Προς το περιεχόμενο

κράτηση απο booking χωρις πιστωτική


skaftiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει κράτηση για ενα κατάλυμα το οποιο δν απαιτουσε πιστωτική καρτα και τωρα θελω να το ακυρώσω και μου λεει οτι θα χρεωθω 40 ευρω! πως γινεται να μου παρει τα λεφτα αφου δν εχω δωσει στοιχεια απο καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει κράτηση για ενα κατάλυμα το οποιο δν απαιτουσε πιστωτική καρτα και τωρα θελω να το ακυρώσω και μου λεει οτι θα χρεωθω 40 ευρω! πως γινεται να μου παρει τα λεφτα αφου δν εχω δωσει στοιχεια απο καρτα;

Μπορεί να μην σε αφήσει να το ακυρώσεις αν δεν δώσεις στοιχεία κάρτας. Ή έχουν κάποια άλλα στοιχεία που μπορούν να χρησιμοποιήσουν. Πάντα να κοιτάς ξενοδοχεία, δωμάτια, κατάλυμα που να έχουν δωρεάν ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανει παλιότερα κράτηση με καρτα σε αλλο ξενοδοχείο αλλα η καρτα δν ειναι αποθηκευμένη στον λογαριασμό μου! μπορουν να κανουν τπτ;

μονο τηλεφωνο και email εχω δωσει σε αυτο το κατάλυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που εδωσες καρτα την εχουν αποθηκευσει στην βαση δεδομενων τους, αλλιως δε θα σε αφηναν να κανεις την κρατηση εξαρχης. Για ξανακοιτα το καλυτερα.

 

Αν θες να εχεις το κεφαλι σου ησυχο παρε την τραπεζα σου και πες τους να μην επιτρεψουν να περασει οποιαδηποτε συναλαγη απο το booking για ενα χ διαστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το booking δεν σε χρεώνει ποτε , συναλαγη εχεις με το καταλυμα που εκανες την κρατηση το οποιο εχει καποιες πολιτικες ακυρωσεις που διαφερουν  απο καταλυμα σε καταλυμα 

Συνηθως για ακυρωση 3 μερες πριν την αφιξη  χρεωνεσε το 50% για ακυρωση αργοτερα το 100% 

και τελος παντων αν δεν εδωσες στοιχεια πιστωτικης δεν θα σε χρεωσει κανεις μην ανησυχείς απλα κανε την ακυρωση σου που να μην σε περιμενουν αδικα και τους κρατας και δεσμευμένο το δωματιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο βγαζει αυτοματα το συστημα. η χρεωση γινεται απο το ξενοδοχειο και οχι απο την booking. απο την στιγμη που δεν εχεις χρηματα στην καρτα δεν μπορει να γινει καμια χρεωση και μπορεις να προχωρησεις στην ακυρωση του δωματιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου ελεγα να το ξανακοιταξεις παντως να σιγουρευτεις 100% οτι δεν εβαλες την καρτα σου εγγυηση ή δεν εκανες τικ καπου που να λεει να χρησιμοποιησεις την ταδε καρτα που τελειωνει σε 1234.

 

Το booking μια χαρα σου παιρνει χρηματα αμα χρειαστει επειδη ειναι ο διαμεσολαβητης μεταξυ του πελατου και του ξενοδοχειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου ελεγα να το ξανακοιταξεις παντως να σιγουρευτεις 100% οτι δεν εβαλες την καρτα σου εγγυηση ή δεν εκανες τικ καπου που να λεει να χρησιμοποιησεις την ταδε καρτα που τελειωνει σε 1234.

 

Το booking μια χαρα σου παιρνει χρηματα αμα χρειαστει επειδη ειναι ο διαμεσολαβητης μεταξυ του πελατου και του ξενοδοχειου.

θα το ξαναπω.

το booking.com σε καμια μα καμια περιπτωση δεν περνει χρηματα απο τον πελατη που θελει να κανει book ουτε εχει καμια απολυτως σχεση με αυτον. το booking.com εχει σμβολαιο που ανανεονεται καθε χρονο και λογαριασμο με το ξενοδοχειο και στο τελος καθε μηνα του στελνει τιμολογιο με τα ποσοστα που του αναλογουν και πληρωνεται απο τον ξενοδοχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...