Προς το περιεχόμενο

Γιατί η βιομηχανία του gaming “τελειώνει” τον ειδικό Τύπο;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω μονο ο Ocelote να μην ειναι ο Τσουρινακης.

Γιατι τη μαμισαμε.

 

Αν κι απο τον τροπο που γραφει αμφιβαλλω να ειναι.

 

Χααχ! Αν και κάποια εποχή γράφαμε για το ίδιο Μέσο, σου εγγυώμαι πως δεν είμαι. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amiga 500, Pixel και User εδώ. Δεν σταμάτησα ποτέ να διαβάζω περιοδικά. Σήμερα είμαι συνδρομητής σε EDGE και Retro Gamer.

 

Διαφωνώ με τη λογική του άρθρου. Μόνο οι πιο πορωμένοι με άπλετο χρόνο θα καθήσουν να ψάχνουν, να διαβάζουν ή να βλέπουν ανακοινώσεις και παρουσιάσεις σε κάθε εταιρία χωριστά (hardware και games). Για τους υπόλοιπους είναι πιο βολικό να παρακολουθούν ένα, δυό Site ή περιοδικά όπου θα λάβουν όλες τις πληροφορίες συγκεντρωμένα. Δεν πιστεύω ότι θα πάψει να υπάρχει ειδικός τύπος είτε σε έντυπη, είτε σε ψηφιακή μορφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που διακοπτω το νοσταλγικό circlejerk που στησατε, αλλά μπορείτε άνετα όσοι θέλετε, να κόψετε τους "άχρηστους" streamers και τα πληρωμένα reviews και να περιμένετε κάθε μήνα τον περιπτερά σας να φέρει το επόμενο τεύχος του αγαπημενου σας περιοδικού για να διαβάσετε τα αντικειμενικά reviews του ή να καταλάβετε πως στον π... περνιέται εκείνη η πίστα στο Χ παιχνίδι. Φιλικά πάντα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας πιο παλιός που να διάβαζε pixel? Νιώθω δεινόσαυρος τώρα.

Τι μου θύμισες τώρα! Διάβαζα το pixel και εγώ, την εποχή που είχα την Amiga 500. Υπήρχε μάλιστα και μία εκπομπή στην τηλεόραση μία φορά την εβδομάδα που έβλεπα φανατικά αλλά ξεχνάω το όνομα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τα ιδια Amiga, PC Hyundai 286N 1mb ram 20gb h/d...

 

 

Στην Στουρναρη το πηρες το hyundai? Χαχαχα! Εγω εκει το πηρα γι αυτο λεω...Hyundai 286 plus με goldstar οθονη... Χωρις δισκο, dos 4.1 και με ενα 5.25  1.2mb drive...To 92' ... 8mhz/12mhz turbo.... Τελεια ηταν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pixel με τα listings για cheats σε C64 & Amiga 500/1200 ήταν ο λόγος που έγινα software developer και πλέον εδώ και 15 χρόνια τρώει ψωμί η οικογένεια μου επειδή ασχολήθηκα με τον κλάδο της Πληροφορικής.

Έκανα το hobby μου επάγγελμα και είμαι ευτυχισμένος για αυτό!

Και εγώ περίπου στα ίδια. Θυμάμαι τις αρχες του 1990 οπου όλοι οι Computeraδες ήμαστα μετρημένοι. Αν θυμάμε καλά σε μια έρευνα απο πωλήσεις υπολογιστών και περιοδικά είμασταν δεν είμασταν γύρω στους 60,000 με 70,000. Μετά το 2004-2005 και η κουτσή μαρία μπήκε στο Facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ περίπου στα ίδια. Θυμάμαι τις αρχες του 1990 οπου όλοι οι Computeraδες ήμαστα μετρημένοι. Αν θυμάμε καλά σε μια έρευνα απο πωλήσεις υπολογιστών και περιοδικά είμασταν δεν είμασταν γύρω στους 60,000 με 70,000. Μετά το 2004-2005 και η κουτσή μαρία μπήκε στο Facebook.

Ναι προ δεκαετίας νομίζω κι εγώ ότι το PC περασε τη χρυσή εποχή του, ειδικά όταν άρχισε να σκάει και το γρήγορο internet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. KilliK, on 11 Apr 2017 - 10:27 AM, said:

o Τσουρινακης ηταν απο τους χειροτερους συντακτες, επρεπε να ερθει το ιντεντερ"

 

γιατι ρε παιδια τοσο πολυ σας χαλαγε ο Τσουρι. Για μενα ο συγκεκριμένος τύπος ήταν από τους γνώστες στα adventure με πολλές ώρες στο αντικείμενο. Πόσοι καλοί reviewers υπάρχουν στην Ελλάδα με τέτοιο ιστορικό? ή τα περισσότερα περιοδικά τότε που ήταν copy paste των ξένων,,,, γιατί σήμερα απο Ελλάδα πόσα καλά site υπάρχουν "αντικειμενικά" στις παρουσιάσεις . (μόνο το ινσομνια είναι άντε κ ένα ακόμα , όλα τα αλλα μπαρουφες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Games, game pro Και ένα ακόμα που δεν μπορώ να θυμηθώ. Άλλες εποχές τότε. Μπορεί να μην ήταν τόσο καλά όσο το ίντερνετ, αλλά ειχε κάτι ξεχωριστό όταν έπιανες το περιοδικό και διάβαζες. Ααααχχχχχχχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανει πια με αυτο το "αν δεν σου εχει ανοιξει το κεφαλι σου απο πετροπολεμο, τοτε δεν εχεις ζησει ωραια παιδικα χρονια". Το μονο που σας αρεσε ηταν η νοσταλγια των νεοτερων σας χρονων. Απλα τα περιοδικα και τα υπολοιπα των 90s ηταν μεσα στο πακετο.

 

Τα ιδια θα λενε και οι σημερινες γεννιες των 12χρονων που ειναι στο ιντερνετ οταν θα γινουν 40-50. Θα λενε τι ωραια που ηταν τοτε το ιντερνετ, facebook, steam, twitch, youtube.. μετα ολα χαθηκαν και γεμισαμε ολοι τσιπακια ή δε ξερω γω τι αλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...