Προς το περιεχόμενο

Unigine Superposition bench


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

Ανεβαινουμε και εμείς........σε temps......100% gpu usage..........

IMG_20201207_164135_compress60.jpg

Πάντως για τις θερμοκρασίες σου βγάζεις τρελό score. Πως διάολο boostaris τόσο ψηλά με 75c!! Τέρας.

Οι μνήμες κλασσικά 1310? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Herald είπε

Πάντως για τις θερμοκρασίες σου βγάζεις τρελό score. Πως διάολο boostaris τόσο ψηλά με 75c!! Τέρας.

Οι μνήμες κλασσικά 1310? 

Γιατί στην δική σου δεν πάει πάνω από 98%;

 

Και όχι δεν ζητάω συγνώμη γιατί πρώτον δεν είπα ότι κάνεις κάτι εσκεμμένα και δεύτερον έχω ακόμα αμφιβολία 

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Γιατί στην δική σου δεν πάει πάνω από 98%;

 

Και όχι δεν ζητάω συγνώμη γιατί πρώτον δεν είπα ότι κάνεις κάτι εσκεμμένα και δεύτερον έχω ακόμα αμφιβολία 

 

Γιατί είναι plimited. Και στους άλλους δεν πάει πάνω από 98%. Δες του half evil ας πούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

390watt έχει όχι 480+watt

Όσοι έχουν μεγάλα bios πιάνουν 99%

E τότε το 2% θα τα τρώει το cheat :P 

470 έχει η palit πάντως. 

Στην σελίδα 31 έχω ενα run με 99% πάντως, και γενικά όλες οι σελίδες είναι γεμάτες με runs στο 98%, είτε της 3090 είτε και άλλων καρτών. Τέσπα, αμά δεν έχεις πειστεί ούτε με video τζάμπα το κουράζουμε.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Herald είπε

E τότε το 2% θα τα τρώει το cheat :P 

470 έχει η palit πάντως. 

Στην σελίδα 31 έχω ενα run με 99% πάντως, και γενικά όλες οι σελίδες είναι γεμάτες με runs στο 98%, είτε της 3090 είτε και άλλων καρτών. Τέσπα, αμά δεν έχεις πειστεί ούτε με video τζάμπα το κουράζουμε.

Δεν μπορώ να πειστώ εύκολα με τις θερμοκρασίες με τόσο μεγάλο bios. Είναι κοντά με ΑΙΟ. 

Σε άλλο 4k benchmark  μένουν τόσο χαμηλές; . Όχι όμως του 3dmark γιατί εκείνο κάνει  διαλύματα. 

 

Γενικά για κάποιον λόγο σε αυτό το benchmark δείχνει να μην ζορίζεται πολύ η κάρτα (παρόλο που τραβάει τόσα watt) και επίσης είναι τρελό νούμερο το 1600+ vram. Δηλαδή σε άλλα benchmark είσαι σταθερός στα +1400 πχ; 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν μπορώ να πειστώ εύκολα με τις θερμοκρασίες με τόσο μεγάλο bios. Είναι κοντά με ΑΙΟ. 

Σε άλλο 4k benchmark  μένουν τόσο χαμηλές; . Όχι όμως του 3dmark γιατί εκείνο κάνει  διαλύματα. 

Ίδιες θερμοκρασίες με τον half evil έχω αν κοιτάξεις το Δt. Και έχει θεωρητικά χειρότερη υλοποίηση 

Δεν έχω τρέξει κάτι άλλο σε φάση bench σε 4k. Όταν παίζω συνήθως είμαι με το stock bios και όλα stock και βαράω πάνω από 70 (κάπου 73-75), αλλά με τα fans να πάνε έως 40%. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε 77 γράφει στο RDR2 σε 5120*1440 και τα fans 30% με 410w κατανάλωση σταθερά. 

Χτές το βράδυ που δοκίμασα RDR2 με το 520w bios επειδή ξέχασα να αλλάξω το fan curve βάρεσα πάνω από 80 (κάπου 84-85). 

13 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Γενικά για κάποιον λόγο σε αυτό το benchmark δείχνει να μην ζορίζεται πολύ η κάρτα (παρόλο που τραβάει τόσα watt) και επίσης είναι τρελό νούμερο το 1600+ vram. Δηλαδή σε άλλα benchmark είσαι σταθερός στα +1400 πχ; 

Σε games παίζω μέχρι +1000 που έχω δοκιμάσει χωρίς κρασαρίσματα. Παραπάνω δεν δοκίμασα για αρκετή ώρα για να βγάλω συμπέρασμα. Στο +1675 που έβγαλα unigine έκανε νερά η εικόνα, δηλαδή ήταν στα όρια σταθερότητας. Στα +1500 το βγάζει άνετα χωρίς artifacts. 

 Σταθερός προφανώς δεν είμαι, οτι ότι μπορεί και παίζει ή βγάζει bench δεν σημαίνει οτι είναι σταθερό. Και cinebench πχ. βγάζω στα 5.5ghz αλλά δεν είναι rock solid που λέμε. 

YΓ1. Βασικά επειδή το +χχχχ δεν ξέρω αν λέει κάτι, βγάζει unigine με τις μνήμες στα 11441 νομίζω που είναι το +1675. Με +1500 είμαι στα 11251

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Πάντως για τις θερμοκρασίες σου βγάζεις τρελό score. Πως διάολο boostaris τόσο ψηλά με 75c!! Τέρας.

Οι μνήμες κλασσικά 1310? 

570watt custom made bios.....ωστόσο εσύ ξυρίζεις σε temps και σε σκορ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, BabisTs είπε

570watt custom made bios.....ωστόσο εσύ ξυρίζεις σε temps και σε σκορ

Θες να μου το στείλεις να το κάνω test drive? :P 

@Acmilangr2 Επειδή με έβαλες σε υποψίες, άρχισα να ψάχνω. Αμά δεις το leadeboard στο site του unigine, τα περισσότερα run είναι με 98% usage και κάτω (τα πρωτά 10 ας πούμε). Επίσης αν δείς το #8 έχει ίδιες θερμοκρασιές με εμένα, και φαντάζομαι δεν είναι σε νερό για να βαράει 64C

https://benchmark.unigine.com/results/rid_6552326eb32b4942aceb46d2f33dc45e

 

Το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι οτι κανείς δεν τρέχει μνήμες πάνω από +1500, στα πρώτα 10 αποτελέμστα που είδα τουλάχιστον. Θα το αγοράσω μέσα στην βδομάδα να ξανατρέξω τα τεστ να κάνω validate και το αποτέλεσμα μπας και σου φύγουν οι αμφιβολίες :P 

 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκανα validate.

 

https://benchmark.unigine.com/leaderboards/superposition/1.x/4k-optimized/single-gpu/page-1

 

5oς και ανεμίζει η Ελληνική σημαία. Μπορεί και καλύτερα η Φανή αλλά σήμερα δεν έχω χρόνο να προετοιμάσω την κάρτα.

19873 supo.png

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BabisTs είπε

Ξυπνάς με την δροσούλα να τρέξεις ε? :P 

Πώς την κόβεις πάει παραπάνω? Εγώ τα 20k νομίζω τα βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Herald είπε

Ξυπνάς με την δροσούλα να τρέξεις ε? :P 

Πώς την κόβεις πάει παραπάνω? Εγώ τα 20k νομίζω τα βλέπω.

Όχι δεν έχει παραπάνω η δική μου.....τα 19600+ τα έσπασα με το 570watt ......καλά είμαι....νερό από εδώ και πέρα και πιο σκληρά bios.......

για πάμε......130w τα υπόλοιπα και η gpu ότι μένει σε watt στην photo....... εννοείται run με αυτά τα watt μόνο σε νερό θα γίνουν αργότερα......

IMG_20201130_231014_compress62.jpg

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...