Προς το περιεχόμενο

ΟΑΕΔ προγραμα για ανεργους 18-24


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα θέμα με τον οαεδ  και με το συγκεκριμένο πρόγραμμα,  δεν ξέρω καταρχήν όποιος  πήγε είναι λέει για 4 μήνες, άλλα πήγε κανείς να  δουλέψει; Το θέμα είναι ότι έχει μέχρι 3 εργοδότες  να διαλέξεις,  είχα πάει στον πρώτο ο οποίος με είχε πει ότι θα με ενημερώσει αν θα με πάρει, και αν θα με κάνει ανανέωση για άλλους 8 μήνες και δεν έκανε τίποτα δεν με πήρε  όλο έλεγε θα σε πάρω θα σε κάνω δεν πήρε  και πήγα και από εκεί, τον ξανά είπα τίποτα ένα πράγμα δεν ξέρω που βρίσκομαι ήταν αυτός   ο 2 μετά κι αυτός τα ίδια μου έλεγε η γραματεας του ότι θα με πάρει θα με πάρει τελικά μετά από 4 μέρες πήγα από εκεί όπως με είπε και με λέει κοίταξε το μετάνιωσα δεν θέλω άτομο η αίτηση ήταν από παλιά που έκανα αποφάσισα να κρατήσω την κοπέλα που έχω και ζήτησα να είναι και γυναίκα,  δεν μου τον μέτρησαν αυτόν πάω σε έναν άλλον σήμερα πάλι μεσίτη ήταν όπως ο πρώτος μου λύει κι αυτός τα ίδια είχα κάνει καιρό την αίτηση ζήτησα άτομο κοπέλα και να ξέρει και 2 γλώσσες. Τώρα ρε παιδιά τι να πω μας κοροϊδεύει το οαεδ υποτίθεται είναι γραφείο εύρεσης εργασίας και όχι καμπαρέ έτσι δεν είναι;  δηλαδή χάνω τον χρόνο μου δεν ξέρω τι να πω, έχει πάει κανένας σε αυτό το προγραμα έχει βολευτεί;  γιατί κοντεύω να τρελαθώ πάω και ουσιαστικά με απορρίπτουν  οι εργοδότες, δεν απορρίπτω εγώ τι να κάνω για πείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα προγράμματα είναι κοροϊδία, τα μόνα που έχουν νόημα είναι αυτά με απασχόληση σε δημόσιους φορείς και τα κοινοφελούς χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι άλλα το προγραμα αυτό έχει μόνο ιδιώτες με μαγαζάκια τα οποία δεν θέλουν άτομο φαίνεται ξεκάθαρα από την συμπεριφορά τους, τότε τι πήγαν αυτοί  και έκαναν τις αιτήσεις στον ΟΑΕΔ κοροϊδεύουν τα παιδιά να πούμε, και ο ΟΑΕΔ φταίει  και οι 2 οι μεριές φταίνε γιατί ο ΟΑΕΔ από την άλλη αφού αυτοί θέλουνε γυναίκες και θέλουνε και εγώ δεν ξέρω τι άλλο να κάνουνε οι γυναίκες γιατί δεν στέλνει γυναίκες ο ΟΑΕΔ αφού έχουνε τέτοιες απαιτήσεις αυτοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι άλλα το προγραμα αυτό έχει μόνο ιδιώτες με μαγαζάκια τα οποία δεν θέλουν άτομο φαίνεται ξεκάθαρα από την συμπεριφορά τους, τότε τι πήγαν αυτοί  και έκαναν τις αιτήσεις στον ΟΑΕΔ κοροϊδεύουν τα παιδιά να πούμε, και ο ΟΑΕΔ φταίει  και οι 2 οι μεριές φταίνε γιατί ο ΟΑΕΔ από την άλλη αφού αυτοί θέλουνε γυναίκες και θέλουνε και εγώ δεν ξέρω τι άλλο να κάνουνε οι γυναίκες γιατί δεν στέλνει γυναίκες ο ΟΑΕΔ αφού έχουνε τέτοιες απαιτήσεις αυτοί

 

Εμ, όταν λέω για κοροϊδία φίλε μου. Τα ίδια έχουνε συμβεί και σε αρκετούς γνωστούς που ασχολήθηκαν με τέτοια ψευτοπρογράμματα. Αναμονή για να τους απαντήσει ο εργοδότης και τελικά μετά από καιρό και χάσιμο χρόνου λένε δεν σε θέλουμε πήραμε άλλον ή ακόμα και θα κλίσει η επιχείρηση και μπλα μπλα. Και εγώ απορώ γιατί δηλώνουν στον ΟΑΕΔ ενδιαφέρον για πρόσληψη, μάλλον παίζει πρόσληψη γνωστού μετά από συνεννόηση, μαύρο προσωπικό και διάφορα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΕΕ τοτε εαν ειναι να κυριαρχισει το βυσμα ποιο το νοημα;  το θεμα ειναι εγω μπωρο να πω την υπηρεσια του ΟΑΕΔ οτι με εξαπατατε; και οτι χανω τον χρονο μου, και αντε ας πουμε οτι αυτοι λενε αληθεια ο οαεδ γιατι δεν ακουει αυτα που θελουν αυτοι, και ξερεις και τι με ειπε το οαεδ;   χανεις την καρτα ανεργειας σου αν δεν μπεις σε αυτο το προγραμα με ποιο δικαιωμα;   δεν θελω να βρω δουλεια; οι εργοδοτες με αποριπτουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χανεις την καρτα ανεργειας σου αν δεν μπεις σε αυτο το προγραμα με ποιο δικαιωμα;   δεν θελω να βρω δουλεια; οι εργοδοτες με αποριπτουν

 

Παπάτζες σου είπανε, δεν χάνεις τίποτα. Η μόνη επίπτωση είναι αν μπεις στο πρόγραμμα που μηδενίζονται οι μήνες ανεργίας, λογικό είναι αυτό βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και χάνω την κάρτα ανεργίας,  δεν είναι άσχημα όμως δεν έχω θέμα να πάω 396Ε με είπανε είναι ο μισθός και αν σε θέλει ο εργοδότης σε κάνει άλλους 8 μήνες μετά,  άλλα αυτοί οι εργοδότες καν δεν θέλουν ούτε συνάντηση και αμφιβάλω αν με πάρουνε έστω και για 4 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά με τους 8 μήνες ποιος σε πληρώνει φίλε? Εγώ τελειώνω σε 2 ημέρες και δε έχω καταλάβει ακομα

για πες μου λίγο πως πήγες και σε ποιον πήγες για δουλειά σε κράτησε εσένα; με τι ασχολείσαι σε πληρωσαν κανονικα στους 4 μηνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποτε τελειωνεις; σε δινουνε τα ιδια λεφτα;  εμενα με ειπανε οτι μπωρεις μετα να πας για αλλους 8 μηνες για ρωτα αν θα στο κανουνε και πες μου αν μπωρεις μεχρι να τελειωσει η εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...