Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα ΕΛΤΑ - Λάθος παράδοση συστημένου


konv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα στα ΕΛΤΑ να παραλάβω συστημένο δεματάκι από ebay και μου είπαν το παραλάβατε πριν 2 ημέρες.

 

Τους ζήτησα να δω την υπογραφή στην παραλαβή και τελικά μετά από ώρα διαπίστωσαν ότι το είχαν παραδώσει σε κάποιον άλλον που έμοιαζε το επίθετό του με το δικό μου.

 

Μου ζήτησαν το κινητό και μου είπαν θα με καλέσουν σε 2 ημέρες.

 

Ποια είναι τα δικαιώματα μου; Μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή εφόσον έχει ανοιχτεί το δέμα; Πως μπορώ να αποδείξω ότι έκαναν λάθος στην παράδοση αν το παραλάβω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συστημένο κρατάνε αριθμό ταυτότητας ο οποίος δε θα είναι ο δικός σου. Θα πρέπει να κάνεις μια αναφορά στον προϊστάμενο του καταστήματος. Πιστεύω όμως ότι είσαι σε επαρχία και γνωρίζεστε μεταξύ σας, οπότε λογικά θα πάρεις το δέμα σου πίσω εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι τα δικαιώματα μου στην περίπτωση που το παραλάβω και είναι χρησιμοποιημένο και ανοιγμένο το δέμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικαιώματα σου πλεον εχουν να κάνουν αποκλειστικά με τα ελτα, κάνεις αίτημα και περιμένεις να σου απαντήσουν για τα περαιτέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και ο άλλος που πήρε δέμα το δέμα από το ebay. Το έντυπο που είναι τυπωμένο έγραφε τα σωστά στοιχεία. Εκτός αν έχει πρεσβυωπία και το ανακάλυψε στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...