Προς το περιεχόμενο

Γυμναστικη στα χερια


SneakyGuy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους. Θέλω να ρωτήσω τι μλορω ασκήσεις να κάνω για να γυμνασω τα χέρια μου. Θέλω βασικά να γίνουν πιο χοντρά, είμαι γενικά λεπτός και θέλω να δείχνω ωραίος το καλοκαίρι καταλαβαινετε τι εννοώ πιστεύω. Γενικά είμαι αρκετά αδυνατος και προσπαθώ να παρω κιλά αλλά δυσκολεύομαι γιατί δίνω και πανελλήνιες. Οτιδήποτε συμβουλές δέκτες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε τις πανελλήνιες σου και μετά μπορείς να ασχοληθείς περισσότερο καθώς θα έχεις άφθονο ελεύθερο χρόνο. Έως τότε μπορείς να αγοράσεις κάποια βαρακια για να κάνεις ασκήσεις με αυτά. Υπάρχει πάντα και η φυσική άσκηση στην οποία δεν θα αναφερθώ ;) χαχαχαχα (δεν μπορούσα να κρατηθω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και πολύ αθλητικός τύπος και θέλω να περάσω αστυνομία???? αυτά τα 2 μπορεί να μην πηγαίνουν μαζί αλλά ναι???? επίσης φυσική άσκηση εννοεις κάποιο άθλημα?

Τα ερωτηματικά είναι άκυρα ήθελα να βάλω φατσουλες αλλά δεν δουλεύουν γιατί τις έβαλα από πλκηκτρολογιο κινητού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και πολύ αθλητικός τύπος και θέλω να περάσω αστυνομία???? αυτά τα 2 μπορεί να μην πηγαίνουν μαζί αλλά ναι???? επίσης φυσική άσκηση εννοεις κάποιο άθλημα?

Τα ερωτηματικά είναι άκυρα ήθελα να βάλω φατσουλες αλλά δεν δουλεύουν γιατί τις έβαλα από πλκηκτρολογιο κινητού

αν θέλεις να περάσεις αστυνομία, δεν δίνεις πρώτα κάποια αθλήματα? θα χρειαστεί να εξασκηθείς και για αυτά.. τώρα να μεγαλώσουν τα χέρια σου από τώρα ως το καλοκαίρι είναι δύσκολο.. άντε το πολύ πολύ να σφίξουν λίγο. αν θέλεις δοκίμασε να κάνεις πχ κάμψεις που βοηθούν και τα χέρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοριμ δωσε εξετασεις να περασεις εκει που θες κ μετα θα εχεις χρονο για γυυμναστικη..τωρα δεν προλαβσινεις κατι ειδικα αν δε σε βοηθανε τα γενετικς σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χέρια δε θέλουνε πολύ γυμναστική,ουτε πολλά κιλά είναι μικροί μυες και γυμνάζονται μαζί με άλλες μυικές ομάδες.

 

Θέλει καλό φαι,καλό ύπνο,γυμναστική σε όλο το σώμα και θα μεγαλώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια αμα είναι πολύ λεπτός όπως μας λέει σίγουρα χρειαζεται ασκήσεις απομόνωσεις

εγώ θα σου έλεγα να κανεις 3 με 4 σετ hammer curls και αλλά 3/4 σετ dumbbell curls και μπόνους 3 σετ wrist curl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια αμα είναι πολύ λεπτός όπως μας λέει σίγουρα χρειαζεται ασκήσεις απομόνωσεις

εγώ θα σου έλεγα να κανεις 3 με 4 σετ hammer curls και αλλά 3/4 σετ dumbbell curls και μπόνους 3 σετ wrist curl

Θα τα δοκιμάσω.. Κάποια ιδέα για τους ώμους? Και πόσα κιλά θα πρότεινες βαρακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα δοκιμάσω.. Κάποια ιδέα για τους ώμους? Και πόσα κιλά θα πρότεινες βαρακια?

να ξέρεις οτι το αποτέλεσμα που έχει οποιοσδήποτε κάνει ολοκληρωμένο πρόγραμμα δεν θα το έχεις 

πριν χαλάσεις χρήματα για να αγοράσεις βαράκια κ δεν ξέρω τι δες τι σε συμφέρει , εμένα μου βγαίνει 15 euro το μήνα το γυμναστήριο , δεν το λες κ ακριβό , αλλα έχει αποτέλεσμα , το να πάρεις βαράκια κ να τα κουνάς πεταμένα λεφτά μ φαίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε πολύ μικρή πόλη θα μπορούσε να λέγεται και χωριό.. Έχουμε γυμναστήριο και είναι δωρεάν.. Δεν έχει πολλά πράγματα αλλά εντάξει κάτι βασικά τα έχει.. Πιστεύετε πως πρέπει να πάω σε διατροφολογο για να παρω κιλά ή απλά να τρώω πολύ? Ήμουν 50 κιλα πέρυσι τον Αύγουστο και άρχισα να τρώω περισσότερο και τον Γενάρη έφτασα 60.. Τώρα είμαι 59-60 παίζω εκεί και δεν μποτω να παρω άλλα.. Επίσης έχω 1.78 ύψος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τραγικά χαμηλό βάρος για το ύψος σου.

Πάντα καλύτερα είναι να πας σε διατροφολόγο, ώστε να είναι και ισορροπημένη η διατροφή και να μην πιεστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποια φαση πριν χρονια παρατηρησα τα χερια μου και ηταν λεπτα λες και ημουν γκομενα οποτε τσιμπισα 2 10kg βαρακια και μεσα σε ενα μηνα με καθημερινη ασκηση τα χερια ειχαν γινει τουμπανα :P Μπορεις να κατεβασεις και την εφαρμογη pull ups που σου βγαζει προγραμμα αναλογα με τα ποσα μπορεις να κανεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.northpark.pullups ( δεν ειναι ακριβως για βαρακια αλλα δεν εχει διαφορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποια φαση πριν χρονια παρατηρησα τα χερια μου και ηταν λεπτα λες και ημουν γκομενα οποτε τσιμπισα 2 10kg βαρακια και μεσα σε ενα μηνα με καθημερινη ασκηση τα χερια ειχαν γινει τουμπανα :P Μπορεις να κατεβασεις και την εφαρμογη pull ups που σου βγαζει προγραμμα αναλογα με τα ποσα μπορεις να κανεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.northpark.pullups ( δεν ειναι ακριβως για βαρακια αλλα δεν εχει διαφορα)

Αυτο εγινε επειδη ειχες συνεχη αιματωση στα χερια λογω της ασκησης. Δεν εχει σχεση με μυικη αναπτυξη. Τα χερια ειναι μικροι μυς αρα ειναι πολυ ευκολο να υπερπροπονηθουν κ να μην εχεις αποτελεσματα. Μια φορα γυμναστικη ανα 48 ωρες μαζι με καλο φαγητο κ ξεκουραση ωστε να αναρωσει ο μυς κ να τον φτιαξει ο οργανισμος μεγαλυτερο. Τελος καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε αυτα τα γενικα σε μερικους δεν ισχυουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...