Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των έργων ανάπτυξης δικτύου οπτικών ινών σε μεγάλη κλίμακα από Vodafone και Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία αρα vdsl=FTTC που υπάρχει πλέον σε πολλές περιοχές.Εμένα που το καφαο είναι 20 μέτρα απ το σπίτι μου,με FFTH δηλαδή ίσως δω επιπλέον 50mbps;

Το ποσο θα δεις σε αυτου του είδους τα δίκτυα δεν εχεις σχέση με την δικη σου απόσταση άλλα απο τις διάφορες συμβάσεις, τεχνικές και κυρίως από την εεττ, δηλαδή αν πουλάνε οι παροχοι μεχρι 50, θα δεις μαξ 50, ουτε γραμμή παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο τις οπτικές ίνες τι άλλο αλλάζουν και φτανει 100 Mbps αφού το μέγιστο ADSL είναι 24 με οπτικές ίνες θα έπρεπε να ειχαμε το πολύ σταθερά 24 αρα και κάτι άλλο βελτίωσαν μήπως ξέρει κανεις;

Με ftth η οπτική ίνα φτάνει μέχρι το σπίτι και έχεις μόνο τους χώρους του σπιτιού 1-20m χαλκινο καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρία χρόνια τώρα με τη Wind στο Γουδή(Ζωγράφου) έχω VDSL 50mbps και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Άντε και εις ανώτερα!

Πιστεύω το κάρμα να σε τιμωρεί με το παρκάρισμα εκεί κάτω :devil:

Εγώ έχω άπλετο χώρο πάρκινγκ αλλά 10mbps στο σπίτι.

Στη δουλειά έχουμε ιδιωτικό πάρκινγκ αλλά πιάνω 5mbps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ftth η οπτική ίνα φτάνει μέχρι το σπίτι και έχεις μόνο τους χώρους του σπιτιού 1-20m χαλκινο καλώδιο.

Στο ftth δεν υπάρχει καλώδιο, διάβασε αυτο που εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγω πριν δεκα χρονια επιανα 20 + και τωρα 12 με το ζορι εμπρος ..........ΠΙΣΩ    :)

 

 

στο αρθρο λέει οτι η βοδαφον εχει ένα απο τα μεγαλύτερα δικτυα οπτικων ινών ,μα ουτε τα ξερω ουτε τα βλεπω στα τεστ ........χαλκο του 1960 χρησιμοποιει με χαμηλες ταχυτητες .

 

σορρυ που δεν πηρα σπιτι διπλα απο αστικο κεντρο για να εχω full speed internet .

 

  Απλα για να ξερεις, φτενε οι καλωδιωσεις σου, κεντρο θεσσαλονικης πριν 12χρονια επιανα 20. Μετα επεσα στα 8. Επι χρονια νομιζα εφτεγε ο παροχος, τελικα φωναξα ηλεκτρολογο την προηγουμενη εβδομαδα και μαντεψε, 24αρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρία χρόνια τώρα με τη Wind στο Γουδή(Ζωγράφου) έχω VDSL 50mbps και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Άντε και εις ανώτερα!

 

Πιστεύω το κάρμα να σε τιμωρεί με το παρκάρισμα εκεί κάτω  :devil:

Εγώ έχω άπλετο χώρο πάρκινγκ αλλά 10mbps στο σπίτι.

Στη δουλειά έχουμε ιδιωτικό πάρκινγκ αλλά πιάνω 5mbps.

 

Fibre broadband 250 Mbit/s.   :P

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ολοι οσοι ζητατε καινουριο ρουτερ επειδη "φαινεται να τα φτυνει" με ξεπερναει. Απο που κ ως που μια ψηφιακη συσκευη που δουλευει με 0 και 1 ημιλειτουργει??? Και δηλωνετε κ αποφοιτοι τηλεπικοινωνιων κ τεχνικοι η/υ τρομαρα σας. Μετα σας φταιει η ελειψη προϋπηρεσιας κ η ανεργια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγιοι Ανάργυροι τίποτα ε; Κάνανε κάτι έργα εδώ αλλά τελικά είχανε διαλύσει κάτι καλώδια του ΟΤΕ που σκάβανερ  για έργα του δήμου. Τζάμπα χάρηκα όταν είδα τους ΟΤΕτζήδες στα ΚΑΦΑΟ. Και μας είπαν οταν ρωτήσαμε οτι ο ΟΤΕ δεν έχει πάρει την περιοχή για vdsl και μάλλον θα την π'άρει άλλος πάροχος, κάποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτην την φρεατύδα που αναφέρει στις περιοχές ξέρει καποιος να μας πει σε ποιον δήμο ειναι , ειναι στον δήμο του πειραιά στην φρεατύδα και στον αστικό της κέντρο που ειμαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πλέον θα βάλουν οπτική μέχρι το σπίτι?? Στη Γαλλία είχα 1gbit down και 250mb up. Ήρθα εδώ πέρα και θα καταλήξουμε κουμπάροι με τον τεχνικό της Vodafone. Καλλιθέα κέντρο και δεν υποστηρίζεται καν vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω το κάρμα να σε τιμωρεί με το παρκάρισμα εκεί κάτω :devil:

Εγώ έχω άπλετο χώρο πάρκινγκ αλλά 10mbps στο σπίτι.

Στη δουλειά έχουμε ιδιωτικό πάρκινγκ αλλά πιάνω 5mbps.

Όντως έχουμε ένα θεματάκι με το πάρκινγκ αλλά δεν είναι σε όλες τις μεριές το ίδιο.Στο Γουδή είναι πιο νορμάλ τα πράγματα!Έχουμε καλό ίντερνετ οπότε τα ξεχνάμε όλα!

post-352200-0-71450600-1496997686_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...