Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι το Samsung Galaxy S8+ με 6GB RAM θα στοιχίζει πάνω από $1000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηγα περυσι καλοκαιρι Ζακυνθο με την κοπελα μου

 

(Nα τονισω πως πηγαμε με ενα 1000cc Υaris που δεν καιει σταγονα και πολλα πραγματα τα πηραμε απο Αθηνα για ποιο φτηνα + Στο καμπινγκ του Zαντε με 17 ευρω η βραδια.)

 

Εχουμε και λεμε:

 

  • Εξοπλισμος (Σκηνες - στρωματα κλπ)
  • Σουπερμαρκετ (Μπυρες, πατατακια, παγοκυστες κλπ)
  • Βενζινες (πηγαινε - ελα)
  • Διοδια (πηγαινε - ελα)
  • Εισητηριο πλοιου (πηγαινε - ελα)
  • 3 βαρκαδες στην Ζακυνθο(η μια ολο το νησι, η αλλη το μισο κατω και η αλλη το μισο πανω + μπανιο σε σπηλιες κεριου + μπανιο στο Ναυαγιο)
  • Αναμνηστικα 20 ευρω + ρακομελα
  • Καμπινγκ με ρευμα, ψυγειο, internet, θεση για το αμαξι, δικο τους φουρνακι να μαγειρευουμε και θεση για την σκηνη μας
  • Ολα αυτα μαζι με φαγητα, εξω και γυρνωντας ολο το νησι για 10 μερες

 

800 ευρω πανω κατω!!!!!

 

Ηταν οι καλυτερες διακοπες της ζωης μου και ειδα και Καρετα Καρετα και πηγαμε και στο Μαραθονησι και σε ολες τις παραλειες και Μποχαλη και Ξιγκια

 

Δωστε εσεις 1000 ευρω για τηλεφωνο!

man, αυτος που θα δωσει τα 1000 για κινητο, το πιο πιθανο ειναι να δωσει και για τις διακοπες του αλλα 2000. Δεν νομιζω να ειναι το ταβανι του το 1000αρικο και να σκεφτεται τι θα πρωτοκοψει για να παρει το κινητο!

 

Στα του κινητου τωρα, προσωπικα νομιζω οτι ειναι το πιο ωραιο κινητο που εχω δει μεχρι στιγμης, εναποθετω τις ελπιδες μου να το χτυπησει το iphone 8/X/edition ή οπως αλλιως το ονομασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακούω για σκηνές και κάμπινγκ! Εκνευρίζομαι και μόνο στην ιδέα... :P

 

To camping ειναι κατι πολυ σχετικο. Σε αλλο κοσμο αρεσει και σε αλλον οχι. Εμας μας αρεσει. Το προτιμουμε απο ενα ψυχρο ξενοδοχειο. Πληρωσαμε για 10 μερες 170 ευρω! 17 ευρω την μερα. Αυτο 5-15 Αυγουστου παρακαλω!

 

Ειχαμε internet

Ψυγειο και καταψυξη οπου βαζαμε μπυρες, σαλαμια, ζαμπον κλπ και κανενας δεν αγγιζε του αλλουνου!

Φουρνακι για να μαγειρευουμε τα μεσημερια μετα το μπανιο (το βραδυ τρωγαμε εξω)

Πεντακαθαρα μπανια και παντα με ζεστο νερο!

Πεντακαθαρες γουρνες για να πλενεις ρουχα αλλα με 2-3 ευρω ειχε και πλυντηριο αν ηθελες

Ρευμα. (Ειχα παρει και ανεμηστηρα μαζι και καναμε ζωαρα!)

Θεση για το αμαξι διπλα απο την σκηνη

Η σκηνη ηταν κατω απο τα δεντρα με θεα την θαλασσα!

Ο κοσμος εκει ηταν πολυ προσχαρος και ολοι ηταν μεσα στο κεφι!

Αυτοι που ειχαν το camp ηταν ακρως ευγενικοι και εξυπηρετικοι!

 

Σιγουρα το camping ειναι λιγο τι θα σου κατσει. Αλλα αν ψαξεις λιγο στο internet και δεν πας στα τυφλα, πετυχαινεις camp φτηνα και που ειναι σαν το σπιτι σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά παίρνεις ότι πληρώνεις δες εδώ για παράδειγμα.. 

 

louis_vuitton_ss17-petite-malle-iphone7-

 

 

Θες να πεις ότι α παραπάνω δεν είναι τεθορακισμένα και ανώτερα από μία θήκη των 20€? :o

Φυσικα και ειναι ανωτερα απο την στιγμη που πληρωνεις παραπανω, συμφωνα με το "αξιωμα" του Hetfield:  :devil:

Οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

 

Δυο μετρα και δυο σταθμα για μερικους ...Αινσταιν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραβλεπω το γεγονος οτι τα 1000€ για κινητο ειναι εξωφρενικο ποσο.

 

1000€ και Android δεν πανε μαζι - γελανε κι οι πετρες.

Ναι ενώ για iPhone πάνε μαζί. Είστε σοβαροί? Τουλάχιστον το s8 είναι ένα τεχνολογικό θαύμα. Το iphone δίνει τεχνολογία αρκετών χρόνων πίσω ειδικά με το σάπιο λειτουργικό που έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φημολογούμενη συσκευή που παρουσιάζει το νήμα είναι σαφώς ανώτερη από ένα iPhone, με αποτέλεσμα να αξιώνει και το υψηλότερο (φημολογούμενο) κόστος κτήσης. Η συσκευή είναι τεχνολογικά ανώτερη με αποτέλεσμα να απαιτεί το ανάλογο χρηματικό αντίτιμο, ακόμα και σε σχέση με τις απλές εκδόσεις του φετινού μοντέλου.

 

Το εάν κάποιος προτιμά κάτι φθηνότερο και ξεπερασμένο όμως είναι σεβαστό. Εκ' των πραγμάτων, δεν είναι όλα για όλους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ειναι γνωστο απο την θεωρια του Αινσταιν οτι δεν αξιζει να ασχολειται καποιος μαζι σου.

Το αντίθετο πρέπει να συμβαίνει γιατί δεν είδα ο φίλος να σου επιτίθεται προσωπικά και να σε προσβάλει ενώ εσύ το κάνεις με αυτό που έγραψες.

 

Plus, για την ιστορία, τα επιχειρήματά σου είναι άθλια. Απλά θες να θάψεις το Android (edit: και την Samsung) και προσπαθείς να το κάνεις με άστοχα παραδείγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

man, αυτος που θα δωσει τα 1000 για κινητο, το πιο πιθανο ειναι να δωσει και για τις διακοπες του αλλα 2000. Δεν νομιζω να ειναι το ταβανι του το 1000αρικο και να σκεφτεται τι θα πρωτοκοψει για να παρει το κινητο!

 

Δεν το σκεφτομαι ετσι. Δεν εχει να κανει με το αν εχεις τα λεφτα. Ειναι θεμα οτι με αυτα τα λεφτα κανεις πολλα πολυ καλυτερα πραγματα που αξιζουν περισσοτερο και μενουν μια ζωη. Και εκατομμυρια να εχεις, αξιζει τα λεφτα να τα επενδυσεις σε ενα τηλεφωνο που θα σου βγαλλει 6 μηνες μεχρι να βγει το επομενο? Προτιμω να τα σπαταλησω σε αλλα πραγματα. Για μενα τα 1000 και 1200 ευρω τηλεφωνο, δεν ειναι θεμα εχεις η δεν εχεις. Ειναι θεμα οτι δεν θα εδινα τοσσα λεφτα για τηλεφωνο οσα λεφτα και αν ειχα. Προτιμω να τα δωσω για μαζουτ να παω με το γιοτ βαρκαδα που λεει ο λογος.

Ειμαι υπερμαχος της τεχνολογιας αλλα η τχνολογια ειναι για να μας εξυπηρετει. Οχι για να ζουμε να να αγοραζουμε καθε χρονο καινουργιες πανακριβες συσκευες χωρις ουσια και νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει ο άλλος

 

 

 

Ότι πληρώσεις παίρνεις μπάρμπα.

Ρε μήπως είναι καιρός να αρχίσετε το no fap chalenge γιατί μερικοί έχετε φτάσει στο απροχώρητο.

Μου αρέσει που ασχολησε.

Ο άλλος λέει πάει 20 μέρες διακοπές με αυτά τα λεφτά.. γιατί ρε φίλε ποιος σου είπε εσένα ότι αυτά τα λεφτά θα τα δώσει κάποιος μετρητής; Θα κάνει ένα συμβόλαιο θα δίνει κανένα 50ρικο τον μήνα και ξεμπέρδεψε, τις διακοπές εσύ τις πληρώνεις με συμβόλαι κάθε μήνα;

Μάλλον ξέχασες τα δάνεια που έδιναν για να πάει ο κόσμος διακοπές που ακόμα χρωστάνε.

Καλά σε αυτό υπάρχει και ένα ρίσκο. Μπορεί να του καεί το σπίτι πριν προλάβει να αλλάξει σε iPhone 8 Plus.

Κακίες μια φορά έγινε αυτό στα 1000 κινητά που έβγαλε η samsung και το κάναμε θεός. Κατάντησε βαρετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς εσάς που αγοράζετε αυτά τα κινητά: ρε παιδιά απορώ πραγματικά. Παραδέχομαι ότι είναι τεχνολογικά θαύματα, αλλά έλεος, με 1000 ευρώ πάω 20 μέρες διακοπές το καλοκαίρι,

Αρχισαμε παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά παίρνεις ότι πληρώνεις δες εδώ για παράδειγμα..

louis_vuitton_ss17-petite-malle-iphone7-

 

 

Θες να πεις ότι α παραπάνω δεν είναι τεθορακισμένα και ανώτερα από μία θήκη των 20€? :o

Για που τα φέρετρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς εσάς που αγοράζετε αυτά τα κινητά: ρε παιδιά απορώ πραγματικά. Παραδέχομαι ότι είναι τεχνολογικά θαύματα, αλλά έλεος, με 1000 ευρώ πάω 20 μέρες διακοπές το καλοκαίρι, τι Samsung Galaxy και ιστορίες. Σήμερα τα κινητά στα 150-200 ευρώ είναι πρακτικά το ίδιο πράγμα, δηλαδή έλεος. Φοβερά και τα 6GB RAM, αλλά ας μου πει κάποιος τι κάνει στο κινητό του και δεν του φτάνουν τα 4GB? Και ακόμη και αν βρεθεί κάποιος, πόσοι είναι αυτοί που έχουν πραγματική ανάγκη το S8 έναντι του S7, S6, ή S5? Δεν έχει λογική αυτό που συμβαίνει κάθε τόσο πλέον. Τα 4πύρινα με 2GB RAM και 13ΜPixel κάμερα και 16GB εσωτερική κάνουν πλέον 100 ευρώ. Εσείς κάποτε δίνατε 600-800αρια για να τα αποκτίσετε λες και κάτι κάνατε με αυτά στην τελική. 

δεν θα μιλήσω για αυτούς που αλλάζουν καθε 6μηνο το κινητό τους αλλα για αυτους που παιρνουν ένα κινητο για 3-4 χρονια (και το κρατανε οντως τοσο).

Έστω οτι εσυ παρινεις ένα κινητο με 150-200€. Στον πρώτο χρόνο θα αρχίσει να σε απογοητεύει και να κολλάει. μπορει να το κρατησεις και αλλους 4-5 μηνες αλλα μετά θα πας για καινούριο. Εγω που θα παρω το p10 plus με 799€ θα το κρατησω σιγουρα μια 4 ετία. Αρα εγώ θα δωσω 800€ για 4 χρονια και συ θα δωσεις γυρω στα 500-600. θα εισια 200€ κατω απο εμένα αλλα εγώ θα έχω ένα κινητό που θα ειναι πολύ καλύτερο , για πολλούς λόγους. Οπότε γι αυτην την περίπτωση ειναι vfm αλλα όχι για αυτόν που εχει το S7 edge να παρει το s8 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το σκεφτομαι ετσι. Δεν εχει να κανει με το αν εχεις τα λεφτα. Ειναι θεμα οτι με αυτα τα λεφτα κανεις πολλα πολυ καλυτερα πραγματα που αξιζουν περισσοτερο και μενουν μια ζωη. Και εκατομμυρια να εχεις, αξιζει τα λεφτα να τα επενδυσεις σε ενα τηλεφωνο που θα σου βγαλλει 6 μηνες μεχρι να βγει το επομενο? Προτιμω να τα σπαταλησω σε αλλα πραγματα. Για μενα τα 1000 και 1200 ευρω τηλεφωνο, δεν ειναι θεμα εχεις η δεν εχεις. Ειναι θεμα οτι δεν θα εδινα τοσσα λεφτα για τηλεφωνο οσα λεφτα και αν ειχα. Προτιμω να τα δωσω για μαζουτ να παω με το γιοτ βαρκαδα που λεει ο λογος.

Ειμαι υπερμαχος της τεχνολογιας αλλα η τχνολογια ειναι για να μας εξυπηρετει. Οχι για να ζουμε να να αγοραζουμε καθε χρονο καινουργιες πανακριβες συσκευες χωρις ουσια και νοημα

Μην το σκέφτεσαι έτσι. Πόσος κόσμος καπνίζει στην Ελλάδα? Να βάλω ένα 30%? 1 πακέτο τη μέρα δηλαδή 4 ευρώ τη μέρα πάμε στα 1400 το χρόνο. 10 χρόνια 14χιλιαρικα πεταμένα και έχεις κάνει κακό στην υγεία σου και σε ένα σωρό άλλο κόσμο. Τουλάχιστον αυτός με το κινητό θα το χαρεί στο έπακρο για χρόνια. Άλλος χαλάει κάθε μήνα 500 ευρώ στα μπουζούκια άλλος στα ποτα γυναίκες αμάξια μηχανές κτλ κτλ. Σίγουρα είναι πολύ ακριβό το κινητο αλλά θεωρώ πανάκριβα και τα 800 που έδωσες για Ζάκυνθο οταν με 400 πήγαν οι γονείς μου 6μερες Βουδαπέστη Βιέννη. Ο καθένας ότι γουστάρει κανει στη ζωή του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...