Προς το περιεχόμενο

Το iPad Pro αντέγραψε το Surface Pro, σύμφωνα με στέλεχος της Microsoft


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τη γνώμη μου η aapl δεν αντέγραψε το surface.

 

Η λογική που ακολούθησε η msft (για το surface) είναι αυτή της μετατροπής ενός παραδοσιακού Η/Υ σε tablet.

 

Αντίθετα, η λογική της aapl είναι αυτή της μετατροπής ενός smartphone σε tablet.

 

Μιλάμε για τελείως διαφορετική προσέγγιση, αφού το μόνο κοινό που "μοιράζονται" οι δυο συσκευές είναι το form factor. Είναι διαφορετικές συσκευές με διαφορετικό υλικό, λογισμικό, workflow, κλπ, κλπ. Απλά μοιάζουν. Το ποιος αντέγραψε ποιόν δεν έχει καμία σημασία (για τον περισσότερο κόσμο).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το office σε μενα ειχε αρκετα θεματα στο ipad air 2 

ταινειες στο ipad καλυτερα?οταν το ειχα ουτε Kodi δεν μπορουσα να περασω ,δεν μιλαω για αλλα πραγματα που μαλλον θα φαω μπαναρισμα

Καλά τώρα το Kodi δεν είναι για εμένα κριτήριο αγοράς, το παράνομο υλικό δεν είναι ότι το καλύτερο, δες τώρα που είναι τα TVAddons μετά την αγωγή που φάγανε, αν θες να μου πεις λόγω Streaming Media Server κλπ τότε υπάρχει και το Infuse, Plex κλπ κακά τα ψέματα στα Tablet το iPad παραμένει αρχηγός κυρίως από θέμα εφαρμογών θα έλεγα. Αν όμως μου λέγανε σήμερα να επιλέξω Tablet θα κοιτούσα προς Surface μεριά λόγω εργονομίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, πολλά απο αυτά που έχουμε σήμερα στην διάθεσή μας, σε επίπεδο computing τα οφείλουμε στην Microsoft. Πάντα τα pc & τα Windows σε σχέση με τα Mac έδιναν περισσότερες δυνατότητες , άσχετως ποιό είναι το καλύτερο λειτουργικό και παρόμοιου είδους μπούρδες. Καλύτερο είναι αυτό που με βοηθά να κάνω την δουλειά μου και την ζωή μου ευκολότερη. Απο κει και πέρα, άμα ήθελα προσωπικά ένα 2 in 1 μηχάνημα, σίγουρα θα επέλεγα Surface μιας και σαν πρώην χρήστης macbook δεν είχα ελευθερία σε αυτά που ζητούσα.

 

Καλημέρα σας!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταινειες στο ipad καλυτερα?οταν το ειχα ουτε Kodi δεν μπορουσα να περασω ,δεν μιλαω για αλλα πραγματα που μαλλον θα φαω μπαναρισμα

Μια χαρα περασα Kodi χωρις jailbreak στο iPad 2 (ειναι πλεον μουσειακο κομματι).

 

Και μαλιστα οι ταινιες μου (1080p @ ~12-15 Mbps) τρεχουν χωρις κολληματα κατα την αναπαραγωγη.

Ο VLC δεν κανει καν downmix AC3/DTS, αλλα και κολλαει απιστευτα κατα την αναπαραγωγη.

 

Κοινως, ο Kodi για iOS ειναι ο καλυτερος media player.

Γενικα, ο Kodi ειναι ο καλυτερος media player (κατοχος rpi 2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, πολλά απο αυτά που έχουμε σήμερα στην διάθεσή μας, σε επίπεδο computing τα οφείλουμε στην Microsoft. Πάντα τα pc & τα Windows σε σχέση με τα Mac έδιναν περισσότερες δυνατότητες , άσχετως ποιό είναι το καλύτερο λειτουργικό και παρόμοιου είδους μπούρδες. Καλύτερο είναι αυτό που με βοηθά να κάνω την δουλειά μου και την ζωή μου ευκολότερη. Απο κει και πέρα, άμα ήθελα προσωπικά ένα 2 in 1 μηχάνημα, σίγουρα θα επέλεγα Surface μιας και σαν πρώην χρήστης macbook δεν είχα ελευθερία σε αυτά που ζητούσα.

 

Καλημέρα σας!

Δηλαδή συμφωνείς με το στέλεχος της Microsoft? Αντιγράφει το iPad το Surface. Σε λίγο θα μας πείτε ότι πρώτα βγήκε το surface και μετά το iPad. Γιατί iPad Pro δεν είναι τίποτα άλλο από ένα ενισχυμένο iPad.

Πάντως η απειλή του iPad Pro είναι ορατή εκεί στην Microsoft. Βγάλανε ένα υβριδικό tablet για να χτυπήσουν το iPad και τώρα κλαίγονται ότι τους αντιγράφουν.... Βρήκαν δικαιολογία για τυχόν χαμηλές πωλήσεις του surface στο μέλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα πράγματα, το iPad είναι ο αρχηγός στον χώρο των Mobile Tablet. Το Surface Pro είναι ο αρχηγός στον χώρο των Pro Tablets (Dekstop ΛΣ, Desktop εφαρμογές, θύρες, trackpad κλπ).

 

Άμα  το θες για Mobile χρήση, εφαρμογές, ταινίες, παιχνίδια, social media, ζωγραφική αγοράζεις iPad.

 

Αν το θες για Desktop προγράμματα, επαγγελματική χρήση, προγραμματισμό, Photoshop, παρουσιάσεις κλπ τότε κοιτάς να πάρεις το Surface Pro

QAC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Μια χαρα περασα Kodi χωρις jailbreak στο iPad 2 (ειναι πλεον μουσειακο κομματι).
 
Και μαλιστα οι ταινιες μου (1080p @ ~12-15 Mbps) τρεχουν χωρις κολληματα κατα την αναπαραγωγη.

 

Kodi σε iOS χωρίς jailbreak; εννοείς να βάλεις x-code σε Mac, να βάλεις το iPad σε development mode, να κατεβάσεις το kodi source code, να κάνεις deploy στο iPad με την υπογραφή σου, και να το ενημερώνεις σχεδόν κάθε μήνα που λήγει η υπογραφή; πανεύκολο! Το έκανε ο παππούς μου προχθές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kodi σε iOS χωρίς jailbreak; εννοείς να βάλεις x-code σε Mac, να βάλεις το iPad σε development mode, να κατεβάσεις το kodi source code, να κάνεις deploy στο iPad με την υπογραφή σου, και να το ενημερώνεις σχεδόν κάθε μήνα που λήγει η υπογραφή; πανεύκολο! Το έκανε ο παππούς μου προχθές.

:D  :P  :lol:  :mrgreen:  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kodi σε iOS χωρίς jailbreak; εννοείς να βάλεις x-code σε Mac, να βάλεις το iPad σε development mode, να κατεβάσεις το kodi source code, να κάνεις deploy στο iPad με την υπογραφή σου, και να το ενημερώνεις σχεδόν κάθε μήνα που λήγει η υπογραφή; πανεύκολο! Το έκανε ο παππούς μου προχθές.

 

 

:D  :P  :lol:  :mrgreen:  :-D

Εχμ για την ακρίβεια κατεβάζεις απλά τον Cydia Impactor σε ένα οποιοδήποτε PC συνδέεις το iPad και κάνεις Drag n Drop το IPA και απλά βάζεις τον iCloud Password σου. Μην κάνετε την μύγα καμήλα.  -_-

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν δεν έχεις Developer Account θέλει την παραπάνω διαδικασία κάθε  7 μέρες διαφορετικά 1 φορά το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ για την ακρίβεια κατεβάζεις απλά τον Cydia Impactor σε ένα οποιοδήποτε PC συνδέεις το iPad και κάνεις Drag n Drop το IPA και απλά βάζεις τον iCloud Password σου. Μην κάνετε την μύγα καμήλα.  -_-

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν δεν έχεις Developer Account θέλει την παραπάνω διαδικασία κάθε  7 μέρες διαφορετικά 1 φορά το χρόνο.

ακομα γελαω,πολυ πετυχημενο ,ειδικα  ο παππους ειναι ολα τα λεφτα,κοιτα αμα ειναι να εχω pc το συνδεω στην τιβι η παιρνω ενα tvbox με 40 ε και τελειωνει η μπουγαδα,αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...