Προς το περιεχόμενο

Προβλημα ολικης επιστροφης χρηματων απο Visionstudio.


kalidor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θα ηθελα να μοιραστω το τι αντιμετωπιζω αυτο το διαστημα....

 

Εκανα μια παραγγελια στις 27/4/2017 απο το Visionstudio της Θεσσαλονικης.Παραγγειλα μια MSI Gtx 1080 Gaming X την οποια δεν ειχε διαθεσιμη αλλα ειχε απο 2-10 ημερες παραδοση.Επειδη ηθελα να την αγορασω με πιστωτικη καρτα πηρα τηλεφωνο πριν την *κλεισω*και ενημερωσα οτι ηθελα να την πληρωσω μεσω πιστωτικης με δοσεις.Οκ μου ειπαν....δεν υπαρχει προβλημα.

Ολα καλα η παραγγελια εγινε και περιμενω να μου ερθει.Διχως ενημερωση ξαναπερνω τηλ την 9η ημερα και ρωταω για την εξελιξη της παραγγελιας.Κοιτανε οτι οντως ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ το ποσο αλλα δεν ειχε ερθει ακομη και θα αργουσε τουλαχιστον αλλες 10 ημερες...δεν εχει ο προμηθευτης του καθολου stock την συγκεκριμενη καρτα γραφικων.

Τοτε τους λεω για ακυρωση.....συγγνωμη κ.τ.λ μου λενε και συνεχιζετε η ταλαιπωρια.

 

Εφοσον εγινε ακυρωση παραγγελιας (εκαναν refund απο το καταστημα) και περιμενω να ξαναπιστωθουν τα λεφτα στον λογαριασμο μου,διαπιστωσα οτι μπηκαν μονο 40 ευρω!!!!

Σε ξανατηλεφωνημα μου για διευκρινησεις μου απαντησαν οτι.....

Εφοσον εγινε η παραγγελια σας μεσω πιστωτικης καρτας σε 18 δοσεις,θα επιστραφη το παραπανω ποσο παλι σε δοσεις στον λογαριασμο σας...ΣΟΚ και δεος με την ειδηση αυτη..

 

Ρε παιδια λεω...εσεις δεν πηρατε ΟΛΟ το ποσο?Γιατι εγω εφοδον ακυρωσα παραγγελια απο δικια σας ευθυνη(ελλειψη προιοντος) δεν μου επιστρεφετε ΟΛΑ τα χρηματα πισω??

 

Ειναι θεμα της Τραπεζας...απαντανε.Δηλαδη λεω...αγορασα την καρτα 600+80 ευρω λογω δοσεων εφοσον πληρωθηκατε ΚΑΝΟΝΙΚΑ τα ξαναεπιστρεψατε πισω στην Τραπεζα σας,και αυτη με την σειρα της μου τα επιστρεφει σε 18 μηνες????

 

Ναι...παιρνω την Τραπεζα και ρωταω...ειναι θεμα του εμπορου..μου λενε....

 

ΕΕΕεεεεεαντε ΓΑ@@@@ΜΜΘΗΦΛΦΚΗΩΨΩΜΧΩΗΓΦΓΗ........

 

Ετσι ειμαι τωρα να περιμενω να μου επιστραφουν τα 680 ευρω σε 18 μηνες...

ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ποτε σε κανενα αυτο???

:devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι τελίως παράλογη τακτική, το να σου επιστρέφουν έτσι τα λεφτά δηλαδή αλλά νομίζω δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Έχουν ανοίξει και άλλα θέματα παλιότερα με την ίδια περίπτωση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξτο κι αλλο το θεμα και δες για καταγγελια στο καταστημα. Οταν η τραπεζα σου λεει ειναι θεμα εμπορου και ο εμπορος σου λεει ειναι θεμα τραπεζας.. καπου εκει το εχασε ο τελευταιος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να κάνεις ένα τηλέφωνο στον συνήγορο του καταναλωτή; Θα ξέρουν καλύτερα.

 

Το πόσο αστείο-παράλογο είναι αυτό φυσικά ούτε που χρειάζεται να το αναφέρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο επιστροφη σε δοσεις, σου δεσμευει και το οριο. Δηλαδη αμα ειχες οριο 1.000€ και η καρτα εκανε 800€, τοτε εχεις μονο 200€ για αγορες. Καθε μηνα θα ανεβαινει και 40€ το οριο συναλλαγων...

 

Μεγαλη πουστια και απο τραπεζα και απο εμπορα. Επισης, κακως δεν σε ενημερωσε ο εμπορος οτι θα γινει ετσι με τη καρτα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι θεμα εμπορου.Ειναι θεμα τραπεζας μου εχει συμβει ακριβως το ιδιο με mediamarkt και alpabank στην αρχη ο ενας με εστελνε στον αλλον μεχρι που η alpha παρεδεχτηκε ότι ετσι γίνεται σε περιπτωση που η αγορα ειναι σε δοσεις.

Επεξ/σία από solton57010
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πραγματικα ειναι γελοιο ΟΛΟ αυτο...διαβασα και τις παραπανω παρομοιες καταστασεις των παιδιων,οντως μια απατη.

 

Λενε οτι πηγαν στον υπευθυνο και εγινε η δουλεια τους...αλλος ειπε το ελυσε σε 1 ημερα απο κοντα..τι να πω?

 

Εγω λεω να καταγγειλω το περιστατικο στο συνηγορο του καταναλωτη και να κινησω διαδικασιες επιστροφης του ποσου..

Εξαλλου η Τραπεζα δεν μπορει να μου καταργησει την πιστωτικη εαν δεν λυθει το ολο θεμα...τελικα παλι δεν καταλαβα αν φταιει το VISIOSTUDIO η η Τραπεζα???

 

Υ οθεμα ειναι να ενημερωθει ο κοσμος και ο καθε καταναλωτης ετσι ωστε να μην περασει αυτη την ασχημη διαδικασια εκμεταλευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...