Προς το περιεχόμενο

Αγορά Εκπτωτικής Κάρτας


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καλησπέρα παιδιά θέλω την γνώμη σας.

 

Υπάρχει μια εταιρεία στην Θεσσαλονίκη που πουλάει μια εκπτωτική κάρτα για αγορές σε επιχειρήσεις με τις οποίες συνεργάζεται. Δεν κοστίζει πολύ. Η εκπτώσεις ανάλογα την επιχείρηση είναι απο 5% έως 20% με απεριόριστη χρήση για ένα χρόνο.

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν πιστεύετε οτι αξίζει κανείς να αγοράσει μια τέτοια κάρτα.

 

Έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεν κοστιζει πολύ και τα ποσά εκπτώσεων ειναι σχετικα.

Π.χ. αν πληρώνω 50 ευρω συνδρομη και μου κάνει έκπτωση 5% στον Μήτσο το Λαστιχα (ενω οι τιμές του ειναι 20% πάνω απο το μεσο όρο), τοτε δε συμφέρει. 

 

Κάτι αντιστοιχο ειχε βγάλει και η lyoness αλλά το κολπο ήταν να βάλεις και αλλους στην πυραμιδα. 

 

Γράψε ονονομα εταιρείας και δωσε και το site. Αν δεν εχει site, ειναι αρπαχτή, μη δώσεις λεφτα.

 

Επσης πες του να στη δώσει δωρεάν και θα του δώσεις τα λεφτά στις πρώτες αγορές που θα κάνεις και θα σε συμφέρουν. Εκεί δες πως θα κάνει πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η lyoness που λες είναι επιστροφή χρημάτων, αυτό που λέω είναι κάτι άλλο.

 

isay δεν είναι πυραμίδα είναι κανονική εταιρία η κάρτα ονομάζεται stouk (stouk.gr)...ένα άλλο παράδειγμα είναι η ευρωπαϊκή κάρτα νέων ή η κάρτα απο το αθηνόραμα κλαμπ.

 

Με βάση αυτά τα παραδείγματα τι πιστεύεις.

 

Πιστεύω οτι για 10 ευρώ παράδειγμα τον χρόνο αξίζει κατι ειδικά αν περιλαμβάνει κουρεία καταστήματα ενδυμάτων..Ιδανικό θα είναι να υπάρχουν τα μεγάλα καταστήματα φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξέτασε ποια μαγαζιά περιλαμβάνει, και με τι όρους / προσφορές στο καθένα.

 

Είχα πάρει μία τέτοια κάρτα στη ζωή μου (FirstClub - 5€ one-time fee) η οποία πέραν των εκπτώσεων συνοδευόταν και από... 5€ κουπόνια για free καφέ στο Γρηγόρη, τον οποίο τιμάω σχεδόν καθημερινά. Ε, να μου δίναν κι άλλη ξέρω 'γω, έχω -30% στον καφέ σταθερά, ενώ πρακτικά δε κόστισε απολύτως τίποτα.

 

Στις υπόλοιπες που μου 'χουν προτείνει, έχω απαντήσει nah / nein / όι, μιας και απλά δεν άξιζαν, με βάση τις αγορές που κάνω, τα καταστήματα που προτιμώ, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η lyoness που λες είναι επιστροφή χρημάτων, αυτό που λέω είναι κάτι άλλο.

 

isay δεν είναι πυραμίδα είναι κανονική εταιρία η κάρτα ονομάζεται stouk (stouk.gr)...ένα άλλο παράδειγμα είναι η ευρωπαϊκή κάρτα νέων ή η κάρτα απο το αθηνόραμα κλαμπ.

 

Με βάση αυτά τα παραδείγματα τι πιστεύεις.

 

Πιστεύω οτι για 10 ευρώ παράδειγμα τον χρόνο αξίζει κατι ειδικά αν περιλαμβάνει κουρεία καταστήματα ενδυμάτων..Ιδανικό θα είναι να υπάρχουν τα μεγάλα καταστήματα φυσικά

 

Είδα το site

 

Καταρχή με χαλάει που στην επικοινωνία εχει μονο email και ενα κινητό τηλεφωνο. Απο οτι φαινεται είναι πίσω απο την εταιρεία AΘΛΗΤΙΚΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΑ ΙΚΕ

 

Είδα με ποια μαγαζιά συνεργάζονται και τι εκπτώσεις παρέχουν. Καταρχήν σε διαβεβαιώ οτι μεγάλα καταστήματα δεν θα μπουν και αν γίνει αυτό θα αργήσει να γίνει. Τα υπολοιπα μαγαζιά ειναι μικρά.

 

η κάρτα κοστίζει 11 ευρω με μεταφορικά (το ποσό ειναι ´οντως χαμηλό) αλλά αν ζεις εκτος Σαλονίκης (οπως εγώ) ή αν δεν εισαι πελάτης/επισκέπτης στα μαγαζιά που συνεργάζονται τοτε ειναι άτοπο να πάρεις την κάρτα. Επισης δεν αναφέρει τιποτα για τη διαδικασία της έκπτωσης και εμενα δεν μου αρέσει. Δηλαδή πας στο Χ μαγαζί, ψωνιζεις, δειχνεις την κάρτα και παιρνεις έκπτωση ή πρεπει να εχει κανονιστεί απο πριν; (τυχαιο παραδειγμα) Βεβαια αυτο λύνεται με ενα τηλεφωνο σε καποιο απο τα μαγαζια ως τυχαιος πελατης

 

Με δυο λογια ΚΡΙΝΕ εσυ αν ψωνιζεις απο τα μαγαζιά που προσφέρει η κάρτα και αν θα βγάλεις κάποιο κέρδος μεσα στο έτος. Αν ναι προχώρα το, αν οχι (η δεν εισαι σιγουρος, μην ασχολείσαι).

 

Εγώ θα σου πω και το αλλο. Δες ποια μαγαζιά εχει και αν ποτέ θες να ψωνισεις, τοτε βγάλε την κάρτα, δηλαδή να εχεις σιγουρη αποσβεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θέλω την γνώμη σας.

 

Υπάρχει μια εταιρεία στην Θεσσαλονίκη που πουλάει μια εκπτωτική κάρτα για αγορές σε επιχειρήσεις με τις οποίες συνεργάζεται. Δεν κοστίζει πολύ. Η εκπτώσεις ανάλογα την επιχείρηση είναι απο 5% έως 20% με απεριόριστη χρήση για ένα χρόνο.

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν πιστεύετε οτι αξίζει κανείς να αγοράσει μια τέτοια κάρτα.

 

Έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία;

Κοιτά εγώ προσωπικά έχω την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων με 10€ αν είσαι από 13-30 χρόνον την παίρνεις άνετα και έχει καλές προσφορές δες Link.png Site: εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε ευχαριστώ Μikelpcpro_GR...Η γυναίκα μου την έχει και της είναι πολύ χρήσιμη έχει μια προσφορά που βόλεψε με την cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ Μikelpcpro_GR...Η γυναίκα μου την έχει και της είναι πολύ χρήσιμη έχει μια προσφορά που βόλεψε με την cosmote

Είναι καλή και έχει και πρόσφορα για vodafone cu την έχω και εγώ αν και δεν την χρησιμοποιώ πολύ με έχει βολέψει με της προσφορές της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βασικα αξιζει τερμα, 30% στο silenzio μονο απο εκει μπορεις να βγαλεις τα λεφτα, πινεις και ενα ποτο στη ρεμβη και εκανες αποσβεση.

Ωραίος ...λέει τιποτα το silenzio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...