Προς το περιεχόμενο

Κατάσχεση σε τράπεζα εξωτερικού


Μπάμιας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιταξτε πρεπει να δουμε που πάνε τα πράγματα... αυτή την στιγμή ουσιαστικα το ελληνικο κράτος μέσω των αντιπροσωπων του (κυβέρνηση) και στα πλαίσια της αριστερής φιλοσοφίας  (έχει ποινικοποιήσει το κερδος και εισοδήματα ΄'ανω των 20000 euro ) ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΦΟΡΟΣΥΛΛΕΚΤΗ ΑΠΟΜΥΖΩΝΤΑΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΡΩ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ και δινοντας τα στους έξω για αποπληρωμή του χρέους..... Αυτοί θα είναι και οι πρώτοι που θα ψάξουν λογαριασμούς και θυρίδες ελλήνων  του εξωτερικού γιατι... πολυ απλά  ότι λεφτά βρούν ουσιαστικά  μέσω του ελληνικού κράτους  θα επιστρέψουν σε αυτούς....  

  Οπότε φίλε μπάμια ... το ανίκανο ελληνικό κράτος ..δεν πρόκειτε να σε βρεί.. θα σε βρούν  οι ξένοι που έχεις  τα λεφτά σου και αυτοί θα σε δώσουν στο ελληνικό κράτος... Να σας θυμίσω ένα προ διετίας παράδειγμα που οι ολλανδοί έδωσαν τα κόττερα ελληνικών συμφερώντων που είναι λιμενισμένα σε ολλανδικά λιμάνια...

 

 

*Αυτα βεβαια με την προυποθεση οτι έχεις στειλει τα λεφτα σου σε ευρωπαικη χωρα.. Αν τωρα τα έστειλες σε βραζιλια... αργεντινη... ε εκει δεν προκειται να παθεις κατι...

Επεξ/σία από heros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν το 2001 (ή όποτε) πήγε να γίνει αλλαγή στο ασφαλιστικό, έγινε καραπουταναριό, δεν ήθελε κανείς και τώρα το λουζόμαστε...

Ναι θα μπορούσε τότε που μπαίναμε και στο Ευρώ να γίνει αυτή η αλλαγή.

Δεν έγινε ούτε το 2009 με το ξεκίνημα της κρίσης.

Οπότε ήρθε και έδεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το 2001 (ή όποτε) πήγε να γίνει αλλαγή στο ασφαλιστικό, έγινε καραπουταναριό, δεν ήθελε κανείς και τώρα το λουζόμαστε...

  

 

νομος Γιαννιτση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΕ ΕΛΛΗΝΑ!

 

Ο @ΤΣ χρωστάει στο ΕΔ, έχει κάποια λεφτά και τα μετέφερε στο εξωτερικό για να μην πληρώσει... και εσείς.... αντί να τον απομονώσετε ασχολείστε σοβαρά μαζί του...

 

@ΤΣ

προς τα εκεί πάνε τα πράγματα... δλδ συνεργασία με τις ξένες τράπεζες. Σε λίγα χρόνια θα μπορούν να σου πάρχουν χρήματα και από το εξωτερικό χωρίς καμιά διαδικασία. με 1 κλικ. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ.

 

Όπως και να έχει, θα σου κατασχέσουν περιουσία εδώ ή θα πας φυλακή. Απλά η δικαιοσύνη εδώ πάει με ρυθμούς χελώνας.

 

Τι να πω ρε πστη μ πρωι πρωι με αυτά που βλέπω. @#@μω την νοοτροπία μας! ποτέ δεν θα φύγουμε από τα μνημόνια!!! ρε καλά μας τα χώνουν οι Γερμανοί γιατί είμαστε και εμείς...

 

ντροπή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζοναι ούτε ηθικολογίες, ούτε τίποτα. Ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει αυτό που θεωρεί είναι προς συμφέρον του, αλλά θα πρέπει επίσης να (είναι προετοιμασμένος να) υποστεί και τις συνέπειες των πράξεών του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζοναι ούτε ηθικολογίες, ούτε τίποτα. Ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει αυτό που θεωρεί είναι προς συμφέρον του, αλλά θα πρέπει επίσης να (είναι προετοιμασμένος να) υποστεί και τις συνέπειες των πράξεών του.

 

Παν απ όλα οι νόμοι.

 

Και εμένα το συμφέρον μου είναι να μην κάνω καν φορολογική αλλά θα με μπουσουριάσουν.

 

Ειδικά όσοι φτιάξανε σπίτια εργοστάσια και δεν ξέρω εγώ τι με δανεικά... θα πρέπει 2 φορές να τους ελέγχουν για το αν έχουν λεφτά και που τα πάνε.

 

Δεν κατάλαβα... πήρε κάποιος δανεικά και τώρα κρύβει τα λεφτά του για να μην πληρώσει; τι είναι αυτό; εξυπνάδα;

 

Αυτά πληρώνεις φίλε μου. Γιατί αυτά τα λεφτά μετά πάνε στον Έλληνα φορολογούμενο. Οπότε δεν παίζει το "και τι σε νοιάζει εσένα".

 

μετά λέμε για τους πολιτικούς...

 

Τώρα να μου έλεγες αυτό που κάνουν με το πλαστικό χρήμα (με τα pos) που φτιάχνουν εταιρεία στην Βουλγαρία και κάπως καταφέρνουν να μην φορολογούνται... εκεί καλά κάνουν! είναι τρύπιο το σύστημα. Δεν είναι παράνομο. Ούτε ηθικό αλλά δεν μας ενδιαφέρει η ηθική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εξαρτώνται από τους νόμους του κράτους και κατά πόσο εφαρμόζονται.Γιατί νόμοι υπάρχουν και αν προκύψει κάτι νεότερο,μπορούν να νομοθετήσουν.Αφήναν τις τράπεζες να χορηγούν δάνεια αβέρτα χωρίς εξασφαλίσεις,για να παίρνουν τα golden boys τις παχυλές προμήθειες-bonus.Ας αφήσουμε αυτούς που έμειναν άνεργοι η μειώθηκε δραματικά ο μισθός τους και δεν μπορούν όπως παλιά να αποπληρώσουν το δάνειο η τις άλλες υποχρεώσεις τους.Με τον μπάμια και τον κάθε μπάμια που χρωστάει έχει χρήματα και τα βγάζει έξω για να μην πληρώσει τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα να μου έλεγες αυτό που κάνουν με το πλαστικό χρήμα (με τα pos) που φτιάχνουν εταιρεία στην Βουλγαρία και κάπως καταφέρνουν να μην φορολογούνται... εκεί καλά κάνουν! είναι τρύπιο το σύστημα. Δεν είναι παράνομο. Ούτε ηθικό αλλά δεν μας ενδιαφέρει η ηθική...

είναι κανονικά παράνομο αν δεν έχεις φορολογική έδρα στη βουλγαρία και αυτό είναι πιο σύνθετο από ότι ακούγεται, πρακτικά σημαίνει να μεταναστεύσεις όχι να έχεις εικονικά την έδρα 

 

διαφορετικά είναι παράνομο και το κυνηγάνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κανονικά παράνομο αν δεν έχεις φορολογική έδρα στη βουλγαρία και αυτό είναι πιο σύνθετο από ότι ακούγεται, πρακτικά σημαίνει να μεταναστεύσεις όχι να έχεις εικονικά την έδρα 

 

διαφορετικά είναι παράνομο και το κυνηγάνε 

 

βασικά φορολογούνται... εννοούσα για την προμήθεια. Ότι σε κάποια φάση που έγινε αυτό με τα POS κάνανε αυτό το κολπάκι και δεν πληρώνανε καθόλου προμήθεια...

 

@notist

εμένα με λυπεί η νοοτροπία μας και θεωρώ ότι δεν θα φτιάξουν τα πράγματα. Δεν γίνεται τώρα να πήρες δάνειο 200.000 ευρώ προ κρίσεως, να έχεις αποπληρώσει μέχρι τώρα πχ 100κ και να εκμεταλλεύεσαι την κρίση και να "εξαφανίζεις" τα κέρδη σου για να μην πληρώσεις άλλο. Είναι μια σημαντική μειοψηφία.

 

Εγώ το έχω πει και άλλη φορά. Σοβαροί έλεγχοι χωρίς φόβο και πολιτικά συμφέροντα. Όποιος έχει να του πάρουν τα πάντα. Όποιος δεν έχει μια να του σβηστεί το υπόλοιπο 100κ. ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ότι δεν έχει.

 

Όχι  να μην έχει και να είναι κάθε Παρασκευή στον Μαζωνάκη, να κυκλοφορεί με αμάξι 15κ ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...