Προς το περιεχόμενο

Αμάξι με γραμμάτια


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένο αμάξι και ψάχνω και εταιρία 

που δέχεται γραμμάτια με 0% επιτόκιο αν γίνεται..

ξέρετε κάποια εταιρία που πουλάει μεταχειρισμένα;

τι δικαιολογητικά χρειάζονται;

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει 0 επιτοκιο πουθενα .

Δυσκολο να βρεις για ολο το ποσο με γραματια και ο τοκος θα είναι πολύ ψηλος .

 

Προσφατα πηρε η κορη μου αμαξι 6000 ευρω και εβαλε 4 γραμματια των 250 ευρω (το εξοφλησε προχθες) χωρις τοκο αλλα το ποσο ηταν πολύ μικρο .

Μεχρι να εξοφληθεί υπηρχε παρακρατηση κυριότητος η οποια σταματησε και βγηκε άλλη αδεια κυκλοφοριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 0% επιτοκιο δεν υπαρχει πλέον οχι σε μεταχειρισμένο αλλα ουτε σε καινουργιο με 50+% προκαταβολή... ακουσα προσφατως κατι επιτοκια 8% και 10000€ προκαταβολή και μου πεσανε τα αυτιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξοδέψω γύρω στις 10-14 χιλιάδες και να βάλω περίπου 150 με 200€ το μηνα δώσεις.

Τι δικαιολογητικά χρειάζονται περίπου;

ξέρει κανεις;

 

ξέρει κανεις κάποιο site με μεταχειρισμένα που να παίρνει γραμμάτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε την επιλογή "Γραμματια Δεκτα " στο www.car.gr αλλα δεν θα βρεις κατι χωρις 50% προκαταβολή και μεχρι 24 μηνες εξοφληση.

 

 

Για δανειο από ΤΡΑΠΕΖΑ 14000 σε 72 μηνες με επιτοκιο 11% βγαζει 267 ευρω η δοση χωρις προκαταβολή αλλα δεν θα σου δωσουν αν δεν χεις εκκαθαριστικο πανω από 20-25 χιλιαδες και βαλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένο αμάξι και ψάχνω και εταιρία

που δέχεται γραμμάτια με 0% επιτόκιο αν γίνεται..

ξέρετε κάποια εταιρία που πουλάει μεταχειρισμένα;

(...)

Θέλω να ξοδέψω γύρω στις 10-14 χιλιάδες και να βάλω περίπου 150 με 200€ το μηνα δώσεις.

(...)

Χωρίς να γνωρίζω τις ανάγκες σου οπότε και την κατηγορία αυτοκινήτου που στοχεύεις, θα σου προτείνω τη σκέψη μου στο θέμα:

 

Στην θέση σου λοιπόν θα κοιτούσα σε καινούργιο τέτοιας τιμής με δόσεις(με όλα τα θετικά του οτι είναι καινούργιο).

Το σκεπτικό είναι οτι σε μεταχειρισμένο θα πλήρωνα παράλληλα με τις δόσεις και έξοδα που λογικά θα μου παρουσίαζε μηχανικά, το ετήσιο κόστος δηλαδή θα υπήρχαν πολλές πιθανότητες να είναι πολύ ανεβασμένο.

 

Αντίθετα, με 200€/μήνα θα εξοφλούσα σε πέντε χρόνια 12000€(συν ~2000 τόκους). Με γνώμονα τις εταιρίες που δίνουν 5ετή εγγύηση θα διατηρούταν το ποσό εξασφαλισμένα σταθερό μέχρι και την εξόφληση.

 

(σίγουρα θα υπάρξουν δυο μήνες κάθε χρόνο που η ουσιαστική δόση δεν θα είναι μόνο τα ~200€, ένας που θα συμπίπτει η δόση με τα τέλη και άλλος ένας που θα συμπίπτει με την ασφάλεια.

Αν προσθέσεις και τον μήνα που θα απαιτείται ΚΤΕΟ-που στα καινούργια για πέντε χρόνια δεν απαιτείται, καταλαβαίνεις οτι στην 5ετία θα υπάρξουν μήνες που η δόση θα είναι διπλάσια τουλάχιστον. Αν συνυπολογίσεις λοιπόν και το τι μπορεί να σου βγάλει ενα μεταχειρισμένο, εύκολα καταλαβαίνεις πως μπορεί να υπάρξει μήνας και με τετραπλάσια, μη σου πω, δόση!)

 

Προτάσεις καινούργιων αυτοκινήτων στο εύρος τιμής που διαθέτεις(χωρίς να γνωρίζω τις ανάγκες σου): http://www.autogreeknews.gr/afierwmata/autokinita-se-hamiles-times/ta-fthinotera-kainourgia-autokinita

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το σκετικο σου και ευχαριστώ.

Με ενδιαφέρει κάτι σε vw beetle cabrio ή mini couper cabrio και γενικα με ενδιαφέρουν τα κάμπριο σε αυτή τη κατηγορια ίσως και κάποιο fiat 500 cabrio. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω αλλα χωρις προκαταβολή για να παρει δανειο τοσα λεφτα είναι παρα παρα πολύ δυσκολο εως αδυνατον εκτος και εχει μεγαλο εκκαθαριστικο .Περυσι η κορη μου με εκκαθαριστικο 11500 δεν πηρε δανειου ουτε 5-6 χιλιαδες που ηθελε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το σκετικο σου και ευχαριστώ.

Με ενδιαφέρει κάτι σε vw beetle cabrio ή mini couper cabrio και γενικα με ενδιαφέρουν τα κάμπριο σε αυτή τη κατηγορια ίσως και κάποιο fiat 500 cabrio.

Α καλά, για την κατηγορία που ενδιαφέρεσαι δεν γίνεται για καινούργιο λόγω κόστους, οπότε... :-)

 

Δεν διαφωνω αλλα χωρις προκαταβολή για να παρει δανειο τοσα λεφτα είναι παρα παρα πολύ δυσκολο εως αδυνατον εκτος και εχει μεγαλο εκκαθαριστικο .Περυσι η κορη μου με εκκαθαριστικο 11500 δεν πηρε δανειου ουτε 5-6 χιλιαδες που ηθελε .

Δεν μιλάω για τραπεζικό δάνειο αλλά για δοσοληψίες απ' ευθείας με την αντιπροσωπία. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά, για την κατηγορία που ενδιαφέρεσαι δεν γίνεται για καινούργιο λόγω κόστους, οπότε... :-)

 

Δεν μιλάω για τραπεζικό δάνειο αλλά για δοσοληψίες απ' ευθείας με την αντιπροσωπία. :)

 

καθαριστικό 2016 δεν έχω μεγάλο αλλα η δουλεια μου τώρα είναι σουπερ.. ίσως να περιμένω του χρόνου;; χάχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φθηνότερο beetle σε καινούργιο έχει ~27000€! :lol:

 

Για μεταχειρισμένα, δες στο παρακάτω link οτι κυμαίνονται στα 5-6000€. Αυτό σημαίνει ενα πράγμα: Ξεκίνησε τηλεφωνήματα και επισκέψεις σε εμπόρους μεταχειρισμένων για βολιδοσκόπηση των προθέσεών τους και διαπραγματεύσεις. :)

(ιδιώτες μην κοιτάξεις καθόλου καθώς δεν θα δεχτούν αποπληρωμή με δόσεις)

 

Ενδεικτικό link: https://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&condition=%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF&category=12&make=251&model=5866

 

Η αντιπροσωπεία δεν κάνει δόσεις

Δεν κάνει δόσεις;;; :o

 

Δεν ήξερα... πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...