Προς το περιεχόμενο

Πως να αποκτήσω όγκο;


nickospariz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

 

Το Νοέμβρη που μας πέρασε ξεκίνησα γυμναστήριο. Και τότε ημουν 85 κιλά (ειμαι 1.85) και με διατροφή που έπρεπε να κανω για να χαθεί το λίπος εφτασα στα 73 κιλά (ό,τι χαθηκε ειναι λιπος ούτε μυες ουτε υγρά). Το θεμα ειναι οτι αρχιζω να γραμμώνω, το οποιο δεν ειναι κακό, αλλά θα ήθελα να πάρω και όγκο μέχρι ενός σημείου. Η αερόβια μου ειναι 20' τρέξιμο κοιλιακούς και ραχιαίους. Και μετά βαρη. Μπορείτε να μου πείτε καποια tips είτε στο θέμα άσκησης να αλλάξω είτε στη διατροφή ή καποιο συμπλήρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

 

Το Νοέμβρη που μας πέρασε ξεκίνησα γυμναστήριο. Και τότε ημουν 85 κιλά (ειμαι 1.85) και με διατροφή που έπρεπε να κανω για να χαθεί το λίπος εφτασα στα 73 κιλά (ό,τι χαθηκε ειναι λιπος ούτε μυες ουτε υγρά). Το θεμα ειναι οτι αρχιζω να γραμμώνω, το οποιο δεν ειναι κακό, αλλά θα ήθελα να πάρω και όγκο μέχρι ενός σημείου. Η αερόβια μου ειναι 20' τρέξιμο κοιλιακούς και ραχιαίους. Και μετά βαρη. Μπορείτε να μου πείτε καποια tips είτε στο θέμα άσκησης να αλλάξω είτε στη διατροφή ή καποιο συμπλήρωμα

Φίλε εσυ είσαι σε θέση να καταλάβεις ότι έχασες μόνο λίπος και τίποτα άλλο και δεν ξες πως να πάρεις όγκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μεγαλύτερα βάρη με λιγότερες επαναλήψεις και φάε παραπάνω, έτσι ώστε οι θερμίδες που καταναλώνεις να είναι περισσότερες απο αυτές που καίς (το λεγόμενο Bulking). Τι όγκο να έχεις αν είσαι 73 κιλά και 1,85?

 

Κάνε υγιεινή διατροφή με πολλές θερμίδες και φαγητά που βοηθούν στην μυική αύξηση (βραστό κοτόπουλο, αυγά, ψάρια, σπανάκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

 

Το Νοέμβρη που μας πέρασε ξεκίνησα γυμναστήριο. Και τότε ημουν 85 κιλά (ειμαι 1.85) και με διατροφή που έπρεπε να κανω για να χαθεί το λίπος εφτασα στα 73 κιλά (ό,τι χαθηκε ειναι λιπος ούτε μυες ουτε υγρά). Το θεμα ειναι οτι αρχιζω να γραμμώνω, το οποιο δεν ειναι κακό, αλλά θα ήθελα να πάρω και όγκο μέχρι ενός σημείου. Η αερόβια μου ειναι 20' τρέξιμο κοιλιακούς και ραχιαίους. Και μετά βαρη. Μπορείτε να μου πείτε καποια tips είτε στο θέμα άσκησης να αλλάξω είτε στη διατροφή ή καποιο συμπλήρωμα

υπαρχει το fitness thread οπου τα παιδια θα σου δωσουν συμβουλες.Τι μυς να χασεις 1,85 και 73 κιλα εμεινες πετσα κοκκαλα και νερο ρε μερακλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηξερες τι διατροφη επρεπε να κανεις για να χασεις λιπος τοτε θα ηξερες και τι διατροφη επρεπε να κανεις για να παρεις ογκο. Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν εχασες μονο λιπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Πολώνιο 210 κανει πολύ καλη δουλειά... το πολύ σε μια βδομάδα δε θα γνωριζεσαι!....

 

Άρα καλά έλεγαν οι επιστήμονες του 1950 ότι τα τσιγάρα κάνουν καλό στην υγεία. Μαζεύεις πολώνιο 210 στα πνευμόνια και κάνεις όγκο. Γι'αυτό και όλοι οι γνωστοί bodybuilders του 20ου αιώνα είχαν κάνει σώμα χωρίς φάρμακα.

 

ΔΙΑΔΩΣΤΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...