Προς το περιεχόμενο

ερωητηση για πωληση αντικειμενου--επιστροφη και ΑΠΕΙΛΗ


GeorgeAv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγραψα ολοκληρη κειμεναρα και σβηστηκε οποτε τωρα θα τα πω στα γρηγορα.

 

αγγελια αιφον χαλασμενο...απο 370 στα 170.

 

ενας ινδος απο αθηνα το ηθελε στα 125(τεχνικος σε μαγαζι)

 

εγω του ειπα οτι απλα ξερω απο αλλο τεχνικο οτι εχει θεμα η μητρικη και δεν ξερω αλλα.

μου ζηταει να δει την οθονη σε βιντεοκληση 

του διχνω οτι φαινοταν μονο μαυρο ...και του ειπα απο κοντα φαινεται και ελαχιστες ασπρες γραμμεες αυτο..

 

 

το πηρε σημερα και μου λεει οτι δεν μπορει να το φτιαξει..ειναι καμμενο και το θελει να το στειλει πισω

ενω του ειχα εξηγησει οτι το πουλαω σαν χαλασμενο...αυτος μου λεει μου ειπες οτι βγαζει φως η οθονη αλλα δεν βλεπω τιποτα...(περιμενε να φαινεται τελειως ενω του εδειξα την μαυρη οθονη στη κληση?δεν ξερω?)

 

 

δεν το δεχτηκα πισω γιατι οτι του ειχα πει του εστειλα.

αυτος μου λεει αυριο θα καλεσει την ασφαλεια.

και ξερει ολη την αστυνομια της αθηνας (ΧΑΧΑΧΑ)

και με απειλει

 

η ηλεκτρονικη διωξη μου λεει οτι και μηνυση να κανει, εφοσον ηξερε οτι το παιρνει ελλατωματικο δεν υπαρχει θεμα....

μηπως ομως πει καμια δικαιολογια και βγει απο παω?

 

με μπλοκαρε και παιζει να παει αυριο αστυνομια

 

να φοβαμαι κατι?θα παει αστυνομια οντως ο ινδος τεχνικος?

εγω δεν θελω να το δωσω πισω γιατι του ειχα πει οτι εχει θεμα η μητρικη

τωρα αμα ειναι καμμενη και δεν επισκευαζεται ειναι δικο μου θεμα?εφοσον του ειχα πει οτι δεν ξερω λεπτομερειες 

 

 

 

ΓΝΩΜΗ?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φοβάσαι τίποτα, ακατα πάσα πιθανότητα δεν έχει καν άδεια τεχνικού, δεν κόβει αποδείξεις κτλ.

 

Χαλαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κολλάει το ρητό

δε μας φτάναν τα αιδοία, ήρθανε και απ' την Ινδία

 

Γράψε τον κανονικά. Απο τη στιγμή που ελεγες οτι το πουλάς χαλασμένο, γειωσε τον. Ουτε αστυνομία θα πάει, ουτε ασφάλεια, αλλά ακομα  κι αν πάει θα το κάνει για να σε φοβήσει γιατί πρακτικά ακομα και δικάστικά να πάει, θα του ριξει ακυρο ο δικαστής.

 

Ο τυπάς παιζει μαζί σου, μπας και τσιμπήσεις και πάρεις πίσω το κινητό και θα σου πω γιατί θελει να το κάνει. Οταν ειδε την αγγελία σκέφτηκε οτι μπορει να ειναι αλλη βλάβη, π.χ χαλασμενη οθόνη, να το φτιάξει φθηνά (με κινεζοθονη) και μετα να το μοσχοπουλήσει. Οταν ειδε ομως τη βλάβη, καταλαβε οτι εφαγε ακυρο και προσπαθει τωρα να σε πεισει να το παρεις πισω (άσε που μπορει να εχει αφαιρέσει και αλλα εξαρτήματα)

 

Γείωσε τον και αμα επιμενει, πες του να σου στείλει τα πλήρη του στοιχεία γιατί θες να πας στην αστυνομία για παρενοχληση και απειλη

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κολλάει το ρητό

δε μας φτάναν τα αιδοία, ήρθανε και απ' την Ινδία

 

Γράψε τον κανονικά. Απο τη στιγμή που ελεγες οτι το πουλάς χαλασμένο, γειωσε τον. Ουτε αστυνομία θα πάει, ουτε ασφάλεια, αλλά ακομα  κι αν πάει θα το κάνει για να σε φοβήσει γιατί πρακτικά ακομα και δικάστικά να πάει, θα του ριξει ακυρο ο δικαστής.

 

Ο τυπάς παιζει μαζί σου, μπας και τσιμπήσεις και πάρεις πίσω το κινητό και θα σου πω γιατί θελει να το κάνει. Οταν ειδε την αγγελία σκέφτηκε οτι μπορει να ειναι αλλη βλάβη, π.χ χαλασμενη οθόνη, να το φτιάξει φθηνά (με κινεζοθονη) και μετα να το μοσχοπουλήσει. Οταν ειδε ομως τη βλάβη, καταλαβε οτι εφαγε ακυρο και προσπαθει τωρα να σε πεισει να το παρεις πισω (άσε που μπορει να εχει αφαιρέσει και αλλα εξαρτήματα)

 

Γείωσε τον και αμα επιμενει, πες του να σου στείλει τα πλήρη του στοιχεία γιατί θες να πας στην αστυνομία για παρενοχληση και απειλη

σωστος απολυτα εισαι φιλε.

Ευχαριστω.

αυτο θα κανω....δεν εχω σκοπο να του στειλω τα χρηματα πισω...ηξερε τι επαιρνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα και από μένα παιδιά. Πρόσφατα έβαλα σε αγγελία στη χε ένα DVD VHS Recorder. Δούλευε κανονικά σε άριστη λειτουργική κατάσταση και πριν το στείλω σε αυτόν που το αγόρασε τράβηξα ένα βίντεο που δουλεύει κανονικά και το DVD και τι VHS κομμάτι. Το έστειλα στον αγοραστή και μου είπε όλα Οκ στειλτο. Αφού το έστειλα μετά από 2 μερες το παραλαμβάνει και άρχισε να μου λέει ότι δουλεύει το VHS κομμάτι αλλά όχι το DVD. Του λέω ότι το έβαλα σε αγγελία και η κατάσταση του ήταν άψογη ειδαλωσ αν είχε κάτι θα έγραφα ελλατωματικο. Μετά τέλος πάντων άρχισε να μου λέει ότι του κρατάει τα DVD μέσα και ότι θέλει τα χρήματα του πίσω αλλιωσ θα με πάει δικαστικα. Εγώ που ξέρω τι έκανε με τη συσκευή αυτός? Όταν την πήρε που ξέρω αν έβγαλε κάτι από μέσα η αν του έπεσε κάτω καθώς το άνοιγε? Μιλάμε για ένα ποσό των 100 ευρώ και μου στέλνει μήνυμα κάθε μέρα να επιστρέψει τη συσκευή γιατί αλλιωσ θα με πάει δικαστικα και ο υπαιτιος λέει πληρώνει μεγαλύτερα έξοδα για δικαστήρια. Να αρχίσω να αγχωνομαι?? Τι να κάνω? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...