Προς το περιεχόμενο

Deutsche Bank: Το επετειακό iPhone με οθόνη OLED θα καθυστερήσει μέχρι του χρόνου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται ότι η Samsung μπορεί να αυξήσει παραγωγή (ίσως με άλλο εργοστάσιο) αλλά το θέμα είναι ότι η Apple αποφάσισε να βάλει OLED μόλις πρόσφατα. 

 

Τώρα όσο αναφορά στο να κόψει τις OLED από τα Galaxy για να βάλει στα iPhone δεν νομίζω ότι θα ήταν λογικό να έπαιρνε τέτοιο ρίσκο γιατί..... ας μη ξεχνάμε ότι πρέπει να πουλήσει και κανένα Galaxy. Και η οθόνη ήταν πάντα το main selling point της σειράς.

 

Όλα είναι θέμα χρημάτων. Εάν το GS8 αναμενόταν να της αποφέρει $15 bn, ενώ η πώληση των OLED στην Apple $17,5 bn, μια χαρά θα κυκλοφορούσε GS8 με Super LCD (όπως έχει ξανακάνει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γι'αυτό το είχες jb για να τα έχεις όλα τσάμπα... :P Τις εφαρμογές που μας ενδιαφέρουν και τις χρησιμοποιούμε, σαφώς και τις πληρώνουμε. 

 

Α ημουν ο μοναδικος που το ειχα  jb για να εχω εφαρμογες απο τον θειο.

Ολοι οι αλλοι το ειχαν για να εχουν προσβαση στον πυρηνα του ios

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θυμαμαι οταν ειχα iphone με jb ολα τζαμπα τα ειχα οπως και οι 9 στους 10 τωρα τι εχει γινει τελος το τζαμπα η την εχετε δει ολοι large και πλερωνετε;

 

Τι να σου πω, προσωπικά με αφήνει αδιάφορο το "όλα τσάμπα".

Αν κρίνω ότι κάτι μου αρέσει/χρειάζεται δεν διστάζω να το πληρώσω. Αν όχι, προσπερνάω. Δεν έχω ξοδέψει δα και περιουσία.

 

Τι είχες τσάμπα με το jb? Σπασμένες εφαρμογές? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ίδιο λόγο που είχες iPhone με j/b, πλέον έχεις Android: δίνεις μεγαλύτερη σημασία στο "τζάμπα".

 

Κάποιους άλλους δε μας απασχολεί τόσο η τιμή, όσο το να έχουμε υπηρεσίες και εφαρμογές που μας ικανοποιούν και κάνουν τη ζωή μας ευκολότερη. Γι αυτό το λόγο σ' εμάς παραμένει ελκυστικό το "κλειστό" iOS, ενώ η πειρατία στις περισσότερες περιπτώσεις μας αφήνει αδιάφορους.

Πηγα για την μεγαλυτερη οθονη επειδη εχω αντρικα χερια και ακομα και οι 5.5 ιντσες ειναι μικρες για μενα. Ακομα γελαω με την εξυπναδα πως οι 4 ιντσες ειναι ιδανικες για το ανθρωπινο χερι.

Πηγα γιατι με πολυ λιγοτερα λεφτα κανω την δουλεια μου.

Πηγα γιατι θελω να το συνδεω με υπολογιστη χωρις να εχω itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες προχθές Τιμ Κουκ : πέφτουν οι πωλήσεις εξαιτίας του hype για το 8

Σήμερα οι εφημερίδες : Θα αργήσει η κυκλοφορία του 8...

 

Καταναλωτή ξύπνα!!!

Σε όλο το φάσμα της μαζικότητας τα ίδια συμβαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα χρημάτων. Εάν το GS8 αναμενόταν να της αποφέρει $15 bn, ενώ η πώληση των OLED στην Apple $17,5 bn, μια χαρά θα κυκλοφορούσε GS8 με Super LCD (όπως έχει ξανακάνει). 

 

Προφανώς όμως δεν βγήκαν τελικά αυτά τα νούμερα και κυκλοφορεί το S8 με οθόνη καινούργιας μάλιστα γενιάς (Deep Red, hdr10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Α ημουν ο μοναδικος που το ειχα  jb για να εχω εφαρμογες απο τον θειο.

Ολοι οι αλλοι το ειχαν για να εχουν προσβαση στον πυρηνα του ios

 

:P

 

Μην το παίρνεις προσωπικά. Γενικότερα αυτός είναι ο πρώτος λόγος για να κάνει κάποιος jb και μετά ακολουθούν οι υπόλοιπες τροποποιήσεις που μπορείς να κάνεις. Στον πυρήνα βασικά δεν έχει κανείς πρόσβαση. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μόνο που παραδέχομαι την Apple είναι ότι το χρυσοπληρώνεις αλλά όταν θέλεις να το πουλήσεις δεν χάνεις πολλά λεφτά... Σε ένα χρόνο από τώρα δείτε πόσο θα έχει το Samsung s8 .. Τώρα έχω ένα Mi max εκεί πια καταλαβαίνεις ότι απλά μας κλέβουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι αλλοι το ειχαν για να εχουν προσβαση στον πυρηνα του ios

 

 

Ναι. Σίγουρα γι αυτό έκαναν jb... Όπως και οι χρήστες στο Android κάθε μέρα με τον πυρήνα του ασχολούνται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι. Σίγουρα γι αυτό έκαναν jb... Όπως και οι χρήστες στο Android κάθε μέρα με τον πυρήνα του ασχολούνται.

 

Και στις android συσκευές που είχα/έχω, ποτέ δεν τις "σκάλισα" παίζοντας με root access κλπ. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ  μια root-αρισμένη συσκευή την οποία χρησιμοποιώ για πρόσβαση σε σημαντικά αρχεία της δουλειάς μου, άλλα προσωπικά αρχεία και πληροφορίες, υπηρεσίες web banking κλπ. Είναι σα να αφήσω την πόρτα του σπιτιού μου ανοιχτή αλλά ταυτόχρονα να λέω "έλα μωρέ, δεν ανησυχώ για το αν θα μπει κάποιος κακός μέσα, μιας και μπορώ να ξεχωρίζω και να εμπιστεύομαι τους άλλους από τις ...φάτσες τους"! :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχουμε αναφορές παράδοσης στα sms και αποστολή αρχείων με bt :P

Μην κοροϊδεύεις Billdano άμα δεν στείλω εγώ τουλάχιστον μια φορά την μέρα Ringtone του παντέλου δεν θα πάει καλά η μέρα μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ημουν ο μοναδικος που το ειχα  jb για να εχω εφαρμογες απο τον θειο.

Ολοι οι αλλοι το ειχαν για να εχουν προσβαση στον πυρηνα του ios

 

:P

Εγώ που έχω JB στο iOS 10.2 και πληρώνω τις εφαρμογές μου είμαι μ..ς; Η απλά κάνω σωστή χρήση του Jailbreak και παραμετροποιώ το ΛΣ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις android συσκευές που είχα/έχω, ποτέ δεν τις "σκάλισα" παίζοντας με root access κλπ. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ μια root-αρισμένη συσκευή την οποία χρησιμοποιώ για πρόσβαση σε σημαντικά αρχεία της δουλειάς μου, άλλα προσωπικά αρχεία και πληροφορίες, υπηρεσίες web banking κλπ. Είναι σα να αφήσω την πόρτα του σπιτιού μου ανοιχτή αλλά ταυτόχρονα να λέω "έλα μωρέ, δεν ανησυχώ για το αν θα μπει κάποιος κακός μέσα, μιας και μπορώ να ξεχωρίζω και να εμπιστεύομαι τους άλλους από τις ...φάτσες τους"! :)

Τώρα κλασικά θα σου απαντήσουν για τις φωτογραφίες της Τζένιφερ και από κει θα βγει το συμπέρασμα ότι το Android είναι πιο ασφαλές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω απο τον δικο μου κοινωνικο και επαγγελματικο περιγυρο στο εξωτερικο και στο εσωτερικο   δεν ξερω ουτε εναν να εχει jb  κατι που για μενα ετσι και αλλιως ειναι  ακατανοητο  και παραλογο .


 

 

 

Γενικά νομίζω ότι οι περισσότεροι που παρακαλούν για "ανοιχτό" λειτουργικό είναι επειδή έχουν στο μυαλό τους κάτι τέτοιο:

Ανοιχτό = Τσάμπα

Κλειστό = Πληρωμή

Αυτο ακριβως .Και εκει εγκειται η μεγαλυτερη διαφορα  μεταξυ χρηστων android kai  ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοροϊδεύεις Billdano άμα δεν στείλω εγώ τουλάχιστον μια φορά την μέρα Ringtone του παντέλου δεν θα πάει καλά η μέρα μου.

Κι εγώ αυτή την περίοδο με Android παιδιά έχω τρελαθεί λέμε να μοιράζω φωτό με bt... Ακόμα και σε άγνωστα άτομα στο δρόμο. Πω πω τι κάνει η πρόσβαση στον πυρήνα! Αυτό Ήταν, δεν γυρίζω ποτέ πίσω! Τρομερή ελευθερία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...