Προς το περιεχόμενο

κορδόνι κουκούλας έφυγε


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα φούτερ με κουκούλα στο πλυντήριο έφυγε το κορδόνι από τη μία μεριά και γω ο βλάκας το τράβηξα τελείως και βγήκε. Προσπάθησα με μια παραμάνα (της κακιάς ώρας) γιατί κάτι τέτοιο είχα δει από μια γιαγιά, αλλά δεν έγινε τίποτα. Ξέρετε κανέναν τρόπο να ξαναμπει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδοκιμασε με μεγαλύτερη παραμάνα, είναι ο κλασσικός τρόπος που γνωρίζω.

Πιάνεις τη παραμάνα με το ένα χέρι και τη σπρώχνεις τραβώντας το ύφασμα αντίθετα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη θεση της παραμανας μπορει να παρει και ενα κοματι απο καλαμακι αρκει να περασει απο την τρυπα το κορδονι και ενα μικρο κομπο απο την αλλη να μην φυγει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη θεση της παραμανας μπορει να παρει και ενα κοματι απο καλαμακι αρκει να περασει απο την τρυπα το κορδονι και ενα μικρο κομπο απο την αλλη να μην φυγει

πουλίνε ελπίζω να είσαι θεσσαλονικιός, γιατί καλαμάκι από σουβλάκι δεν έχω σπίτι, έχω μόνο αυτό για ροφήματα

 

και επειδή είναι μ.παρασκευή δεν θα έχω και πρόσβαση σε τέτοιο καλαμάκι σύντομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλίνε ελπίζω να είσαι θεσσαλονικιός, γιατί καλαμάκι από σουβλάκι δεν έχω σπίτι, έχω μόνο αυτό για ροφήματα

 

και επειδή είναι μ.παρασκευή δεν θα έχω και πρόσβαση σε τέτοιο καλαμάκι σύντομα

καλαμακι για ροφημα .το αλλο δεν εχει τρυπα να περασει το κορδονι.οχι απο αθηνα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααα τώρα το πιασα ,οπότε το κορδόνι περνάει μέσα απ το καλαμάκι φραπεδιάς και όλα μαζί στη φουτερότρυπα

 

-νόμισα πως το σουβλακοκάλαμο θα λειτουργούσε σαν παραμάνα που θα έσπρωχνε μέσα  στη τρύπα του φούτερ (fail)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααα τώρα το πιασα ,οπότε το κορδόνι περνάει μέσα απ το καλαμάκι φραπεδιάς και όλα μαζί στη φουτερότρυπα

 

-νόμισα πως το σουβλακοκάλαμο θα λειτουργούσε σαν παραμάνα που θα έσπρωχνε μέσα στη τρύπα του φούτερ (fail)

οχι ολο το καλαμακι ενα κομματι του για να περασεις ευκολα και το κορδονι.πες μου αν το καταφερες.θα σπρωχνεις το καλαμακι σιγα σιγα.μικρο κομπο οχι καναν τεραστιο και δεν προχωραει ευκολα.αναλογως και την τρυπα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν περασει και με λιγο προσπαθεια απο το στενο καλαμακι εισαι ενταξει.εναλλακτικα περνας κατι λεπτο οπως σπαγγο κλωστη απο το καλαμακι και στην ακρη δενεις το κορδονι και το τραβας αφου βγαλεις το καλαμακι με την κλωστη σπαγγο απο την αλλη πλευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν περασει και με λιγο προσπαθεια απο το στενο καλαμακι εισαι ενταξει.εναλλακτικα περνας κατι λεπτο οπως σπαγγο κλωστη απο το καλαμακι και στην ακρη δενεις το κορδονι και το τραβας αφου βγαλεις το καλαμακι με την κλωστη σπαγγο απο την αλλη πλευρα

Το κορδόνι είναι πλατύ σαν κορδόνι παπουτσιού, δεν είναι από αυτά τα κυλινδρικά-σκληρά. Στο συγκεκριμένο καλαμάκι, με τίποτα. Θα παρω αυτά τα μαύρα που έχουν στις καφετέριες και θα το διπλώσω να μπει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κορδόνι είναι πλατύ σαν κορδόνι παπουτσιού, δεν είναι από αυτά τα κυλινδρικά-σκληρά. Στο συγκεκριμένο καλαμάκι, με τίποτα. Θα παρω αυτά τα μαύρα που έχουν στις καφετέριες και θα το διπλώσω να μπει μέσα.

ναι αν ειναι τα λεπτα καλαμακια που τα βαζουν σε freddo μετα θελει με κλωστη η σπαγγγο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...