Προς το περιεχόμενο

[CPU] AMD Ryzen 5 1600 ~225€ / 1500X ~200€ @AmazonFR [ΤΕΛΟΣ]


LF21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξανά σε προσφορά ο Ryzen 1600 και σε ακόμα χαμηλότερη τιμή!!

 

Στα 210€ τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά για Ελλάδα: https://www.amazon.fr/gp/product/B06XNRQHG4/

 

Skroutz από 241€ χωρίς τα μεταφορικά: http://www.skroutz.gr/s/11139197/AMD-Ryzen-5-1600.html

 

Ορμάτε όσοι ενδιαφέρεστε γιατί δεν νομίζω να παίξει καλύτερη τιμή στα κοντά και ιδικά από Ελλάδα!

 

Καθαρό κλέψιμο ! ΟΡΜΑΤΕΕΕΕΕ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο για τους primium του αμαζον? Το ειδα κ εγω χθες

 

Στην αρχή δεν ήθελε amazon prime, τώρα βλέπω παίζει ξανά προσφορά αλλά μόνο με prime. 

 

Πάντως όσοι δεν έχετε ενεργοποιήσει το prime ξανά, μπορείτε να το κάνετε χωρίς χρέωση καθώς το amazon δίνει 1 μήνα free trial. Οπότε το ενεργοποιείς, κάνεις την παραγγελία για τον Ryzen και μετά το απενεργοποιείς πάλι ώστε να μην γίνει η αυτόματη ανανέωση μετά τη λήξη του trial, η οποία είναι με χρέωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαινει 324ε τελικη και ο Ryzen 1700 τωρα, που ειναι η χαμηλοτερη τιμη του ever, αλλα δεν ειναι κατι εντυπωσιακο πιστευω

 

Οσον αφορα τον 1600, τον εχω ακομα σε αναμονη για παραδοση 12 Μαιου απο τοτε που τον εδινε 225ε, δε ξερω αν αξιζει για να γλιτωσω 15ε να ακυρωσω παραγγελια να κανω την ιστορια με το prime και να περιμενω και μεχρι Τελος Μαιου πχ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαινει 324ε τελικη και ο Ryzen 1700 τωρα, που ειναι η χαμηλοτερη τιμη του ever, αλλα δεν ειναι κατι εντυπωσιακο πιστευω

 

Οσον αφορα τον 1600, τον εχω ακομα σε αναμονη για παραδοση 12 Μαιου απο τοτε που τον εδινε 225ε, δε ξερω αν αξιζει για να γλιτωσω 15ε να ακυρωσω παραγγελια να κανω την ιστορια με το prime και να περιμενω και μεχρι Τελος Μαιου πχ....

 

 

Σκέψου πως μέχρι τέλος Μαίου ίσως πέσει κ άλλο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαινει 324ε τελικη και ο Ryzen 1700 τωρα, που ειναι η χαμηλοτερη τιμη του ever, αλλα δεν ειναι κατι εντυπωσιακο πιστευω

 

Οσον αφορα τον 1600, τον εχω ακομα σε αναμονη για παραδοση 12 Μαιου απο τοτε που τον εδινε 225ε, δε ξερω αν αξιζει για να γλιτωσω 15ε να ακυρωσω παραγγελια να κανω την ιστορια με το prime και να περιμενω και μεχρι Τελος Μαιου πχ....

 

Αν σου τον έχουν στείλει ήδη επικοινώνησε με το customer support και πες τους για την πτώση τιμής και από την στιγμή που δεν έχεις παραλάβει καν ζήτα ευγενικά να σου κάνουν refund την διαφορά. Θα σου επιστρέψουν την διαφορά σίγουρα και χωρίς πολλά πολλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου τον έχουν στείλει ήδη επικοινώνησε με το customer support και πες τους για την πτώση τιμής και από την στιγμή που δεν έχεις παραλάβει καν ζήτα ευγενικά να σου κάνουν refund την διαφορά. Θα σου επιστρέψουν την διαφορά σίγουρα και χωρίς πολλά πολλά ;)

 

δεν τον εχουν στειλει ακομα.... γι'αυτο σκεφτομαι το σεναριο ακυρωσης και καινουριας παραγγελιας. Κοιταζω τωρα μηπως χρειαζομαι και τιποτα αλλο αποκει να το βαλω στη νεα παραγγελια, θα αποτελουσε ενα κινητρο.

 

Γενικα θα βαριομουνα να περιμενω εξτρα 15 μερες, αλλα ειναι και οι g.skill που ειχαμε παρει και θα ερθουν αργοτερα οποτε δεν ειναι και οτι θα μπορω να το δουλεψω το cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τον εχουν στειλει ακομα.... γι'αυτο σκεφτομαι το σεναριο ακυρωσης και καινουριας παραγγελιας. Κοιταζω τωρα μηπως χρειαζομαι και τιποτα αλλο αποκει να το βαλω στη νεα παραγγελια, θα αποτελουσε ενα κινητρο.

 

Γενικα θα βαριομουνα να περιμενω εξτρα 15 μερες, αλλα ειναι και οι g.skill που ειχαμε παρει και θα ερθουν αργοτερα οποτε δεν ειναι και οτι θα μπορω να το δουλεψω το cpu

 

Ακύρωσε τότε και κάνε αυτό με το prime, τώρα βλέπω ότι γράφουν in stock: https://www.amazon.fr/gp/product/B06XNRQHG4/

 

Πιθανόν να σου τον στείλουν και γρηγορότερα με νέα παραγγελία, δοκίμασε το αξίζει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα σήμερα τον 1600. 

Η έκπληξη ήταν ότι ήρθε παρέα  το κιτακι της noctua που το περίμενα στα τέλη του μήνα....

 

 

Ευχαριστώ τον topic starter

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα τον r5 1600 sta 220 ευρώ από Ελλάδα (Χανιά) με 0 κόστος μεταφορικά. Νομίζω για Ελλάδα έκανα καλό ντιλ. 

Βέβαια δε ξέρω πότε θα τον έχω,αν και μου είπε χονδρικά σε 5-6 εργάσιμες.

Τον δούλεψε κανείς σας;; Έχω λιώσει στην αγωνία. Παρήγγειλα και τις g.skill trident z rgb 16g 3200MHz CL16. 

 

ΘA πάρω και τον SSD Samsung Sm961 στα 250 γίγα.

Δεν έχω καταλήξει στην μητρική. Την φαντάζομαι όμως με δυο pcieΧ16 3.0 (να δουλεύουν φουλ) και δυο Μ.2. με πρωτ.επικοινωνίας και στα 2 σλοτς pcie. Υπάρχει καμία ευκαιρία σε αυτά τα 2 (ssd &mb);;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...