Προς το περιεχόμενο

Χάπια καφείνης, πού.


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει περίπτωση να βρω χάπια καφείνης σε μαγαζί στην Αθήνα; Έχω ρίξει αρκετό ψάξιμο στο net και το μόνο συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι ότι δεν είναι και τόσο εύκολο. Ξέρω ότι παίζουν παυσίπονα με 65 mg καφείνης αλλά το να πίνω αυτά δεν είναι και τόσο σωστό σαν κίνηση για διάφορους λόγους. Θα θελα κάτι με 150-200 mg καφείνης τουλάχιστον, και η μόνη λύση μου φαίνεται η παραγγελία από εξωτερικό προς το παρόν.

 

Όποτε για να μην μπλέκω με ελτά και τις καθυστερήσεις τους είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια και να ρωτήσω εδώ. Υπάρχει περίπτωση να βρω σε κανένα μαγαζί για γυμναστηριάκηδες πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά στο myprotein.gr δεν μπορώ να βρω το προιόν που λες.

Μήπως δεν πωλείται πια; Μπορείς να μου στείλεις λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ειναι , με 10,99 έχει 200x200mg που θα σου κρατήσουν πολύ καιρό 

έχει μεταφορικά αλλα νομίζω σαν πρώτη παραγγελία βάζεις κουπόνι κ δεν πληρώνεις μεταφορικά (θα στο βγάλει όταν φτιάξεις account με το email σου για να κάνεις παραγγελία). 
Η αποστολή γίνεται συνήθως γρήγορα, μ έχει τύχει να παραγγείλω Δευτέρα πρωί και να μου έρθουν Τετάρτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω - εχουν επιδραση;

 

Ειχα παρει κάτι συσκευασίες της Bayer απο αγγλια (σε σουπερ μαρκετ/φαρμακειο αεροδρομιου) και δε μου εκαναν τίποτα.

 

Μια φιλη που σπουδαζε παλιότερα αγγλια μου ελεγε οτι μονο την εριχναν, για καποιο λόγο.

 

Ελλαδα σε κλασικα φαρμακεια ειχα βρει μονο καποιες τσιχλες με λιγη καφεΐνη αλλα και αυτες δεν πολυβοηθουσαν.

 

Τα δισκια καφεΐνης στα συμπληρωματα (πχ αυτα που αναφερει ο Νίκος) τα εμπιστευεστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω - εχουν επιδραση;

 

Ειχα παρει κάτι συσκευασίες της Bayer απο αγγλια (σε σουπερ μαρκετ/φαρμακειο αεροδρομιου) και δε μου εκαναν τίποτα.

 

Μια φιλη που σπουδαζε παλιότερα αγγλια μου ελεγε οτι μονο την εριχναν, για καποιο λόγο.

 

Ελλαδα σε κλασικα φαρμακεια ειχα βρει μονο καποιες τσιχλες με λιγη καφεΐνη αλλα και αυτες δεν πολυβοηθουσαν.

 

Τα δισκια καφεΐνης στα συμπληρωματα (πχ αυτα που αναφερει ο Νίκος) τα εμπιστευεστε;

Είναι αναλόγως τον οργανισμό

Εγώ είχα πάρει πριν έναν χρόνο.εκανε δουλεια δηλαδή θυμάμαι οι προπονήσεις ήταν πιο δυνατές,την πρώτη φορά την πάτησα και τα είχα πάρει και αργά το απόγευμα με αποτέλεσμα το βραδυ να μην κλείσω μάτι.Τωρα που έχει περάσει ένας χρόνος γιατί πίνω καφέ κάθε μέρα αναγκαστικά χρειάζομαι περισσότερα μγ καφεΐνη

 

Όλα αυτά πρέπει να τα σταματάς ένα διάστημα για να μην αποκτήσεις ανοσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά,ο οργανισμός συνηθίζει ΚΑΘΕ ουσία με αποτέλεσμα να χρειάζεται όλο και μεγαλύτερη δοσολογία με το πέρασμα του χρόνου για να πετύχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

IMHO κοιμήσου όταν νυστάζεις,ξέρω ότι η νυχτερινή εργασία είναι αφύσικη και με αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία αλλά η καφεΐνη (πως γράφεται αυτή η λέξη χωρίς τον ορθογράφο;  )δε βοηθά στο να λειτουργεί κανείς σωστά,είναι σίγουρο ότι θα κάνεις λάθη σε ότι κάνεις με τη βοήθειά της (το είδα σε πείραμα σε εκπομπή στη NOVA).

Λειτουργεί καλύτερα ο εγκέφαλος χωρίς τη καφεΐνη γιατί έχει περενέργειες.

481171_144914898996681_1672731324_n.jpeg

 

https://www.caffeineinformer.com/harmful-effects-of-caffeine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερει για φυσικο φυτικο προιον, με υψηλη περιεκτικοτητα σε καφεινη, δες για σκονη/καψουλες γκουαρανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...