Προς το περιεχόμενο

Αφίσες


constantineparas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Λέω να στολίσω έναν τοίχο που είναι ψιλοχάλια με μία αφίσα. Που μπορώ να βρω μαγαζί που να δώσω δικιά μου(προαιρετικά) εικόνα και δικιές μου διαστάσεις για εκτύπωση κατά προτίμιση Θεσσαλονίκη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα δει ότι μπορούν να σου φτιάξουν και αυτοκόλλητο τοίχου από δικιά σου φωτογραφία. Και στις δύο περιπτώσεις θέλεις καλή ανάλυση, ανάλογα και πόσο μεγάλο μέγεθος θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Λέω να στολίσω έναν τοίχο που είναι ψιλοχάλια με μία αφίσα. Που μπορώ να βρω μαγαζί που να δώσω δικιά μου(προαιρετικά) εικόνα και δικιές μου διαστάσεις για εκτύπωση κατά προτίμιση Θεσσαλονίκη ;

ΑΝ ΚΑΙ θα ειμαι λιγο εκτος τοπικ αλλα α.θα μπορουσες απλα να φτιαξεις τον τοιχο πχ καποιο βαψιμο ή αν θες κατι αλλο υπαρχει παντα και η δυνατοτητα να βαλεις καποιο Puzzle που θα σου αρεσει και θα φτιαξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΚΑΙ θα ειμαι λιγο εκτος τοπικ αλλα α.θα μπορουσες απλα να φτιαξεις τον τοιχο πχ καποιο βαψιμο ή αν θες κατι αλλο υπαρχει παντα και η δυνατοτητα να βαλεις καποιο Puzzle που θα σου αρεσει και θα φτιαξεις.

Θα βγω κ εγώ εκτός τοπικ λίγο..

Αυτό με το παζλ το προτείνεις για παιδικό δωμάτιο σε τοίχο που δεν τον καλύπτει τίποτα εξωτερικά;

Η προτείνεις αφίσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Puzzle γενικα ειναι κατι που δειχνει πολυ πιο ομορφο απο μια αφισα.βεβαια εξαρτατε ποση ορεξη εχει καποιος για να φτιαξει ενα Puzzle.Πχ στοσαλονι εχω ενα Puzzle 5000 κομματιων το οποιο μαρεσει να το βλεπω γιατι ειναι κατι που εφτιαξα εγω και ειναι και κατι ωραιο παρα ενα κομματι χαρτι(αφισα).

επισης προσωπικα παλι μαρεσει το Puzzle να μην ειναι σε κορνιζα /καδρο με γυαλι μπροστα αλλα μονο πανω σε λεπτο ξυλο και κρεμασμενο/βιδωμενο στον τοιχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού, σε οποιοδήποτε κατάστημα ψηφιακών εκτυπώσεων.

Να συμπληρωσω οτι (καποιοι ) εκτος απο χαρτι μπορουν να σου κανουν εκτυπωση σε καμβα, μουσαμα ,γυαλι , ξυλο κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμβάς, μουσαμάς, αυτοκόλλητα βινύλια, διάτρητα κλπ, δεν αποτελούν κάτι το εξεζητημένο για κατάστημα ψηφιακών εκτυπώσεων, απολύτως συνηθισμένα είναι. Ο μόνος περιορισμός ίσως είναι ως προς τα μεγέθη, δηλαδή κάποιο κατάστημα μπορεί να έχει 'ταπεινούς' plotter (για σχετικά μικρών διαστάσεων ρολά) για αυτά τα υλικά, ενώ άλλοι να έχουν τους μαουνο-plotter που λέω εγώ, που είναι ολόκληρα θηρία μηχανήματα και προφανώς πιο ακριβή αγορά / επένδυση για κάποιο κατάστημα.

 

(ετα: Αν μιλάμε για αυτοκόλλητα πάντως, έτσι κι αλλιώς και τις μαούνες να έχει κάποιος, εφόσον μιλάμε για τεράστια κάλυψη τοίχων ή τζαμιού, σε κομμάτια βγαίνουν και ενώνονται με overlap κατά την εφαρμογή / επικόλληση. Ακόμη και με μουσαμάδες κ.α. παίζει αυτό όπως είναι λογικό για τεράστιες διαστάσεις. Νομίζω ετσι κι αλλιώς δεν αφορά αυτό τον μέσο 'οικιακό' πελάτη, αυτά συνήθως πάνε πακέτο σε διακόσμηση / εφαρμογή μεγάλων επαγγελματικών χώρων. Το μέσο κατάστημα ψηφ.εκτυπώσεων έχει ένα νορμάλ προτεράκι /  μηχάνημα που στάνταρ καλύπτει την πλειονότητα των περιπτώσεων).

 

 

Γυαλί και ξύλο ναι, είναι άλλη ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Να ζωγραφίσει; Και να βγει ερασιτεχνικό αντιαισθητικό καραγκιοζιλίκι αν δεν πιάνει το χέρι σου, ναι.

Έχω απορία τι σε αποθάρρυνε ακριβώς με όσα έχουν αναφερθεί.

Το μόνο λογικό να σε αποθαρρύνει μεταξύ των εναλλακτικών, είναι το κόστος ανάλογα με το υλικό και την διάσταση που θα τυπώσει. Στην τελική, για μια αφίσα ρώτησε ο άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ζωγραφισει καποιος πρεπει να πιανει αρκετα το χερι του.εχω δει σχεδια στο χερι που ηταν αριστουργηματα αλλα αν δεν μπορει να το κανει ο ιδιος τοτε παμε τελειως σε αλλο κοστος πολυ πιο ακριβο απο εκτυπωση σε plitter.καποιος δεν ξερω αν ηταν ταπετσαρια ή αν το εκανε αυτος με κομμενες σελιδες ειχε καλυψει ολο τον τοιχο με σελιδες απο μικυ μαους.ωραιο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...