Προς το περιεχόμενο

Μετακόμιση σε νησί από Αθήνα. Ενέργειες για την μετακόμιση.


marioulis5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύντομα θα μετακομίσω από την Αθήνα στην Χίο. Στην Αθήνα νοικιάζω σπίτι και έχω σχεδόν όλα τα έπιπλα, καναπέ κρεβάτι, τραπέζι, σύνθεση και όλες τις ηλεκτρικές συσκευές. Ακούω υπέρογκα ποσά για μεταφορικές. Αξίζει να τα μεταφέρω όλα ή μήπως να πάω σε επιπλωμένο σπίτι. Έχω ακούσει ότι στα νησιά τα περισσότερα είναι επιπλωμένα και άρα δεν θα αξίζει να πάρω τα έπιπλά μου μαζί. Και λέω να τα πουλήσω. Έχουμε κάποιον που να το έχει κάνει και να δώσει οδηγίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σκοπό να πας κάπου και να μείνεις για πάντα, δώσε τα λεφτά που σου ζητάνε και πάρτα.

 

Αν πάλι πηγαίνεις για λίγο ή δεν ξέρεις για πόσο, δεν έχει νόημα. Πάρε ένα επιπλωμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίο λόγω των φοιτητών μπορείς να βρείς φοιτητόσπιτα με τα βασικά έπιπλα, αν τα δικά σου είναι καλά μπορείς να βρείς για την μεταφορική Κασουδάκη να στα πάει Χίο και να κανονίσεις σπίτι μη επιπλωμένο. Γενικά βρίσκεις και με έπιπλα και χωρίς. 

 

Εγω όταν είχα παει φοιτητής έτυχε ο ιδιοκτήτης να έχει μαγαζί με έπιπλα και μου λέει διάλεξε τι θες να βάλουμε μέσα, χωρίς έπιπλα το έδινε 300 με έπιπλα 340. Επίσης είναι ανάλογα και σε ποια περιοχή θα βρείς, θεωρώ όσο πιο κοντά στο κέντρο είσαι τόσο πιο εύκολα θα βρεις επιπλωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σκοπό να πας κάπου και να μείνεις για πάντα, δώσε τα λεφτά που σου ζητάνε και πάρτα.

 

Αν πάλι πηγαίνεις για λίγο ή δεν ξέρεις για πόσο, δεν έχει νόημα. Πάρε ένα επιπλωμένο.

 

 

Ετσι ακριβως. Τα επιπλωμενα εχουν σοιχειωδη επιπλωση/εξοπλισμο  και κακης  ποιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...