Προς το περιεχόμενο

ΑΣΕΠ προκήρυξη χωρίς κάρτα ανεργίας


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες οι προκηρύξεις στις ΔΕΚΟ θέλουν κάρτα ανεργίας; Δουλεύω αλλά προφανώς ενδιαφέρομαι για τα οκταμηνα ή τις μόνιμες θέσεις που προκηρύσσονται. Για παράδειγμα θα βγάλει σύντομα η ΕΥΔΑΠ για εργάτες καταμετρητές κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα για τα οκταμηνα στις ΔΕΚΟ τα κριτήρια είναι κοινωνικά με κάρτα ανεργίας; Σκέφτομαι να παραιτηθώ, να δουλεύω μαύρα και να κυνηγάω τέτοιες προκηρύξεις γιατί έτσι όπως είμαι τώρα δεν υπάρχει μέλλον εκτός και αν κάνω για πάντα τον δούλο για 500ε. Ούτε οι γνωστοί δεν βοηθούν.Γνωστος μου δούλευε στην ΔΕΗ με οκταμηνες συμβάσεις και τον έκαναν αορίστου μετά.Έβαλε άραγε μέσο ή απλά ήταν καλός στην δουλειά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δεκο δε ξέρω πάντως 8μηνα και 5μηνα σε δήμους και περιφέρειες η ανεργία μετράει. Πρέπει να διαβάσεις την εκάστοτε προκήρυξη. Μάλλον είχε βύσμα γιατί για μόνιμο προσωπικό η ΔΕΗ έχει πολύ καιρό να βγάλει προκήρυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να ρωτησω και εγω κατι αντιστοιχο για Ασεπ  για τις 70 θεσεις στην ευαθ  θα μετρησει εκει η ανεργια; ειμαι σε δειλειμα γιατι μπωρει να πιασω δουλεια και μετα θα χαθει και η καρτα ανεργειας μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα για τα οκταμηνα στις ΔΕΚΟ τα κριτήρια είναι κοινωνικά με κάρτα ανεργίας; Σκέφτομαι να παραιτηθώ, να δουλεύω μαύρα και να κυνηγάω τέτοιες προκηρύξεις γιατί έτσι όπως είμαι τώρα δεν υπάρχει μέλλον εκτός και αν κάνω για πάντα τον δούλο για 500ε. Ούτε οι γνωστοί δεν βοηθούν.Γνωστος μου δούλευε στην ΔΕΗ με οκταμηνες συμβάσεις και τον έκαναν αορίστου μετά.Έβαλε άραγε μέσο ή απλά ήταν καλός στην δουλειά του;

 

Σε μόνιμες ή αορίστου χρόνου θέσεις μετράνε κατά βάση ο βαθμός πτυχίου, η προϋπηρεσία, οι ξένες γλώσσες και οι μεταπτυχιακές σπουδές (για θέσεις ΤΕ και ΠΕ). Ο χρόνος ανεργίας λαμβάνεται υπόψη μόνο σε θέσεις ορισμένου χρόνου. Αν παραιτηθείς όχι μόνο δε θα πάρεις μόρια από την ανεργία αλλά κινδυνεύεις να έχεις λιγότερα μόρια λόγω μικρότερου χρόνου προϋπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω και κατι ακομα, ειμαι σε δειλειμα, εχω επιλεγει απο τον οαεδ για το προγραμα ηλικιας 18-24 που ειναι αυτο με την συμβαση για τους 3 μηνες, αν παω εκει μετα εχω το δικαιωμα να φυγω αν με παρουν στην υδρευση;  θα μετρησει βασικα οτι αρχισα να δουλευω σε καποια δουλεια;  θα φανει στον ασεπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...