Προς το περιεχόμενο

Εξερεύνηση περιοχών/Τράπεζες


Underme8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,
έχω δύο θέματα διαφορετικά μεταξύ τους.Το πρώτο είναι πως όταν γενικότερα θέλω να ξεσκάσω πάω μόνος μου κάποιες μεγάλες βόλτες σε διάφορες περιοχές και αυτό με ηρεμεί κάπως,έχετε να μου προτείνετε περιοχές με αρκετό πράσινο ίσως οπουδήποτε στην Αθήνα αρκεί να έχει μια υποτυπώδει συγκοινωνία;

Το δεύτερο θέμα είναι μια ερώτηση,επειδή είμαι τέρμα άσχετος με ότι έχει να κάνει με τράπεζες κτλπ θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το τι χρειάζεται για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό (από έγγραφα,χρήματα ίσως κτλπ) και πόσο θα στοίχιζε μια χρεωστική που να συνδέεται με αυτό το λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2 θεματα μαζι μπορεις να ρωτησεις και τριτο δωρο.

 

Αν θες πολυ πρασινο με πανευκολα μεσα μμ, ακροπολη φιλοπαππου και συνταγμα βοτανικος κηπος.

Για το δευτερο ταυτοτητα νομιζω μονο αλλα με τα capital controls δυσκολα φτιαχνουν καρτες πλεον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2 θεματα μαζι μπορεις να ρωτησεις και τριτο δωρο.

 

Αν θες πολυ πρασινο με πανευκολα μεσα μμ, ακροπολη φιλοπαππου και συνταγμα βοτανικος κηπος.

Για το δευτερο ταυτοτητα νομιζω μονο αλλα με τα capital controls δυσκολα φτιαχνουν καρτες πλεον.

Θα προτιμούσα κάτι πιο ήσυχο και πιο "κρυμμένο" αν γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος όσο τις κάρτες χρειάζονται κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις ας πούμε;Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κατά κυρία περίπτωση να έχεις ήδη Customer ID στην τράπεζα. Αν δεν έχεις, μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό μόνο αν ανήκεις σε κάποια εξαίρεση π.χ φοιτητής σε άλλη πόλη από τον τόπο κατοικίας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά κυρία περίπτωση να έχεις ήδη Customer ID στην τράπεζα. Αν δεν έχεις, μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό μόνο αν ανήκεις σε κάποια εξαίρεση π.χ φοιτητής σε άλλη πόλη από τον τόπο κατοικίας σου.

Άρα δεν μπορώ να φτιάξω ούτε paypal μιας και δεν έχω τραπεζικό λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το PayPal μόνο μια κάρτα θέλει. Ή μπορούν να σου στέλνουν λεφτά άτομα στο λογαριασμό σου (στο PayPal) και να τους τα δίνεις μετρητά, αλλά υπάρχουν προμήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal μόνο μια κάρτα θέλει. Ή μπορούν να σου στέλνουν λεφτά άτομα στο λογαριασμό σου (στο PayPal) και να τους τα δίνεις μετρητά, αλλά υπάρχουν προμήθειες.

Σε ευχαριστώ πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paypal μπορείς να φτιάξεις και όταν θες να αγοράσεις κάτι βάζεις με έμβασμα όσα χρήματα θες με 2,5-3,5 € προμήθεια.Τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν περίπου 4 χρόνια που το είχα κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

paypal μπορείς να φτιάξεις και όταν θες να αγοράσεις κάτι βάζεις με έμβασμα όσα χρήματα θες με 2,5-3,5 € προμήθεια.Τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν περίπου 4 χρόνια που το είχα κάνει

Δεν έχει λογαριασμό τραπέζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα κάτι πιο ήσυχο και πιο "κρυμμένο" αν γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος όσο τις κάρτες χρειάζονται κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις ας πούμε;Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Κατι πιο ησυχο κα κρυμμενο υπαρχει... Αλλα δεν το λεμε για να μη μαθευτει και πλακωνει κοσμος μετα. (Δες ταινια παραλια με ντικαμπριο εκρυβαν το νησακι απο τους τουριστες.. ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι πιο ησυχο κα κρυμμενο υπαρχει... Αλλα δεν το λεμε για να μη μαθευτει και πλακωνει κοσμος μετα. (Δες ταινια παραλια με ντικαμπριο εκρυβαν το νησακι απο τους τουριστες.. ) :P

Δεν εννοώ τόσο ήσυχο  :P  Εννοώ μια περιοχή με αρκετά πάρκα-πλατείες κτλπ να μην είναι έρημα να έχει ζωή  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το δεύτερο θέμα είναι μια ερώτηση,επειδή είμαι τέρμα άσχετος με ότι έχει να κάνει με τράπεζες κτλπ θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το τι χρειάζεται για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό (από έγγραφα,χρήματα ίσως κτλπ) και πόσο θα στοίχιζε μια χρεωστική που να συνδέεται με αυτό το λογαριασμό.

 

Aπ ότι ξερω τραπεζικοι λογαριασμοι δεν ανοιγονται λογω cc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εργαζεσαι με μια βεβαιωση του εργοδοτη ανοίγεις λογαριασμο που ευκολα με την ταυτοτητα σου και βεβαια να εχεις ΑΦΜ .

 

Μπορεις αν ηδη εχεις λογαριασμο και ο εργοδότης πληρωνει μεσω αλλης Τραπεζας παλι να ανοίξεις σε αυτή . Η χρεωστικη καρτα και το ανοιγμα λογαριασμου είναι δωρεαν και βγαινει αμεσως η καρτα .

 

Τα cc εστω και σιωπηρα εχουν χαλαρωσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι βαθμο εχουν χαλαρωσει? Μπορω να ανοιξω 3 λογαριασμους ωστε να τραβαω το 15θημερο οριο απ τον καθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...