Προς το περιεχόμενο

Παπούτσια για σερβιτόρο για την ορθοστασία


Alexis Mpidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Εργάζομαι σερβιτόρος σε ταβερνα και για 8-9 και πολλές φορές παραπανω ωρες είμαι όρθιος. Τα πόδια μετά την δουλειά με πεθαίνουν ειδικά οι φτερνες μου. Μπορω να φορεσω αθλητικά αν θελω αλλα μαύρα κυρίως. Έχετε να προτείνετε καποιο ζευγάρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε έχει καλή στήριξη στη φτέρνα και εννοείται ότι θα πρέπει να είναι ελαφριά και να "αγκαλιάζουν" σωστά το πόδι σου. Δεν θα σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο γιατί δεν είναι όλα τα πόδια ίδια. Αλλα πάνε σε εμένα και άλλα σε εσένα. Παίζουν πολλά ρόλο. Ορισμένες εταιρίες που μπορείς να είσαι σίγουρος όμως ότι κάτι θα βρεις να σε βολέψει είναι η ASICS, η Mizuno, η New balance, κάποια τελευταία μοντέλα adidas και κάποια της Merrell που έχω περάσει από όλα και έχω βρει σίγουρα κάτι που να ταιριάζει. Πρέπει να δοκιμάσεις όμως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Εργάζομαι σερβιτόρος σε ταβερνα και για 8-9 και πολλές φορές παραπανω ωρες είμαι όρθιος. Τα πόδια μετά την δουλειά με πεθαίνουν ειδικά οι φτερνες μου. Μπορω να φορεσω αθλητικά αν θελω αλλα μαύρα κυρίως. Έχετε να προτείνετε καποιο ζευγάρι?

Πανε σε ενα μαγαζι με αθλητικα και ζητα παπουτσια σερβιτουρου. Πηγε ενας φιλός και ζητησε φθηνο και επώνυμο και του βγαζει ενα ζευγαρι Nike μαυρα με 45€. "Αυτα τα περνουν σερβιτοροι και φανταροι" του ειπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε κατάστημα αθλητικών (intersport) να σου κάνουν πελματογράφημα και να σου δώσουν το κατάλληλο παπούτσι. Είχα πάει παλαιότερα με μία φίλη που είχε βλαισοποδία και της έδωσαν κάτι Nike που της διόρθωσαν το πρόβλημα.Περπάταγε ΥΠΕΡ άνετα και δεν κουραζόταν - πονούσε πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε κατάστημα αθλητικών (intersport) να σου κάνουν πελματογράφημα και να σου δώσουν το κατάλληλο παπούτσι. Είχα πάει παλαιότερα με μία φίλη που είχε βλαισοποδία και της έδωσαν κάτι Nike που της διόρθωσαν το πρόβλημα.Περπάταγε ΥΠΕΡ άνετα και δεν κουραζόταν - πονούσε πλέον.

Νike air θα ελεγα. Αλλα αφου υπαρχουν γραφηματα τοτε κανε αυτο που λεει ο σταματης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε κατάστημα αθλητικών (intersport) να σου κάνουν πελματογράφημα και να σου δώσουν το κατάλληλο παπούτσι. Είχα πάει παλαιότερα με μία φίλη που είχε βλαισοποδία και της έδωσαν κάτι Nike που της διόρθωσαν το πρόβλημα.Περπάταγε ΥΠΕΡ άνετα και δεν κουραζόταν - πονούσε πλέον.

αυτο ειναι το κοτσι?

και διορθωθηκε?

edit μαλλον η πλατυποδια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πας σε κατάστημα αθλητικών (intersport) να σου κάνουν πελματογράφημα και να σου δώσουν το κατάλληλο παπούτσι. Είχα πάει παλαιότερα με μία φίλη που είχε βλαισοποδία και της έδωσαν κάτι Nike που της διόρθωσαν το πρόβλημα.Περπάταγε ΥΠΕΡ άνετα και δεν κουραζόταν - πονούσε πλέον.

Δεν διορθώνεται το πρόβλημα αυτό με το παπούτσι, αλλά με πάτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την βλαισοπλατυποδία υπερπρηνισμο, υποπρηνισμο, σιγουρα το καλυτερο ειναι η ορθοπεδικοι πατοι  κατασκευασμενη μετα απο πελματογραφημα, αλλα αν παρεις και ενα υποστηρικτικο παπουτσι θα σε βοηθηση αρκετα π.χ δες ενα asics kayano.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλά δεν διαφωνώ, απλώς σε εμένα που είναι έντονο το πρόβλημα, μόνοι οι πάτοι βοήθησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...