Προς το περιεχόμενο

υπεύθυνη δήλωση-εξουσιοδότηση


Mikelpcpro_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα θέλω να κάνω μια ερώτηση επειδή η μητέρα μου ήθελε να παραλάβει κάποια λεφτά από επίδομα από το ταχυδρομείο αλλά λόγο προβλημάτων υγείας δεν θα μπορέσει να πάει η ίδια και θα πάω εγώ για εκείνην από που μπορούμε όμως να πάρουμε υπεύθυνη δήλωση για να πάω μετά στα ελτά και να τους την δώσω στα κεπ υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την υπεύθυνη δήλωση σαν έντυπο τη βρίσκεις και στο ινερνετ και την εκτυπώνεις, αλλιώς θα έχουν και στα κεπ

 

το θέμα είναι αν η μητέρα σου είναι σε θέση να πάει στο κεπ να της βεβαιώσουν το γνήσιο της υπογραφής, κινείται; σε περιπτώσεις που δεν μπορούν να μετακινηθούν έχω ακούσει να έρχονται αστυνομικοί στο σπίτι για να επικυρώσουν τη βεβαίωση 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξουσιοδοτηση πρεπει να εχει γνησιο της υπογραφης απο ΚΕΠ ή απο αστυνομια. Πρεπει λοιπον η μητερα σου να υπογραψει μπροστα τους. Επομενως το προβλημα παραμενει. Θα προτεινα ενα τηλεφωνο στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου να ρωτησεις τι προβλεπεται για τετοιες περιπτωσεις.

 

edit με προλαβε ο logistoulis που απαντησε πληρεστερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εχω μυλήσει και με τα ελτα και λένε η υπεύθυνη δήλωση πρέπει να είναι θεωρημένη από δημόσια αρχή και να γράφει αριθμό λογαριασμού και το πόσο η μητέρα μου ναι μπορεί να κινηθεί και τα κεπ είναι κοντά 


Η εξουσιοδοτηση πρεπει να εχει γνησιο της υπογραφης απο ΚΕΠ ή απο αστυνομια. Πρεπει λοιπον η μητερα σου να υπογραψει μπροστα τους. Επομενως το προβλημα παραμενει. Θα προτεινα ενα τηλεφωνο στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου να ρωτησεις τι προβλεπεται για τετοιες περιπτωσεις.

edit με προλαβε ο logistoulis που απαντησε πληρεστερα

στα κεπ μπορεί να πάμε γιατί είναι και κοντά οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είχα πετύχει ένα κουφό σε ένα (πρώην) ΚΕΠ της Πάτρας. Μια κοπέλα είχε έρθει μόνη της με το χαρτί της εξουσιοδότησης ήδη υπογεγραμμένο από τη μάνα της και ο υπάλληλος της το θεώρησε. Απλά την κοίταξε καλά στα μάτια και της είπε εμπιστευτικά ότι κανονικά δεν έπρεπε να το κάνει και να το έχει υπόψην της την επόμενη φορά. Φορ φακς σέικ… :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα, έπρεπε να μου κάνει και μένα εξουσιοδότηση η μάνα μου και η οποία λόγω υγείας δεν μπορούσε να πάει σε ΚΕΠ κτλ.

Ήρθε η δημοτική αστυνομία σπίτι για το γνήσιο της υπογραφής. Τουλάχιστον στην περιπτωσή μου (δήμος Αθηναίων), κάλεσα τα γραφεία της δημοτικής αστυνομίας και στέλνουν κάποιον μετά απο 2 - 3 εργάσιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...