Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα Επιμόρφωσης για Λογισμικά - ΕΚΠΑ


Gilmaru

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΕΚΠΑ έχει κάποια προγράμματα που σχετίζονται με εκμάθηση συγκεκριμένων λογισμικών πακέτων.

 

https://elearn.elke.uoa.gr/prog_ep_lo_pa.html

 

Θα ήθελα πολύ την άποψη όσων είναι σχετικοί με τομείς που αφορούν τα λογισμικά αυτά σε σχέση με την χρησιμότητά τους στην αγορά εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μιλήσω μόνο για αυτά της λογιστικής και της μισθοδοσίας, μιας και σε αυτά έχω εμπειρία. 

Χρήσιμα είναι, εάν και εφόσον είσαι  κάπως σχετικός με τον τομέα. Το να πας να μάθεις απλά το λογιστικό πρόγραμμα χωρίς να ξέρεις βασική λογιστική, δεν λέει απολύτως τίποτα..  ;)

Εκτός και εάν σε μαθαίνουν και λογιστική μαζί.

 

Εαν η απορία σου είναι αν αξίζει γενικά αυτό το elearning του Καποδιστριακου, θα σου πω έχοντας κάνει 2 προγράμματα παλία. Κάνεις δεν θα εντυπωσιαστεί. Θα μάθεις 3-4 πραγματάκια (όπως θα μάθεις και σε coursera πχ.), αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχω γνωρίσει κανένα μεχρι στιγμής που η πιστοποίηση αυτή να έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο να βρει δουλεία.  

 

edit: είναι λιγαααααάκι ακριβά τα προγράμματα αυτα δεδομένης της οικ. κατάστασης; ή μου φαίνεται;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου μαθαινουν τα προγραμματα που τους κάνανε προσφορα. Η αγορά πάντως, τουλάχιστον στα λογιστικα γραφεια, κινειται με EpsilonNet. Αλλα οπως ειπε και ο συμφορουμιτης απο πανω πρεπει να εχεις και μια ιδέα γενικοτερα για το πως βγαινει μια μισθοδοσια πχ... για να εχεις ιδεα και τι πατας στο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...