Προς το περιεχόμενο

Απορια με tracking! Είναι τελωνείο;;


Nikos017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμενα το ανοιξανε , 

ετσι απο περιέργεια ενημερωσε τι εγινε οταν παραλαβεις

Έγινε φίλε! Να σου πω. Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3 ευρω το πληρώνεις για τα ΕΛΤΑ, όσα δέματα/φάκελοι έχουν μπει υεδ χωρίς να πληρώσω τελωνείο, δίνω το 3 ευρώ στον ταχυδρόμο.με απόδειξη.δεν ξέρω εάν το έχουν κάνει ταρίφα οι ελτατζηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 3 ευρω τα πλήρωνα και γω καποτε σε ΟΛΑ τα δεματα εκτος ΕΕ και καπου το 2010-11  αν θυμάμαι καλα σταματησανε ξαφνικα να μου το ζητανε

τοτε το θεωρουσα δεδομενο και φυσιολογικο δε με ενοιαξε ποτε να ρωτησω τι ειναι τα 3 ευρω γτ θεωρουσα θα ειναι απο παντα ετσι

μαλλον το ξαναφερανε στην επιφάνεια γιατι θα εχουν ελλείμματα 

 

βρηκα αυτό 

 

"Τα τέλη που προβλέπονται στον ισχύοντα τιµοκατάλογο των ΕΛΤΑ είναι: • «Τέλος εκτελωνισµού»: 3 ευρώ για αντικείµενα επιστολικού ταχυδροµείου από χώρες εκτός ΕΕ, τα οποία προσκοµίστηκαν από τα ΕΛΤΑ ΑΕ στις τελωνειακές αρχές για σχετικό έλεγχο και διαπιστώθηκε ότι δεν περιέχουν αντικείµενα που επισύρουν δασµοφορολογικές επιβαρύνσεις και χαρακτηρίστηκαν από τις τελωνειακές αρχές ως «τελωνειακά ελεύθερα»."

 

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/EETT/Consumer/Postal/Responsib/postalfees.pdf

 

βεβαια αν δε το ζηταγανε τοσο καιρο και ισχυε απο παντα ειμαστε βλαμενο κρατος.

 

απο την αλλη εγω τωρα δε πληρωσα που παρελαβα και το δεμα ελενχτηκε αρα περασε τελωνιο (?!) (

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

ITEM UNLOADED

 

μαλλον ζουμε σε βλαμενο κρατος και ο καθε υπαλληλος κανει κ χρεωνει οτι θελει οποτε θελει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo 2010-11 δεν είχα πληρώσει ποτέ για δέμα εκτός ΕΕ και γενικά ποτέ δεν έχω πληρώσει για δέμα κερατιάτικα τελωνείου.

δεν έχω κάνει και λίγες αγορές

αν εφαρμοστεί αυτό με τα 3€ σε κάθε πακέτο.. θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...