Προς το περιεχόμενο

Εντυπωσιακό teaser trailer για το Star Wars: The Last Jedi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω όλοι εσείς τι λέτε αλλά από star wars μου άρεσαν όλες οι ταινίες,το rogue one έδεσε πάρα πολύ ωραία ανάμεσα σε episode 3-4,το episode 7 το λέτε reboot αλλά η ιστορία δεν είναι ίδια,reboot είναι όπως το ghostbusters,το the thing,το it που έρχεται.

Περιμένω πως και πως για το episode 8 μετά από αυτό το trailer που είδα.

Ειδωμεν όταν με το καλό έρθει στον σινεμά, πάντως για το episode 7 ούτε εγώ αλλά ούτε και η γυναίκα μου μετάνιωσε για λεφτά που δώσαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σιθ αρχάριος εντελώς , είναι και ενας λόγος που η ταινία δεν είχε την αίγλη που θα έπρεπε.

μολις ο kylo ren εβγαλε την μασκα εγω προσωπικα ξενερωσα , πολυ φλορατζα ο ηθοποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το insomnia κατάντησε κατι ανάμεσα σε καφενέ μετά από κηδεία με κυράτσες και το μπαλκονάκι του muppet show με τους γέρους...

 

τοση χολή ποια ερε αυτά βλεπει ο παπακαλιάτης και θα φτιάξει ταινία που κανει προβολή Χριστούγεννα παλι φέτος!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luke skywalker και **λακίες αν το new order θέλει να νικήσει θα πρέπει να καταστρέψει τα ewoks πρώτα :devil:

Πέρα από τη πλάκα ο jj δεν ρίσκαρε να χρεωθεί μια αποτυχία και πλαγιάρισε το new hope (empire=new order,resistance=rebellion,death star=starkiller base,οι κακοί δεν λεγονται  sith αλλά είναι κάτι σαν dark jedi,dark acolytes)

Εφόσον το force awakens ήταν οικονομική  επιτυχία ο Jonson δεν έχει λόγο να ρισκάρει κάποια οικονομική αποτυχία με μια νέα ιδέα και θα ακολουθήσει τη πετυχημένη συνταγή του jj πλαγιαρίζοντας το empire strikes back.Με μια ανατροπή στο τέλος όπως να θυσιαστεί ο luke για να σωθεί η rey η να έχουμε και κάποια αποκάλυψη του luke:

1)είσαι η κόρη μου

2)o kylo σκότωσε τη μάνα σου

3)ήσουν εκπαιδευόμενη στο ναό και σου έσβησα τις αναμνήσεις και σε παράτησα για να μη σε βρουν

4)είσαι mary sue γιατί είχες περάσει βασική εκπαίδευση jedi

5)απομακρύνθηκα γιατί οι οικογένεια μου έχει κάνει τα τελευταία 50 χρόνια το γαλαξία ***τανα

6)συνδυασμοί των παραπάνω

 

Υστερα από 8 ταινίες,σειρές,κομικ το franchise δεν έχει πια το ίδιο ενδιαφέρον για εμένα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απιστευτο που τοσες δεκαετιες μετα, τοσες ταινιες, βιβλια, σειρες, και αναριθμητους οπαδους ανα το κοσμο και τα χρονια, βρεθηκε ενα φορουμ στην μακρυνη Ελλαδα που εχει καταφερει να μηδενισει το σύμπαν του Star Wars!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε μάχες με τα φωτοσπαθα θα έχει; Darth Vader θα έχει;

 

Αν έχει Πάσχα στο Star Wars κι αναστηθεί ο Vader, λογικά θα τον δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαιν...

καμία σχέση με τις αρχικές ταινίες ακόμα και από του 2000..

 

ειδικά το rogue,κανένας λόγος ύπαρξης ήταν και βαρετο..

 

Διαφωνώ ΠΛΗΡΩΣ για το "Rogue One", Μυτιληνιέ φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ ΠΛΗΡΩΣ για το "Rogue One", Μυτιληνιέ φίλε.

αφού ήταν βαρετό και ανούσιο.. κάλλιστα θα μπορούσε όλη η ταινία να τελειώσει στα τελευταία 5 λεπτά..εκεί ήταν ότι έδειξε,όλα τα άλλα ήταν σάλτσες..

 

Γενικά μη περιμένετε τίποτα ποιότητα όταν έχουν ανακοινωθεί 5-6 νέες ταινίες starwars για τα επόμενα χρόνια(5 χρόνια σύνολο) όταν στο σύνολο τους πριν ήταν 6 μέσα σε 30 χρόνια ξέρω γω :P ..

Για τα παιδάκια της νέας γενιάς είναι να νομίζουν ότι είδαν star wars και να χαίρονται..

(Ούτε το περσινό μου χε αρέσει)

 

The Han Solo Movie (σε σολο μόουντ)

μππππππεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και λίγο σανό μαζί στο σινεμά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ήταν βαρετό και ανούσιο.. κάλλιστα θα μπορούσε όλη η ταινία να τελειώσει στα τελευταία 5 λεπτά..εκεί ήταν ότι έδειξε,όλα τα άλλα ήταν σάλτσες..

 

Γενικά μη περιμένετε τίποτα ποιότητα όταν έχουν ανακοινωθεί 5-6 νέες ταινίες starwars για τα επόμενα χρόνια(5 χρόνια σύνολο) όταν στο σύνολο τους πριν ήταν 6 μέσα σε 30 χρόνια ξέρω γω :P ..

Για τα παιδάκια της νέας γενιάς είναι να νομίζουν ότι είδαν star wars και να χαίρονται..

(Ούτε το περσινό μου χε αρέσει)

 

The Han Solo Movie (σε σολο μόουντ)

μππππππεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και λίγο σανό μαζί στο σινεμά!

Συγνώμη κιόλας, αλλά ούτε τα πρώτα SW ήταν ότι καλύτερο βγήκε στον σινεμάς από καταβολής κόζσμου.

Έγιναν ότι έγιναν επειδή ήταν χαλαρές, ψιλο-χαζούλικες πλην ωραίες ιστοριούλες,ποτ πουρί άλλων ταινιών και κόμιξ, που τα παιδάκια των 70s-80s λάτρεψαν.

Να μην τις βγάλουμε και αριστουργήματα της διεθνούς διανόησης επειδή έτυχε και βγήκαν πρώτες...

 

 

Επίσης τα 3 prequel ήταν μέτρια έως τελείως μάπα, το Rogue One πατάει στο σβέρκο το Episode 1-2 με άνεση σε όλους τους τομείς.

Το λιγότερο που πρόσφερε είναι ότι δεν φάγαμε στην μάπα ούτε το γκαγκά εκσωγήινο,ούτε το cheezy ρομάντζο...

 

Μετά από 20 χρόνια ο Λούκας έβγαλε αυτές τις παπαριές, να μην αναφερθούμε στις "ιστορίες"-ταινίες με τα μπαμπαδέλια του Έντορ από τα μέσα των 80s.

 

Το περίεργο είναι ότι αυτά που βγήκαν πρόσφατα, ιδίως το rogue one, είναι περισσότερο στο ύφος των αρχικών παρά τις παπαριές που έβγαλε ο ίδιος ο λούκας καμία δεκαετία πριν.Ακόμη και τα μίκυ μάο των clone wars ήταν καλύτερα από τις ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...