Προς το περιεχόμενο

Μεταναστευση στην Γερμανια, Αξιζει?Τελειοφοιτος


madagaskari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν γνωριζω για  εξειδικευση σε ενα τετοιο επαγγελμα,αλλα η εργασια στην γερμανια,πιθανον να ειναι σε χειροτερα επιπεδα απο την ελλαδα,σε επιπεδο αμοιβων και σταθεροτητας.εκει πλεον σχεδον ολα τα καινουρια χερια εργασιας ειναι ενοικιαζομενα.σαν ελευθερος επαγγελματιας,σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα απο εδω.απο μια προχειρη ερευνα που εκανα,η γερμανια δεν συμφερει για εργατη.πολυ καλυτερα η ολλανδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικα απο το φθηνοπρο του 2018 και μετα θα μπορεσω να φυγω, για να ολοκληρωσω τελειως της σπουδες μου (χρωσταω πρακτικη) + εχω αλλες εκρεμμοτιτες εδω.

 

δυστιχως λεφτα για μεταπτυχιακο σε χωρες τυπου Αγγλια, Ηπα, Αυστραλια δεν εχω..

 

Ας υποθεσουμε οτι θα μπορεσω να φυγω στις αρχες του 2019 αρχιζει αντι να ασχοληθω με την εξ ολοκηρου προσηλωση στην λογιστικη να ασχολιθω αντιθετα με την εκμαθυση της Γερμανικης γλωσσας σε επιπεδο γραμματικης, συντακτικου, λεξιλογιου, πλην προφορας( θα πρεπει να παω εκει πιστευω)???

Να ξεκινήσεις από τώρα Γερμανικά. Θα χρειαστείς χρόνο για να τα μάθεις καλά. Η προφορά δε θα έπρεπε να σε απασχολεί. Επίσης κάνε μεταπτυχιακό στη Γερμανία. Τα πανεπιστήμια συνήθως δεν έχουν δίδακτρα ή είναι χαμήλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκινήσεις από τώρα Γερμανικά. Θα χρειαστείς χρόνο για να τα μάθεις καλά. Η προφορά δε θα έπρεπε να σε απασχολεί. Επίσης κάνε μεταπτυχιακό στη Γερμανία. Τα πανεπιστήμια συνήθως δεν έχουν δίδακτρα ή είναι χαμήλά.

 

:Thumb-sup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...