Προς το περιεχόμενο

Λάπτοπ στον στρατό;


OnomoEdw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Επισης μην ξεχναμε και το "Ρε φιλε εχω θαλαμοφυλικι σημερα, μου το δανειζεις μια για να...."

 

Και γινεσαι είτε αντιπαθης είτε μετα απο λιγο γινεται το λαπτοπ σου κοινοχρηστο. Παντως στο κεντρο δε θα το επαιρνα για κανεναν λογο, μετα στη μοναδα βλεπεις και πραττεις αναλογα. Απλως θεωρω πως ειναι ενα ακομα αγχος, τυπου μην χαθει, μην το βουτηξει κανενας μακρυχερης, μην καμπανιαστεις σε καμια εφοδο κλπ.

Ευτυχώς δεν είχα τέτοια... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μην ξεχναμε και το "Ρε φιλε εχω θαλαμοφυλικι σημερα, μου το δανειζεις μια για να...."

 

Και γω και ο λοχίας είμασταν κάθετοι εκεί (για την ακρίβεια το συζητήσαμε μεταξύ μας πρώτα για να έχουμε κοινό μέτωπο).

 

"Λοιπόν μαλάκες, με το laptop μπορούμε να βολευτούμε όλοι αλλά υπάρχει ένας κανόνας: όταν δεν είμαι μπροστά, δε βγαίνει από τη θήκη του. Μόνη εξαίρεση αν θέλετε να δείτε ταινία και έχω έξοδο, οπότε θα το αφήνω σε κάποιον και θα είναι αυτός υπεύθυνος".

 

Worked out well, για τα μοναχικά θαλαμοφυλίκια μην είστε αχάριστοι, έχετε κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αεροπορια, επαιζε σκοπια με λαπτοπακι, χειριστηριο και προ με τον συφανταρο στο φυλακιο... εννοειται η σκοπια "προκατ σπιτακι" 2χ2 με ρευμα αιρκοντισιον ΚΑΙ καθιστοι εννοειται...

οποτε αναλογα που θα πεσεις...

στο κεντρο με τιποτα παντως... θα σε σταξουν ...

μοναδα ναι, ειδικα αν ξερεις να ελισσεσαι σαν καλο και προβλεπομενο φιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε στην έξοδο δεν θα τον τρώω έτσι τον χρόνο μου ΣΥΝ ότι δεν υπάρχουν και τα απαραίτητα προγράμματα/εργαλεία στο νετ καφέ. Παρεμπιπτόντως, από που είσαι ρε αδερφέ; Εγώ είμαι από Heidenheim και για να πω την αλήθεια δεν περίμενα να βρω κάποιον από Γερμανία και ειδικά από εδώ γύρω.

Ώπα σόρρυ .... τώρα μπήκα στο προφίλ σου και είδα ότι είσαι Αθήνα

 

Κεφαλονια καταγωγη,Μοναχο ειμαι προς το παρον,μεχρι τον απριλη δηλαδη.

Το αθηνα εχει μεινει απο καιρους που εμενα εκει.

heidenheim σε μας νοτια δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλονια καταγωγη,Μοναχο ειμαι προς το παρον,μεχρι τον απριλη δηλαδη.

Το αθηνα εχει μεινει απο καιρους που εμενα εκει.

heidenheim σε μας νοτια δεν ειναι?

Heidenheim είναι ανάμεσα Ulm και Aalen άμα ξέρεις. Οπότε είμαι πιο κοντά στην Στουτγάρδη απ'ότι Μόναχο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις, χωριο η Γερμανια. Δεν παιζει να με ξερεις, ημουν επιβλεπων μηχανικος στο συνεργειο που βαλαμε το fassaden στο νεο κτήριο ερευνας, λιγο πιο κατω απο την καντινα, Μαιο-Ιουνιο δουλευαμε, μπαινοβγαίναμε με ενα μαυρο μερσεντικο, στην πυλη σιγουρα θα μας θυμουνται αφου ημασταν οι μονοι που δουλευαμε και Σαββατο. Γνώρισα κατι γερμανους και τουρκους αλλα κανενα

Τοτε δεν εβρισκα πουθενα σπιτι, αναγκαστικα πηγαμε στο Offingen γιατι ημασταν και 5-6 ατομα.

Ομορφη πολη το Giengen, βγηκα λιγο και κεντρο, σε ενα μαγαζι που εμοιαζε με κινεζικο αλλα το ειχαν ελληνες (ειδη σπιτιου), αλλα κινουμουν κυρίως BSH-Obi.

Το Giengen πιάνεται για χωριό. Btw Έπρεπε να πας στο Delphi (μαγαζί), μιλάμε καλύτερος γύρος και από την Ελλάδα. Έλληνες (γνωστοί) το έχουν και η τιμή δεν είναι κακιά για Γερμανία (4-5€). Όπου και να πήγα, δεν βρήκα καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κεντρο σιγουρα οχι. και υπαρχει περιπτωση να χαθει καιπιο αυστηρα θα ειναι και ισως να εισαι και ψαρωμενος και να μην το βγαλεις ποτε απο την θηκη. Φυσικα δεν ξερω αν μπορεις να το περασεις την πρωτη μερα, εγω θυμαμαι πριν 4 χρονια δεν περναγαμε  ουτε κινητο με καμερα , πιστευω να ειναι πιο χαλαρα πια.

Στην μοναδα που θα σε στειλουν βλεπεις πρωτα και μετα. Εμενα με ειχαν στειλει σε προβλεπομενη μοναδακαι  δεν ειχαμε tablet και laptop, γιατιι επεφταν οι φυλακες  για πλακα. Αλλα ειχα παει αποσπαση σε φυλακια, και ειμασταν παιδικη χαρα, champions league , delivery και τουρνουα προ.

Για αυτο πηγαινε για αρχη και αποφασιζεις μετα τι κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, 

Σε δύο-τρεις μήνες θα πάω να κάνω την θητεία μου και ήθελα να ρωτήσω :

 

1) Μπορώ να πάρω λάπτοπ στον στρατό; 13" και η κάμερα είναι μανίσια βγαλμένη.

2) Από "ελεύθερο χρόνο" τι λέει; Θα έχω καμιά ωρίτσα την εβδομάδα για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω;

 

Όπως καταλάβατε δεν έχω ιδέα από στρατό και έτσι όπως το βλέπω θα κάνω πολλές ερωτήσεις ακόμα :|

 

ΥΓ Το λάπτοπ το θέλω για να δουλεύω (μέσω ίντερνετ) για να έχω κάνα φράγκο όταν απολυθώ ... δεν με ενδιαφέρουν παιχνίδια κλπ

Το λέω αυτό γιατί είδα στο google έναν που ρωτούσε για να πάρει το playstation του μαζί :P

 

Μπαίνεις σε πολύ άσχημη περίοδο. Εμπλόκα φουλ. Δεν νομίζω να έχεις χρόνο για τίποτα.

 

Όχι δεν αφήνουν λαπτοπ. είπαμε! κάνουν τα στραβά μάτια με το smartphone αλλά μην το παραχέσεις. Στην μονάδα πάντως με τιποτα. Μπορείς να το έχεις και να το παίρνεις σε κάνα φυλάκιο. εκεί είναι πιο χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπαίνεις σε πολύ άσχημη περίοδο. Εμπλόκα φουλ. Δεν νομίζω να έχεις χρόνο για τίποτα.

 

Όχι δεν αφήνουν λαπτοπ. είπαμε! κάνουν τα στραβά μάτια με το smartphone αλλά μην το παραχέσεις. Στην μονάδα πάντως με τιποτα. Μπορείς να το έχεις και να το παίρνεις σε κάνα φυλάκιο. εκεί είναι πιο χαλαρά.

 

Λες και ξέρουμε σε ποια μονάδα θα πάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το λάπτοπ στο γραφείο μου όσο έκανα τη θητεία, κανονικά με wifi/internet κτλ.

 

Επομένως, αναλόγως τη μονάδα και τις συνθήκες που θα συναντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε Κυπρο να τα εχεις ολα εκει κ οχι δικα σου..pc,playstation,ταινιες!!

Kοίτα να σου πω, εγώ λογικά για τρεις μήνες θα πάω οπότε άλλες "ευκολίες" δεν με πολύ-ενδιαφέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και ξέρουμε σε ποια μονάδα θα πάει...

 

Για αυτό θα πάει θα δει τι παίζει και στην πρώτη άδεια θα το πάρει -αν ειναι-.

 

αν και είναι ελάχιστες μονάδες που μπορείς κάπως να έχεις λαπτοπ.

Όσοι έχουν βύσμα, ακούνε την λέξη εμπλοκή και γελάνε.

 

Σχετικά με το θέμα, laptop, κινητά, playstation κλπ είναι βλέποντας και κάνοντας.

 

ανάλογα που θα πέσεις. Υπάρχουν μλκες Διοικητές που χέζονται από τα βύσματα και υπάρχουν πάλι άλλοι που όχι μόνο δεν μασάνε αλλά γελάνε και μαζί τους.

 

Άσε! στην πόλη που έκανα εγώ κάθε μέρα άκουγα για βύσματα. δεν υπήρχε ένας που να μην είχε βύσμα. οι 7/10 είχαν βύσμα... που όμως δεν περνάγανε. Και από υπηρεσίες κανονικά όπως όλοι. 25~ το μήνα (στην εμπλοκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...