Προς το περιεχόμενο

Wozniak: Από την Tesla, και όχι από την Apple, το επόμενο τεχνολογικό “άλμα”


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπουδαίος άνθρωπος αν δεν ηταν αυτός που είχε γνώσεις μηχανικης υπολογιστών δεν θα γινόταν τίποτα από όσα ξέρουμε σήμερα.

Οποτε η άποψη του μετράει καλή ή κακή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια με καθε επιφυλαξη αλλα με οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα για τον Elon Musk πραγματικα ειναι οτι κοντινοτερο εχει η ανθρωποτητα στο "think big" αυτη τη στιγμη. Απο μενα ειναι respect ο τυπος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας Apple Hatter, όταν η Apple έδινε τα φώτα οι πρόγονοί του ήταν στα δέντρα, αλλά αυτά είναι, μην δουν καινοτομία, ο φθόνος περισσεύει, αν δεν ήταν το Μάκιντος ούτε κινητά ούτε Photoshop, αίσχος, αιδώς Αργείοι, όλοι οι άσχετοι με την τεχνολογία μιλάνε, fake news, άπατο, φιλικά πάντα.

αλλα τελικα τα προιοντα της adobe δουλευουν 90% στα windows!

η καινοτομια της apple που ειναι;εβγαλε το iphone πριν 10 χρονια νομιζω μετα τι;συκευες των 1000 ευρω με τεχνολογια δυο ετων πισω.για τους δε υπολογιστες της με 4000 ευρω παιρνω 3 με windows και βγαζω την τριπλασια δουλεια ανα μερα.απορω πως εισαι σε ενα τεχνολογικο φορουμ και εχεις αποψη.ακομα και η ιδια η adobe δουλευει με windows συνηθως με πυργους HP!

σημειωσε οτι χρησιμοποιω και εγω apple υπολογιστη

 

 

τωρα ειδα σχολια σου στο φορουμ, επι του γενικου εισαι τρολλλλ bot!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Αυτό που περιγράφει ο Wozniak είχε ο Steve Jobs. Μόλις μας άφησε χρόνους η Apple έχασε τον προσανατολισμό της που ήταν η καινοτόμια και το έριξε στο μαζεύουμε χρήμα με παραλλαγές στο ίδιο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα τελικα τα προιοντα της adobe δουλευουν 90% στα windows!

η καινοτομια της apple που ειναι;εβγαλε το iphone πριν 10 χρονια νομιζω μετα τι;συκευες των 1000 ευρω με τεχνολογια δυο ετων πισω.για τους δε υπολογιστες της με 4000 ευρω παιρνω 3 με windows και βγαζω την τριπλασια δουλεια ανα μερα.απορω πως εισαι σε ενα τεχνολογικο φορουμ και εχεις αποψη.ακομα και η ιδια η adobe δουλευει με windows συνηθως με πυργους HP!

σημειωσε οτι χρησιμοποιω και εγω apple υπολογιστη

 

Άλλο ένα ραδίκι, φαντάσου να μην υπήρχαν τα σχόλια πιο πάνω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας Apple Hatter, όταν η Apple έδινε τα φώτα οι πρόγονοί του ήταν στα δέντρα, αλλά αυτά είναι, μην δουν καινοτομία, ο φθόνος περισσεύει, αν δεν ήταν το Μάκιντος ούτε κινητά ούτε Photoshop, αίσχος, αιδώς Αργείοι, όλοι οι άσχετοι με την τεχνολογία μιλάνε, fake news, άπατο, φιλικά πάντα.

Παντα φιλικα και το κοαλα τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει άδικο ο Woz έχουν περάσει χρόνια από ένα πραγματικό τεχνολογικό άλμα από την μεριά της Apple. Τώρα αν θα είναι από την Tesla είναι άλλο θέμα δεν το ξέρουμε αλλά από όποιον και να είναι καλοδεχούμενο αρκεί να είναι χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 σχόλια και πάνω από τα μισά είναι για το αν ο @paparovic τρολλάρει. :D :D :D

(24 με το δικό μου) :P

 

 

Ο Steve έχει δίκιο αλλά μένει να δούμε αν ο θησαυρός (Elon) αξίζει ή αποδειχθεί άνθρακας στο τέλος.

Η υπερπροβολή πάλι δεν κάνει καλό, δημιουργεί πολύ μεγάλες προσδοκίες.

Θα δούμε. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Paparovic παιζει και να μην ξερει καν ποιος ειναι ο Wozniak...απλα πεταξε μια μπανανα και εφυγε..χαχαχα

Δεν ξέρω αν έτσι τον παρουσιάζουν τα Media ή πράγματι είναι η αλήθεια, αλλά ο Wozniak συνήθως βγάζει μια πικρία όταν αναφέρεται στην Apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καινοτομία είναι το κινητό τηλέφωνο και το ηλεκτρικό αυτοκίνητο δεν εκπλήσσομαι που μας δουλεύουν όλοι ψιλό γαζί. πραγματικά πιστεύει κάποιος πως αυτές είναι οι σημαντικές εφευρέσεις και όχι ας πούμε νέες μέθοδοι καλλιεργιών. το ηλεκτρικό αυτοκίνητο, πάλι αυτοκίνητο είναι. κάτι καινοτόμο δεν είναι, τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καινοτομία είναι το κινητό τηλέφωνο και το ηλεκτρικό αυτοκίνητο δεν εκπλήσσομαι που μας δουλεύουν όλοι ψιλό γαζί. πραγματικά πιστεύει κάποιος πως αυτές είναι οι σημαντικές εφευρέσεις και όχι ας πούμε νέες μέθοδοι καλλιεργιών. το ηλεκτρικό αυτοκίνητο, πάλι αυτοκίνητο είναι. κάτι καινοτόμο δεν είναι, τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου αυτό

Το ηλεκτρικό αυτοκίνητο μειώνει την ρύπανση ειδικά όταν φορτίζεται με φιλικό προς το περιβάλλον ρεύμα (φωτοβολταϊκά, αιολική ενέργεια). Το 2007 ναι ήταν καινοτομία το μοντέρνο Touchscreen Smartphone που όλοι πλέον έχουμε στην τσέπη μας. Ξεχνάς ότι ένας τέτοιος δυνατός στην κυριολεξία υπολογιστής τσέπης έχει πολλές δυνατότητες πέρα από τα Social Media και τα Games. Τώρα ποια θα είναι η επόμενη εφεύρεση, θα δείξει το μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ηλεκτρικό αυτοκίνητο μειώνει την ρύπανση ειδικά όταν φορτίζεται με φιλικό προς το περιβάλλον ρεύμα (φωτοβολταϊκά, αιολική ενέργεια). Το 2007 ναι ήταν καινοτομία το μοντέρνο Touchscreen Smartphone που όλοι πλέον έχουμε στην τσέπη μας. Ξεχνάς ότι ένας τέτοιος δυνατός στην κυριολεξία υπολογιστής τσέπης έχει πολλές δυνατότητες πέρα από τα Social Media και τα Games. Τώρα ποια θα είναι η επόμενη εφεύρεση, θα δείξει το μέλλον.

 

Μην ορκιζεσαι ότι το ηλεκτρικό αμάξι είναι αντιρυπαντικο.... Τις μπαταρίες του αυτοκινήτου τις θεωρείς αντιρυπαντικες; Που θα θαβονται; Ποιος θα τις διαλύει μετά την λήξη τους; Δε νομίζω καθόλου ότι το ηλεκτρικό αμάξι είναι αντιρυπαντικο μόνο και μόνο ως αρχή την καταστροφή των παλιών μπαταριών οι οποίες θα είναι τοξικά απόβλητα 100%...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...