Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανασχεδίασε την ιστοσελίδα “Switch” με στόχο να προσελκύσει χρήστες του Android να κάνουν την αλλαγή στο iOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες συνδεσα το Iphone μου με usb στο PC μου για να βαλω τραγουδια και το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να δω τις φωτο μου .

Αν το ηξερα δεν θα αγοραζα ποτε iphone .

Ναι γιατί είναι τρομερή δουλειά το να πετάξεις χύμα τα τραγούδια μέσα στο iTunes και να στα οργανώσει ώστε να μην είναι διπλά και τριπλά τα άλμπουμ μέσα στην συσκευή. Επίσης μπορείς είτε να τα κάνεις import στο Spotify ή στο Apple Music και θα είναι αυτόματα στο κινητό. Εκτός αν είναι από τον θείο τα τραγούδια σου και κολλάς εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια φορά μου ζήτησε ένας μπάρμπας να κατεβάσω και να του βάλω συγκεκριμένο τραγούδι για ringtone στο iphone του και μετά από 5-6 ώρες τα παράτησα (αφού τελικά κατάλαβα ότι είναι κλειδωμένα τα πάντα στο μπ@$&)!

Γινεται.

Με μόλις 1,29 ευρώ το ρινγκτοουν!!!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολα πιο ευκολα στο iphone

4 ωρες παραπανω να εχει η μερα σου να το φορτιζεις μονο

Σωπα ρε μεγάλε, το δικό μου πρέπει να είναι δηλαδή εξαίρεση που πάει 0-80% σε μισή ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο μου ήρθε στο μυαλό:

 

missed-train.jpg

Μιλάς με γρίφους γέροντα :P πάντως το μόνο Android Smartphone που μπορώ προσωπικά να βάλω απέναντι σε ένα iPhone από θέμα ταχύτητας κλπ είναι τα OnePlus που κάνουν την διαφορά στον χώρο του Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς με γρίφους γέροντα :P πάντως το μόνο Android Smartphone που μπορώ προσωπικά να βάλω απέναντι σε ένα iPhone από θέμα ταχύτητας κλπ είναι τα OnePlus που κάνουν την διαφορά στον χώρο του Android.

 

Τρένο: Τεκνόλοτζι ινοβέισο

Άνθρωπος: Aapl

Πόδια ανθρώπου: Switch

Βαλίτσες: Πατέντες 

 

:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρένο: τεκνόλοτζι ινοβέισο

Άνθρωπος: Aapl

Πόδια ανθρώπου: Switch

Βαλίτσες: Πατέντες 

 

:fear:

Δεν έχεις και άδικο, το τρένο έχει φύγει εδώ και κάτι χρόνια. Φήμες λένε ότι θα ανακοινώσουν ηχείο με Assistant τύπου Amazon Echo και Google Home. Περιμένω σκηνικό του τύπου "Revolutionary new product that will change everything, we , we , we ,we " ότι και καλά έκαναν κάτι το καινούργιο που δεν υπάρχει. έχω εδώ και κάποιες μέρες το Echo. Ο τρόπος με τον οποίο δουλεύει και το αναπτύσσει η Amazon τον τελευταίο καιρό σε συνδυασμό με τους Developers μου θυμίζει την παλιά Apple που έκανε κάτι το πρωτοποριακό. Πλέον έχει κάτσει ο Tim πάνω στο βουνό με τα λεφτά και αγναντεύει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όπως πάντα χαμός σε τετοια θέματα...

 

Φυσικά, κάποιοι δεν μπορούν να σεβαστούν τος ανάγκες των άλλων, και κράζουν τις επιλογές τους!


Ο χρήστης Simos805 είπε:
 
Μωρέ εγώ καθόλου δεν το ξέχασα, κάποιοι άλλοι μάλλον δεν το έχουν πάρει καν χαμπάρι. Απλά το ανέφερα με την λογική ότι ο φίλος παραπάνω κάνει λόγο για το κινητό των 200€ ότι είναι στην τιμή όσο 4 iPhone, με ποια λογική? Λες και δεν υπάρχουν ακριβές android ναβαρχίδες και μόνο η apple είναι ακριβή...! (Το google pixel XL 999€ στο πλαισιο πληροφοριακά για μερικούς)
Αλλά το Pixel είναι "ανοιχτό"  

 

Ανοιχτό σε όλα (όπως και σε ιούς βεβαίως βεβαίως), με και με χαρακτηριστικά κατώτερα της πλοιοψηφίας. Αισθητήρα στο πίσω μέρος, κάμερα χωρίς OIS, τεράστια bezels που ούτε καν χριαημοποιούνται, επεξεργαστή παλιότερο κλπ. Παρόλα αυτά για αυτό δεν λένε τίποτα, διότι δεν έχει το "κακό όνομα" στην πιάτσα... Εγώ προσωπικά δεν το κράζω, διότι σου παρέχει μια pure εμπειρία του android δίχως bloatware κλπ, αλλά το σωστό να λέγεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος...marketing λέγεται οι εταιρείες μπορούν να λένε ότι θέλουν..

 

Ο κόσμος επίσης να πάρει ότι θέλει..που είναι το πρόβλημα δεν βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα αν είναι να αφήσω το android θα πάρω "χαζό nokia"

i-phone-nokia-1280-01-no-bluetooth-01-no

 

Πέρα από την πλάκα, οι χρήστες android δυσκολεύονται να αφήσουν "ελευθερίες" που τις θεωρούν δεδομένες. Οι περισσότεροι χρήστες iphone μάλλον δεν γνώρισαν ή δεν εκτίμησαν αυτές τις ελευθερίες. Κατα τα άλλα μια χαρά είναι τα iphone αν παραβλέψεις την συνδεσιμότητα και την "ελευθερία" διαχείρισης της πληροφορίας. Βάλε και τον παράγοντα (εξωφρενική) τιμή και δεν βλέπω λόγο να πάς σε iphone. 

Τα 02 και 04 δν ισχυουν καθόλου, ενώ τα 01 και 05 επίσης δν ισχύουν μεταξύ apple συσκευών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηθηκα μαζευω τωρα 800ευρω να τα δωσω ή καλυτερα θα περιμενω να βγει το 8αρι να το προπαραγγειλω να το προπληρωσω 1100ευρω να το εχω πρωτος, πριν εξαντληθει.

 

Η εμπειρια μου στο facebook, στο instagram και στο viber θα απογειωθει, θα πιασουν τοπο τα 1100 ευρω σιγουρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο easy που για να ανοίξεις τα δεδομένα πρπει να πας στις ρυθμίσεις.

Αυτό παίζει να είναι και το μεγαλύτερο παραπονό μου ως χρήστης  iOS, αν και με το 3d touch ειναι κάπως καλύτερα τα πράγματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...