Προς το περιεχόμενο

Πρακτική άσκηση και παράλληλη εργασια


tsavaimi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Εργάζομαι τον τελευταίο μηνα 4ωρη 5ημερη σε μια επιχείρηση και απο Οκτώβρη θα ξεκινήσω πρακτική απο το ΤΕΙ που ειμαι. Θα ήθελα να ρωτήσω, μπορώ να τα κανω και τα δύο ταυτόχρονα; Ρωτησα στη γραμματεία της σχολής μου αλλα κλασικά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι κάνεις στη μία δουλειά και την άλλη δεν αφορά ούτε τη μία ούτε την άλλη, αρκεί όπως είπα να μη συμπίπτουν τα ωράρια, εκεί υποχρεωτικά θα πρέπει να αφήσεις την εργασία σου για χάρη της πρακτικής που είναι υποχρεωτική για να πάρεις πτυχίο 

 

οπότε συνεχίζεις κανονικά στη δουλειά που έχεις και πας στη πρακτική σου με τα χαρτιά από τη σχολή σου. λογικά αφού είσαι από τει τα αναλαμβάνει όλα ουσιαστικά η σχολή σου και ο εργοδότης της πρακτικής θα σου δίνει από τη μεριά του ένα μικρό ποσό αν θυμάμαι σωστά (τα γράφει αναλυτικά η σύμβαση από τη σχολή σου) 

 

όχι δε βρίσκω το λόγο να κάνεις κάτι εξτρά σε σχέση με τους άλλους συμφοιτητές σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία! Ευχαριστώ πολυ!!!

 

το τι κάνεις στη μία δουλειά και την άλλη δεν αφορά ούτε τη μία ούτε την άλλη, αρκεί όπως είπα να μη συμπίπτουν τα ωράρια, εκεί υποχρεωτικά θα πρέπει να αφήσεις την εργασία σου για χάρη της πρακτικής που είναι υποχρεωτική για να πάρεις πτυχίο

 

οπότε συνεχίζεις κανονικά στη δουλειά που έχεις και πας στη πρακτική σου με τα χαρτιά από τη σχολή σου. λογικά αφού είσαι από τει τα αναλαμβάνει όλα ουσιαστικά η σχολή σου και ο εργοδότης της πρακτικής θα σου δίνει από τη μεριά του ένα μικρό ποσό αν θυμάμαι σωστά (τα γράφει αναλυτικά η σύμβαση από τη σχολή σου)

 

όχι δε βρίσκω το λόγο να κάνεις κάτι εξτρά σε σχέση με τους άλλους συμφοιτητές σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...