Προς το περιεχόμενο

ροδάκια αντοχής


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να φτιάξω μια βάση τροχήλατη για 2 ζαρτινιέρες που έχω οι οποίες μοιράζονται το ίδιο φυτό! Αλλά τα ροδάκια που θέλω να βάλω, αφενώς δεν θέλω να σκουριάζουν (θα είναι έξω σε συνθήκες βροχής κ ζέστης), αφετέρου θέλω να κυλούν άνετα στα πλακάκια του μπαλκονιού γιατί θα κουβαλούν μεγάλο βάρος.

Έχει κανείς να προτείνει ροδάκια που να είναι όμορφα αλλά και να κρατάνω όσο το δυνατόν χαμηλότερα σε ύψος πολύ την κατασκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν ενα σωρο ροδακια.Εγω στο επιπλο της tv εχω κατι μικρα ψιλοστρογγυλα πλαστικα με αλουμινενιο στρογγυλο καλυμα.Δεν μπορεις να φανταστεις τι βαρος εχει αυτο το επιπλο.Εξαλλου μοιραζεται το βαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρωτα αν ειναι ανοξειδωτα.Η παρε σκετα πλαστικα, χωρις καλυματα και φρου φρου.Η στην χειροτερη, αν θες να παιδευτεις κιολας , τριφτα και βαφτα αν σκουριασουν αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα ροδάκια που έχουν οι ντουλαπες και τα λοιπά έπιπλα -αποθηκευτικοί για μπαλκόνι- γαλβανιζέ κλπ  είναι η απάντηση ως προς την αντοχή.

Τώρα που θα τα βρεις και πόσο "χαμηλού προφίλ" δυστυχώς δεν ξέρω αλλά πάρε κάνα τηλέφωνο τέτοια μαγαζιά και ρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ζαρτ,εχουν θεσεις για ροδακια;ή θα κανεις εσυ;ειναι πλαστικες ;παρε μονο καρουλια ροδακια,καο βεργα σιδηροε για αξονα,στην καταλληλη διαμετρο,για να ψηλωσει η ζαρτ μονο οσο η ακτινα της ροδας.αλλιως πρεπει να πας σε μικροτερα ροδακια,που μαζι με την βαση τους ,θα γινονται ψηλοτερα.τομειονεκτιμα της προτασης μου,το οτι θα μετακινουνται μονο ως προς μια κατευθυνση,δλδ δεν θα στριβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την πρόταση αλλά δεν γίνεται να μετακινούνται οι ρόδες μόνο προς μια κατεύθυνση, το έχω κάνει και σε άλλη κατασκευή κ την έχω πατήσει!  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την πρόταση αλλά δεν γίνεται να μετακινούνται οι ρόδες μόνο προς μια κατεύθυνση, το έχω κάνει και σε άλλη κατασκευή κ την έχω πατήσει!  :-(

αναλογως την χρηση μπορει να μην υπαρχει προβλημα αμα δεν στριβουν αλλα μπορει και να υπαρχει.εξαρτατε ποσο βαρυ ειναι κατι ποσο θελει να το μετακινει συνεχεια κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...