Προς το περιεχόμενο

Unigine Superposition bench


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τερμα τα τρεχω τα φαν μεσα απο msi afterburner σε αυτο το bench αλλα δυστυχως δε φτανει αλλα θα καταφυγω σε καμμια πατεντα να βαραει στα πλαγια τις καρτες

Εχεις αλλαξει παστουλα αμα βαλεις καποια αρκετα καλη θα δεις διαφορα...

 

 

+1 στο πλάγιο φανάκι....κάνει δουλειά σε εμένα (γύρω στους 5-8 βαθμούς κάτω).Το προσάρμοσα στο αριστερό τοίχωμα του haf 922 και τις βαράει ανάμεσα τις κάρτες.

Το πλαγιο φανακι το εχεις βαλει να βγαζει τον ζεστο αερα εξω απο το κουτι κ οχι να τις βαραει ετσι δν ειναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να τις χτυπάει το έχω στρέψει

 

από εδώ πήρα ιδέα

like this https://linustechtips.com/main/topic/577619-is-there-a-type-of-fan-mount-for-putting-a-120140-mm-fan-inbetween-two-graphics-cards-in-sli/ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις αλλαξει παστουλα αμα βαλεις καποια αρκετα καλη θα δεις διαφορα...

 

 

Το πλαγιο φανακι το εχεις βαλει να βγαζει τον ζεστο αερα εξω απο το κουτι κ οχι να τις βαραει ετσι δν ειναι??

παστουλες προσφατα  αλλαξα noktua NH1 κατι θα γινει ομως απο temps τραβαει πολυ το bench αυτο

αλλα  εστησα μοντα σημερα με 2 γομαρια skythe  110 cfm εκαστο !! :-D

 

 

 

post-238528-0-48364800-1493968073_thumb.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μου ηρ8αν τα thermal pads για την καρτα (πριν πολυ καιρο δλδ) εκεινο τον καιρο απο thermal paste ειχα μονο την coollaboratory liquid k αναγκαστηκά εβαλα απο αυτη στην καρτα οταν την εκλεισα...

 

Τν προηγουμενη βδομαδα της αλλαξα παστουλα με mx-4...Κ στις 2 φωτο το φαν curve ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ,ολα τα case fans δουλευαν το ιδιο,το μονο που αλλαζει ειναι η thermal paste...

 

MX-4 Thermal paste

 

post-360690-0-17779400-1493986485_thumb.png

 

coollaboratory liquid

 

post-360690-0-41774400-1493986536_thumb.png

 

 

Δες διαφορα η Liquid παστουλα απο την κανονικη..Ηταν οι μονες φωτο π ειχα με διαφορετικη παστα κ να φαινεται καπως το fan curve κ στις 2..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μου ηρ8αν τα thermal pads για την καρτα (πριν πολυ καιρο δλδ) εκεινο τον καιρο απο thermal paste ειχα μονο την coollaboratory liquid k αναγκαστηκά εβαλα απο αυτη στην καρτα οταν την εκλεισα...

 

Τν προηγουμενη βδομαδα της αλλαξα παστουλα με mx-4...Κ στις 2 φωτο το φαν curve ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ,ολα τα case fans δουλευαν το ιδιο,το μονο που αλλαζει ειναι η thermal paste...

 

MX-4 Thermal paste

 

attachicon.gifoc1.png

 

coollaboratory liquid

 

attachicon.gif2.png

 

 

Δες διαφορα η Liquid παστουλα απο την κανονικη..Ηταν οι μονες φωτο π ειχα με διαφορετικη παστα κ να φαινεται καπως το fan curve κ στις 2..

εαν η  θερμοκρασια δωματιου  οπως ειπωθηκε η οι συνθηκες που παιχτηκαν τα νουμερα ειταν ιδιες εχουμε νικητη εδω

μου εχει μεινει coollaboratory απο ενα delid που εκανα  φτανει για 2 καρτουλες αλλα ρε μαμωτο ποιος λυνει παλι!! ειδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο απογευμα τα εκανα τα bench k με τις 2..

 

εαν η  θερμοκρασια δωματιου  οπως ειπωθηκε η οι συνθηκες που παιχτηκαν τα νουμερα ειταν ιδιες εχουμε νικητη εδω

μου εχει μεινει coollaboratory απο ενα delid που εκανα  φτανει για 2 καρτουλες αλλα ρε μαμωτο ποιος λυνει παλι!! ειδωμεν

Εσενα ειναι κ το CF στη μεση γι αυτο βαραει η πανω τοσο..στο bench δειχνει της πανω καρτας temp σωστα??

 

Αν δν εχεις τι να κανεις k βαριεσαι αλλαξε εστω στην πανω καρτα να δουμε τι παιζει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κλειστό κουτί lian Li v2000 όταν είχα CF 4850 είχα καλύτερα αποτέλεσμα με τον ανεμιστήρα να βγάζει αέρα. Ηταν πολύ μεγάλη η διαφορά θερμοκρασίας . Κάνε μία δοκιμή μήπως και σε σένα είναι καλύτερα

παστουλες προσφατα αλλαξα noktua NH1 κατι θα γινει ομως απο temps τραβαει πολυ το bench αυτο

αλλα εστησα μοντα σημερα με 2 γομαρια skythe 110 cfm εκαστο !! :-D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...