Προς το περιεχόμενο

Xbox Project Scorpio, η δυνατότερη κονσόλα όλων των εποχών και με διαφορά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα εδω δεν κανουμε κοντριτσα αδερφε ουτε παμε να συγκρινουμε pc με Xbox one/ps4..εγω ειπα αν προσεξες οτι αλλη δουλεια γινεται στην κονσολα που δουλευει ο developer σε ενα συστημα κ του ειναι πιο ευκολο και αλλη δουλεια γινεται στο pc που ο καθενας εχει τον δικο του συνδυασμο hardware..πχ κι εγω πουλησα το Xbox αμεσως μολις ειδα πως επαιζε το project cars αλλα ουτε στο pc μπορεσα να το ευχαριστηθω.εσυ δοκιμασε να παιξεις batman και rise of the tomb raider με 750ti στο pc.εγω δεν το κανω γτ ουτε θελω να αποδειξω κατι,ουτε σαδιστης ειμαι να καθομαι μια ωρα να ψαχνω τα σωστα settings για να μη μου βγουν τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως επισης επαιξα μετα σε Xbox φιλου forza horizon 3 και forza 6 και σκυλοβριζα τον εαυτο μου που το πουλησα τελικα..οποτε αφου δεν ειναι θεμα optimization γτ τα forza ηταν απιστευτα;;γτ ειχε γινει καλη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως επισης επαιξα μετα σε Xbox φιλου forza horizon 3 και forza 6 και σκυλοβριζα τον εαυτο μου που το πουλησα τελικα..οποτε αφου δεν ειναι θεμα optimization γτ τα forza ηταν απιστευτα;;γτ ειχε γινει καλη δουλεια

Το horizon στο PC μόνο και μόνο από το γεγονός ότι έχεις τη δυνατότητα να το παίζεις 60fps και όχι 30 που είναι στο one είναι καλύτερη επιλογή

 

Εξίσου optimized είναι στο PC, αν βάλεις αντίστοιχης δυναμικής κάρτα με του one έχεις το ίδιο περίπου αποτελέσματα

 

Πιστεύω κι εγω τελικά ότι είναι ψιλομυθος σε πολλές περιπτώσεις το θέμα του optimization και βγαίνοντας όλο και περισσότερα παιχνίδια στο PC έχουμε την ευκαιρία να το διαπιστώσουμε

 

Αρα ας περιμένουμε να δούμε και το scorpio στη πράξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνουμε logistoulis εν μερει.απλα οταν λεω optimization,ουσιαστικα μιλαω για τεμπεληδες devs vs μερακληδες devs..επισης οτι πληρωνεις παιρνεις..αν βγαλει το Scorpio και παιζει εστω και κουτσουρεμενο 4k με καλο οπτικο αποτελεσμα για καποιον που γουσταρει να παιζει σε κονσολα,γτ να μην το παρει;αυτο λεω απο την αρχη..οχι μην παρετε pc γτ το Xbox παιζει καλυτερα.αλλα οχι και pc με 750ti..γελανε κ οι πετρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, από την άλλη βέβαια το PC με 750 δε θα το πάρει κανεις αυτή τη στιγμή, απλά θα του έχει ξεμείνει και πότε δε θα ήταν και ιδιαίτερα ακριβό άλλωστε

 

Το scorpio από την άλλη το βλέπω να έρχεται τσιμπημενο, το 500αρι τουλάχιστον το θεωρώ δεδομένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα για να μην το κανουμε vs γτ εκει παει,νομιζω πως για τα specs τους και το απλο one και το Scorpio εχουν καλες τιμες.εδω ζητανε 300+ για Nintendo switch..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το horizon στο PC μόνο και μόνο από το γεγονός ότι έχεις τη δυνατότητα να το παίζεις 60fps και όχι 30 που είναι στο one είναι καλύτερη επιλογή

Ναι μονο που στο Pc λογω digital only στην τελικη πληρωνεις ακριβοτερα το παιχνιδι απο οτι στην κονσολα αρα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μονο που στο Pc λογω digital only στην τελικη πληρωνεις ακριβοτερα το παιχνιδι απο οτι στην κονσολα αρα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Ναι αλλά δεν πληρώνεις για live και το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει αρκετό online, όπως και το gow 4 κτλ..

Θα μου πεις αν είναι να πληρωσεις πολλά παιχνίδια ακριβά καλύτερα συνδρομή

 

Αλλά παίζουν και κάποιες εκτυπώσεις, το forza το είχα πάρει στο 45αρι που ήταν σχετικά τίμιο για καινουριο παιχνίδι

 

Γενικά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και για τον κάθε χρήστη οι συνθήκες μπορεί να είναι αρκετά διαφορετικές, δεν υπάρχει μία καθολική αλήθεια για όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά; Ποιο PC; Έχω Xbox live και έχω γεμίσει original games πολύ καλης ποιότητας. Για να μη πω για τα deals που αγοράζω πρωτοκλασάτα games σε πολύ καλή τιμη. Αφήστε που τα sites με cdkeys πουλάνε και για.xbox. βάλτε και Xbox play anyware που έχω πχ. Forza 3 και στον PC.

Μόνο αν παίρνεις από τον θείο συμφέρει πια PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά; Ποιο PC; Έχω Xbox live και έχω γεμίσει original games πολύ καλης ποιότητας. Για να μη πω για τα deals που αγοράζω πρωτοκλασάτα games σε πολύ καλή τιμη. Αφήστε που τα sites με cdkeys πουλάνε και για.xbox. βάλτε και Xbox play anyware που έχω πχ. Forza 3 και στον PC.

Μόνο αν παίρνεις από τον θείο συμφέρει πια PC...

Δεν υπάρχει θείος στο PC πλέον λέμε, τουλάχιστον για τους AAA τίτλους
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά; Ποιο PC; Έχω Xbox live και έχω γεμίσει original games πολύ καλης ποιότητας. Για να μη πω για τα deals που αγοράζω πρωτοκλασάτα games σε πολύ καλή τιμη. Αφήστε που τα sites με cdkeys πουλάνε και για.xbox. βάλτε και Xbox play anyware που έχω πχ. Forza 3 και στον PC.

Μόνο αν παίρνεις από τον θείο συμφέρει πια PC...

Μονο που αν εχεις pc που μπορει να τρεξει σχετικα καλα το Forza 3 τοτε δεν υπαρχει λογος να εχεις xbox αυτο λεμε......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό και αυτό. Στο pc επίσης μπορείς να το πειρατέψεις από torrent. Παράνομα είναι και τα δύο, η μοναδική διαφορά είναι ότι ηθικά δε σου φαίνεται λάθος να πουλήσεις ένα παιχνίδι/μουσικό άλμπουμ ή ταινία. Ωστόσο η παγκόσμια νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας είναι σαφής, είναι παράνομη πράξη.

Δεν ειναι παρανομο να πουλησεις ενα παιχνιδι/αλμπουμ/ταινια.

Εκτος και αν το κανεις κατ'εξακολουθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που αν εχεις pc που μπορει να τρεξει σχετικα καλα το Forza 3 τοτε δεν υπαρχει λογος να εχεις xbox αυτο λεμε......

 

Όχι ακριβώς... Εγώ έχω xbox για να παίζω στην τηλεόραση με ευκολία, μαζί με τον γιο μου ή κανα φιλαράκι xbox. Ή καμιά φορά αν βαριέμαι στον pc, να την ξαπλάρω στον καναπέ.

Από την άλλη θέλω και δυνατό pc λόγω δουλειάς και επειδή θέλω να παίζω και εκεί όταν είτε η τηλεόραση είναι πιασμένη είτε θέλω την ησυχία μου.... Και σκέψου υπάρχουν χιλιάδες σαν εμένα..

Αλλά ακόμη και μόνος να μένεις, το xbox live σου προσφέρει τόσα original παιχνίδια, είτε δωρεάν είτε σε πολύ καλή τιμή που στο pc θα ήθελες μια περιουσία. Φαίνεται περίεργο αλλά έτσι είναι. Με 40 ευρώ επιπλέον το χρόνο κολυμπάς στα παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...