1e46504330932e8d16fa9217aa3a3af7_XL.jpg

Το οποίο είχε πατηθεί στην μεταφορά αλλά εντάξει ότι βρει ο καθένας στο Google για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα της Nintendo.  :ph34r:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας παιξει ολα τα super mario bros απο τις αρχικες εκδοσεις μεχρι και αυτη του wii u,βρηκα το mario run απογοητευση κυριως επειδη θελει εν μερη κοπο μεχρι και να χασεις. Τα γραφικα του βεβαια ειναι λουκουμι για φορητη κονσολα.

 

Οσον αφορα την τιμη σαν οπαδος των παλιων καλων jrpg θα αναφερω μονο οτι 14ευρω εχει το final fantasy 5 ή 6 και σχεδον 20ευρω το final fantast 9.

Παρολο που οι τιμες για φορητα συστηματα ειναι ελαχιστα τσιμπημενες,παλι για το περιεχομενο αυτων των παιχνιδιων+το γεγονος οτι μιλαμε για ολοκληρα παιχνιδια,συγνωμη αλλα το mario run στην παρουσα τιμη δεν θα το προτεινα σε κανενα απολυτως.

 

Στα 4-5ευρω θα ηταν μια πιο λογικη τιμη για το εν λογω παιχνιδι,ειδικα λογω και του περιορισμου με το internet.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω μεταχειρισμένο tablet για τη μάνα μου μπορείς να μου δείξεις ένα 5 ετών με το SoC του Switch να το πάρω?

Τα games είναι ίδια επειδή έχουν ίδιο όνομα υποθέτω?

Πατάς Alt tab, γράφεις google, πατάς το πρώτο link που βγάζει, γράφεις αυτό που ρωτάς εμένα, θα εκπλαγείς με το τι θα σου βγάλει. Τα παραπάνω μην τα πεις όμως σε άλλους, είναι μυστικό του Βατικανού που μου το έδωσε ο Πάπας ο ίδιος!

https://www.youtube.com/watch?v=Whk8hD0b6eA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...