Προς το περιεχόμενο

Lg 55EG910V


Protoboulia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αγορασω καινουργια τηλεοραση για το σαλονι αποσταση 2,5 μετρα για ταινιες απο το kodi 1080p δεν με ενδιαφερει τοσο για 4κ γιατι δεν υπαρχει τοσο υλικο και παλι δεν εχω καλη ταχυτητα ιντερνετ για να το δω online.σκεφτομουν για μια 60' αλλα μετα ειδα οτι εχουν προσφορα την 55EG910V που ειναι και oled αξιζει?ή να παω σε μια led hdr για μελοντικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο της OLED δεν πρόκειται να το δεις ποτέ σε LED.

Αν βλέπεις ταινίες και θες να έχεις την καλύτερη εικόνα αξίζει...

επισης δεν θα δεις την κινηση, τα χρωματα και τη φωτεινοτητα των αντιστοιχης τιμης led σε oled, ειδικα στη συγκεκριμενη... να ελεγε την B6 ναι μαλιστα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τι να πω, αν πιστεύετε πως έχουν καλύτερη εικόνα οι led...

Δεν το πιστευουμε εμεις μονο. Διαβασε διεθνη reviews που αναλυουν διεξοδικα που υπερτερει και που χανει η καθε τεχνολογια.

 

(Προφανως μιλαμε τις ακριβες σειρες και ιδιας αξιας μοντελα οχι για τις 4κ των 500€ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Έκανα παραγγελία την συγκεκριμένη τηλεόραση αλλά ψάχνοντας τώρα ρυθμίσεις για calibration βλέπω και θετικά αλλά και αρκετά αρνητικά σχόλια. Μήπως, δεν έκανα καλή επιλογή και να την γυρίσω και να επιλέξω κάποια άλλη;

Η χρήση της θα είναι ταινίες/σειρές από kodi και μουσική, χωρίς να έχω τρελές απαιτήσεις για μέγιστη ποιότητα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Έκανα παραγγελία την συγκεκριμένη τηλεόραση αλλά ψάχνοντας τώρα ρυθμίσεις για calibration βλέπω και θετικά αλλά και αρκετά αρνητικά σχόλια. Μήπως, δεν έκανα καλή επιλογή και να την γυρίσω και να επιλέξω κάποια άλλη;

Η χρήση της θα είναι ταινίες/σειρές από kodi και μουσική, χωρίς να έχω τρελές απαιτήσεις για μέγιστη ποιότητα.

 

πρωτα ρωτας μετα αγοραζεις  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα ρωτας μετα αγοραζεις  :-)

    Έψαξα πριν αγοράσω, ελληνικές κριτικές είναι καλές αλλά στο εξωτερικό οι απόψεις διίστανται. Σε αυτά τα λεφτά δεν έχει πια πολλές επιλογές για αυτό και κατέληξα εκεί. 

    

        Εσύ τι θα μου πρότεινες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οι ελληνες, ειναι ασχετοι οι περισσοτεροι! υποστηριζουν την αγορα τους και ας ειναι κακη!, ειδικα αν καθεσαι και διαβαζεις σχολια στο σκρουτζ κάηκες... Φυσικα και εχεις επιλογες, οπως την ΚΟΡΥΦΑΙΑ ks8000, περσινο μοντελο. Τωρα να δωσεις 1200ε για μοντελο fhd 3ετιας (eg910v) για να λες(οχι εσυ, γενικα μιλαω) εχω Oled δεν το θεωρω συνετη αγορα, να ηταν η B6 οπως ειπα και πιο πριν σ αυτα τα λεφτα να πω ναι εννοειται την παιρνεις χωρις δευτερη σκεψη. Απλα ξεστοκαρουν τα μεγαλα καταστηματα οτι τους εχει μεινει απ το 2015, γι αυτο και η τιμη αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια γενικά τηλεόραση.μέτρια κίνηση,χαμηλή φωτεινότητα και ghosting.επίσης δεν έχω δει κανένα εκθεσιακό κομμάτι χωρίς έντονο burn in,βέβαια αυτό δεν λέει απαραίτητα κάτι.

Υπάρχουν δύο περσινες επιλογές σε αυτό το μπάτζετ με καλύτερη εικόνα συνολικά και είναι η ks8000 και sony 9305.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ, ήδη έχω προχωρήσει σε επιστροφή.

Αν και είχα ταβάνι τα 1000ευρώ και το είχα ξεπεράσει με την LG, μπορώ να ανέβω λίγο ακόμα αλλά η 55KS8000 υπάρχει μόνο διαθέσιμη σε κατάστημα, θα πάρω τηλέφωνο να δω μήπως βρω κάποιο καλό εκθεσιακό κομμάτι. Στην sony υπάρχει διαθεσιμότητα, τι μου προτείνετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος της ks8000, την ζαχάρωνα καιρό τώρα, την βρήκα στα 1200 και την πήρα.είναι εξαιρετική, ειδικά στο gaming.την πήρα πρωτίστως για αυτό τον σκοπό.δεν έχω γνώμη για την σονυ, όμως δίνω βάση στα λόγια του χεβι γιατί νιώθει από το αντικείμενο και είναι κάτοχος της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...