Προς το περιεχόμενο

Deezer premium - 0,99€ για 3 μήνες


geofak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιος που το χρησιμοποιεί μπορεί να το συγκρίνει με το Spotify να μας πει αν αξίζει η μετάβαση?

Εγώ τώρα έχω  deezer Και tidal premium. Από αυτά προτιμώ Spotify. Το deezer και tidal θεωρώ είναι πίσω σε User interface σε σχέση με spotify. Τώρα στο deezer μπορείς να κάνεις upload τραγούδια που δεν έχει και να τα ακούσεις στο κινητό σου κλπ. Προσωπικά το βρίσκω πολύ καλό αλλά δεν το έχω κάνει. Γενικά απλά ανάλογα τη φάση που είμαι κάνω ένα search ή απλά βάζω μια Background λίστα. Πρέπει να μιλήσεις με κάποιον πιο heavy user για περισσότερα. Απλά οι λίστες του spotify είναι κάπως καλύτερες νομίζω και γενικά έχει πιο πολύ κόσμο Ελλάδα τουλάχιστον.... Νομίζω ότι έχει καλύτερο flow το deezer δηλαδή αυτόματα τραγούδια που μάλλον θα σου αρέσουν. Αλλά νομίζω πχ για κατέβασμα τραγουδιών στο κινητό έχει πιο αργούς servers.

Αν μιλάς για δωρεάν, δεν έχω ιδέα καθότι δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ως free deezer. Πάντως στο spotify Υπάρχει apk για Android ώστε με free account να έχεις όλες τις premium δυνατότητες εκτός του κατεβάσματος. Για deezer δεν υπάρχει.

 

Τέλος το deezer προς το παρόν δίνει δωρεάν σε premium χρήστες hifi sound (flac) μέχρι τέλος Δεκεμβρίου. Υποθέτω μετά θα βγάλει πιο ακριβό πρόγραμμα. Αλλά σε spotify δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

Το πιο βασικό πάντως είναι ότι τουλάχιστον στο λίγο που το έψαξα κυρίως για Ελλάδα έχουν σχεδόν όμοια συλλογή (σε ότι έχω ψάξει εγώ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...