Προς το περιεχόμενο

Τα σημαντικότερα μυστήρια του σύμπαντος


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σορι αλλά εσύ το άρχισες.

 

Το τόπικ μιλάει για επιστήμη και εσύ ποστάρεις αρλουμπολογίες της ανωτάτης ψεκαστικής. Οποιο νέο μιλάει για επιστήμη ή θα το  ξεσκίσετε εσεις  ή κανένας θρησκόληπτος.

 

Θα μπορούσες να πας στο σάιτ των φίλων του Σωρρα να τα ποστάρεις αυτα, να σου λένε και μπράβο.

 

 

Α καλα... Εσυ το παιζεις ανετος και εισαι ο καλυτερος τυφεκιοφορος! Εσυ γραψε αυτο που θες μωρε αδελφε και μην σε απασχολει τι γραφω εγω...Ειναι πολυ απλο...Το οτι δεν συμφωνεις με τα λεγομενα μου,(που δεν με απασχολει κιολας) δεν σημαινει οτι ειναι αρλουμπες και οτι εσυ ξερεις μονο και οι αλλοι οχι....

 

Ουτε με Σωρρα ασχολουμαι ουτε με Λιακοπουλο που πεταχτηκανε ολοι σαν τις πορδουλες... Αμα διαβαζες κανα βιβλιο Πλατωνα και τετοιου ειδους κατι θα επιανες... Εκτος κι αν ειναι κι αυτος τρε μπαναλ για σενα...

 

Και το καλο ειναι οτι ειλικρινα δεν εχω ακουσει η΄διαβασει τιποτα απο Λιακοπουλο κτλ.. Αλλα ολοι κατευθειαν λενε για αυτον!Πλακα εχει! Τελικα μαλλον παιζει να εχουν διαβασει ολοι Λιακοπουλο εκτος απο΄μενα! Χαχαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ισχύει γιατί οι άνθρωποι προσπαθούν να σβήσουν τη φωτιά με φωτιά. Πολλά πράγματα απλά τα πιστεύεις, χωρίς τι και πως.

 

Mission failed...   :(

 

Ανοικτό μυαλό επιλεκτικά πιστεύοντας ότι μπαρούφα μπορεί να πετάξει αστήρικτα και χωρίς αποδείξεις ο κάθε εκπρόσωπος της ψευδοεπιστήμης των αστροφυσικών αλλά αποκλείει έστω και την απειροελάχιστη πιθανότητα τα πάντα να είναι θέμα δημιουργίας μόνο ανοικτό δεν είναι. Το αντίθετο μάλιστα.

 

Απατεώνες είναι...  :lol:

 

Επιβεβαιώνω αυτό που λέει ο Zelemoth για Μετρό στην Αθήνα από πατέρα φίλου μου που δούλευε εκεί ότι βράδυ είχαν βρει τέτοιους σκελετούς και το πρωί τους είχαν εξαφανίσει.

 

Μπασκεμπολίστες;  :huh:

 

το θεμα ειναι ψωμοτυρι για τους λιακοπουλιους :P

παντως την επιστημη θεολογια μην την απορριπτετε με κλειστα ματια! ειδικα τις θρησκειες που φαινεται να ειναι συμπληρωμα της ιατρικης! σκοπο εχουν να δινουν ελπιδα και να απαλυνουν τον πονο εφοσον ακομα ικανα φαρμακα δεν εχουν βγει!

αυτο το καταλαβαινει καλυτερα καποιος που τυχαινει να εχει χασει καποιον πολυ αγαπημενο.

 

Μάλλον ήθελες να γράψεις επιστημονική Θεολογία αλλά και πάλι θα ήταν λάθος.

 

Συνέλθετε ρε μαλακες

 

Party pooper...   :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και μαλλον ηταν και απο εξωγηινους πολιτισμους κτλ...   Στην Αμερικη καποια φυλη(δεν θυμαμαι ακριβως) λατρευε τους Ολυμπιους θεους Δημητρα, Απολλωνα κ.α.....

 

 Το οτι εχει βρεθει αρχαιοελληνικη τριηρης σε σημειο της Αμερικης το ξερετε?

 

 

Σε ποιό έργο του Πλάτωνα ειπωθηκαν αυτα?

 

Διαφώτισε μας κι εμάς τους αδιάβαστους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ψαξου και λιγο ... Δεν λεμε οτι ολα ειναι αληθεια ρε αδελφε αλλα δεν πρεπει να λεμε και οτι ειναι και ολα ψεματα...

 

Μου εκανες like και το πηρες πισω?Σε μπερδεψα πολυ μαλλον ε?

 

Πλατωνας "Τιμαιος" νομιζω αλλα δεν το θυμαμαι σιγουρα, ψαξε το αν θες Ατλαντες εναντιων Ελληνων μου φαινεται συγκεκριμενα...

Εκει λεει ο Πλατωνας για την Ατλαντιδα οτι υπηρξε πριν καπου 10.000 χρονια νομιζω κι εγινε αυτος ο πολεμος και κτλ κτλ κτλ... και λεει και για τον Σολωνα που πηγε στην Αιγυπτο για να μαθει κι αλλα πραγματα για την ιστορια της ανθρωποτητας...Ε τωρα τι να σου πω αν ειχε κι ο Πλατωνας τα τσιγαριλικια του που θεωρειται αξιοπιστη πηγη ε τοτε χεσε μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως

με το να μου στέλνεις προσωπικά μηνύματα σε απειλητικό ύφος ζητώντας μου να διαγράψω τα σχόλια μου απλώς γελοιοποιείς τον εαυτό σου, να ξες.

μου έκανες επίθεση πρωτος άνευ λόγου και αιτίας, και το ποιος γελιοποιειται φαίνεται από τον τρόπο συμπεριφοράς σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έκανες επίθεση πρωτος άνευ λόγου και αιτίας, και το ποιος γελιοποιειται φαίνεται από τον τρόπο συμπεριφοράς σου.

 

Οχι ρε παιδια, δεν χρειαζονται τετοια...Γνωμες λεμε εδω και πραγματα που εχουμε διαβασει-ακουσει κτλ... Ειπαμε οποιος δεν συμφωνει με κατι, απλα αδιαφορει και συνεχιζει παρα κατω... Δεν ειμαστε εδω για να επιβληθουμε ο ενας στον αλλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε spyros7 αν θες θα ρωτησω τον γνωστο μου που ειπα πιο πριν και θα σου πω καποια βιβλια απο τους αρχαιους μας που αναφερονται σε διαφορα τετοια για να δεις... Και το ξανα επαναλαμβανω,δεν μιλαω ουτε για Λιακοπουλεους ουτε για αλλους τετοιους,που στο κατω κατω της γραφης δεν ξερω κι αυτος απο που τα λεει ολα αυτα που λεει αλλα λογικα κατι θα εχει παρει κι αυτος απο τους αρχαιους μας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ψαξου και λιγο ... Δεν λεμε οτι ολα ειναι αληθεια ρε αδελφε αλλα δεν πρεπει να λεμε και οτι ειναι και ολα ψεματα...

 

Μου εκανες like και το πηρες πισω?Σε μπερδεψα πολυ μαλλον ε?

 

Πλατωνας "Τιμαιος" νομιζω αλλα δεν το θυμαμαι σιγουρα, ψαξε το αν θες Ατλαντες εναντιων Ελληνων μου φαινεται συγκεκριμενα...

Εκει λεει ο Πλατωνας για την Ατλαντιδα οτι υπηρξε πριν καπου 10.000 χρονια νομιζω κι εγινε αυτος ο πολεμος και κτλ κτλ κτλ... και λεει και για τον Σολωνα που πηγε στην Αιγυπτο για να μαθει κι αλλα πραγματα για την ιστορια της ανθρωποτητας...Ε τωρα τι να σου πω αν ειχε κι ο Πλατωνας τα τσιγαριλικια του που θεωρειται αξιοπιστη πηγη ε τοτε χεσε μεσα...

 

Καταλαβαίνεις ότι δεν απαντας σε αυτά που σε ρωτάω, έτσι?

 

Ο Πλάτωνας αναφερει μια περιοχή "πέρα από τις Ηράκλειες στήλες" σε ένα από τους διαλόγους του. Γράφει δηλαδή ότι κάποιος το είπε ότι υπήρχε κάτι χιλιετίες πριν απο την εποχή που το έγραφε.

 

Φυσικά δεν έχει αποδειχτεί ούτε έχει βρεθεί τίποτα όπως με τόση σιγουριά μας λες.

 

Το λάικ το έβαλε ο ελλάνιος εαυτός μου αλλα τον έχω σε καταστολή τώρα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εσυ απαντας ομως για τα βιβλια που σε ρωτησα φιλτατε... Οντως καταντησε κουραστικο...

Και για την σκοτεινη υλη και σκοτεινη ενεργεια , εκτιμησεις κανουν αλλα δεν ειδα να χαλαει κανεναν...

Αντε καλη συνεχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραιο ειναι οτι δεν εχω διαβασει η΄ακουσει οτι,δηποτε απο Λιακοπουλο απο αυτα που λεω αλλα συνηθως τετοια αντιδραση θα ειχαν οσοι δεν ασχολουνται με καποια πραγματα και τα ακουνε πρωτη φορα...

Παρα πανω αυτο με τους σκελετους σας το επιβεβαιωνει κι αλλος... Επισης για την Γη και τον Ηλιο κτλ διαβαστε λιγο ιστορια και θα δειτε για Αρισταρχο κτλ.. Τωρα για Ατλαντες και Ολυμπιους ειναι πιο παλιο το πραγμα αρα και πιο "μυθολογικο" μπορουμε να πουμε αρα εχουμε καιρο  να μαθουμε κι αλλα, κι αν μαθουμε κιολας.... 

 

Επισης παιδια μην μπερδευεστε και βαζετε ταμπελες χωρις να σκεφτειται λιγο, και η Τροια μυθολογια ηταν,και η Ατλαντιδα ετσι λεγαν και παει λεγοντας... Κι επεισης αν ειναι να το παμε τοσο σκληρα και ψυχρα, τοτε και ο,τι αφορα στο διαστημα παρολο που ασχολουμαι και γουσταρω με 1000, στην ουσια ολα θεωριες ειναι καλως η΄κακως αφου δεν ξερουμε παρα ελαχιστα πραγματα... Τι ειναι πιο πιθανο λοιπον? Να πολεμησαν οι Ατλαντες με τους Ολυμπιους η΄ να υπαρχουν σκουλικοτρυπες και να κανουμε 2 λεπτα να αλλαξουμε γαλαξια, μην σου πω και συμπαν!

 

Για να τελειωνω, εχω  ενα φιλαρακι που δουλευει στην στοα του βιβλιου κι εχουν περασει απο εκει επιστημονες κι επιστημονες για διαφορες παρουσιασεις -συγκεντρωσεις-συνεδρια και  απο αυτον μαθαινω πολλα πραγματα που γινονται και λεγονται εκει...

 

Αρα ξεχαστε τον Λιακοπουλο που ειπατε να το παιξετε ανετοι και να τον πεταξετε κατευθειαν στο "κουλ" γραπτο σας... Οπως λεει και η διαφημηση, εχω πληροφοριες ...απο μεσα...Και να στε σιγουροι οτι οσες μπαρουφες και να λεει ο Λιακοπουλος, κατι απο αυτα θα ισχυει! Δεν γινεται να μην υπολογισουμε και τον νομο των πιθανοτητων!

The force is strong in this one. Να'σαι κάλά φίλε. Το σίγουρό ειναι ότι γράφεις διασκεδαστικά ποστ. Εχεις φαντασία και πάθος. Καλά στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...